Оцена Теме:
  • 15 Гласов(а) - 4.27 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Квиз- Српска историја

Неко од старијих Ненадовића?

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Да
Одговори

Станоје.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Тако је, обор-кнез Станоје Ненадовић се придружио побуни турске војске против администрације. Ухваћен је и погубљен. Тада се његов брат Петко преселио из Осечине у Бранковину и почиње дуга припрема за догађаје који је ће се збити крајем 18 и почетком 19 века.
Ајде даље, Перуне.
Одговори

Једном српском генералу зетови су били краљ Милан и ген. Ранко Алимпић. Током Великог рата, једно време, био је Начелник ађутантског одељења.

Ко је он?

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

А шта ли си смислио да ми је знати? :
Одговори

Драга Машин била му је прва рођака. Такође, рођака му је и супруга ген. Алимпића. Током ПСР, пре поменуте функције НАО, био је ком. једне јединице која није била у саставу армија. Под његовом командом била су 2 четничка одреда.

Након рата унапређен је у чин генерала.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Иван Павловић?
Одговори

(02-12-2017, 03:37 AM)Бенито Пише:  
(01-12-2017, 08:46 PM)Романија Пише:  Ево док он не дође једно лако
Кад, гдје и зашто је Карађорђе хтјео да убије Милоша? (Пуцао је на њега док је бјежао али промашио)?

Сјеница?

у питању је опcада Београда 1806. године. Милош cе оглушио на нека Карађођева наређења током борби c Турцима.
Одговори

(05-12-2017, 08:14 AM)Вукашин Петковић Пише:  Иван Павловић?

Тако је.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

И? Како је њему краљ Милан био зет?

(05-12-2017, 08:24 AM)Романија Пише:  
(02-12-2017, 03:37 AM)Бенито Пише:  
(01-12-2017, 08:46 PM)Романија Пише:  Ево док он не дође једно лако
Кад, гдје и зашто је Карађорђе хтјео да убије Милоша? (Пуцао је на њега док је бјежао али промашио)?

Сјеница?

у питању је опcада Београда 1806. године. Милош cе оглушио на нека Карађођева наређења током борби c Турцима.
Како беше ово? У вези топа? Мало сам заборавио ово, па и где сам читао. Где си нашао?
Одговори

Ајмо на мало озбиљније теме:
Нови трилинг:
Шта су затекли Аустријанци на територији коју су присвојили и назвали је Краљевина Србија, 1718. године?
Одговори

Београд вечити град. Миcлим да cе Милош превремено cукобио c Турцима.

(05-12-2017, 02:01 PM)Бенито Пише:  Ајмо на мало озбиљније теме:
Нови трилинг:
Шта су затекли Аустријанци на територији коју су присвојили и назвали је Краљевина Србија, 1718. године?

Како миcлиш шта cу затекли?
Одговори

(05-12-2017, 02:01 PM)Бенито Пише:  Ајмо на мало озбиљније теме:
Нови трилинг:
Шта су затекли Аустријанци на територији коју су присвојили и назвали је Краљевина Србија, 1718. године?
Шумовиту Шумадију. Smile
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 42 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним