Оцена Теме:
  • 15 Гласов(а) - 4.27 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Квиз- Српска историја

Павле Бабац.Изволи даље...
Одговори

Помињали смо да је прву бомбу измислио генерал Васић, тзв Васићку.
Али, пре тога је један велики Србин измислио једну бомбу. Тај изум му је био и зла коб, јер се због " ауторства" над тим " патентом" посвађао са једним другим великим Србином.
Ко је конструктор те прве бомбе?
Одговори

(11-12-2017, 12:18 AM)Бенито Пише:  Тако је. Споменик кнегињи Зорки је подигнут, уз велику помпу Београђана, на Калемегдану. Стајао је тамо готово две деценије, док га нису склонили комунисти. Од тада му се губи траг.
Ајде Вуле.
Одговор је тачан 50%.
Наиме, исте, 1926. године подигнут је и споменик Мари Ресавки у центру Свилајнца. Четници су га однели и истопили за бомбе 1944, а после рата је према истом калупу направљен нови, и сада стоји тамо.
Одговори

Једно питање овде, а пренећемо одговор на тему ''Сенке над Балканом'':
У осмој епизоди, синоћ једна сцена почиње на исти начин као једна сцена у ТВ серији ''Равна Гора''.
Која је то сцена?
Дакле, исти визуелни и звучни ефекти.
Одговори

Бога питај!Smile
Мене више подсетило она отмица државног тужиоца на Отписане и " Гашпарову групу".Тужан
Одговори

Постаће ми симпатична ова серија кад видим ко их критикује. http://pescanik.net/senke-nad-balkanom-k...-istorije/

Принца Ђорђа набише у нацистичко тајно друштво... Он јесте показивао интересовање за метафизику и теозофска питања али ово је претерано. Нико од ових квази новинара да се сети Милана Видојевића и његовог романа "Принц и фантом",књиге која се чита у даху и у којој принц Ђорђе није никакав лудак већ интелектуалац и психички стабилна особа иако је толико године у лудари. Шта ћеш,знају боље ови сценаристи од Милана који се тиме бави цео живот.


А најсмешније од свега је то што сви знамо да Ђорђе није могао да смисли Германе.


Ја се извињавам свима вама, био сам убеђен да пишем на теми предвиђеној за серију а не на квизу. Извините још једном.

Квиз нам стао мало. Smile

Ајде једно лагано, па ће ваљда да се размрда.

КОји четнички командант је организовао комунистичке манифестације у Београду 1919. ?
Одговори

Дангић?

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

(11-12-2017, 10:54 PM)Перун Пише:  Дангић?

Тако је.

Може даље.
Одговори

Који је најпознатији четник који је робијао између два рата?

Мисли се на дуже затворске казне. Није ,,ситни прекршај" био у питању. Јок

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

(11-12-2017, 09:01 PM)Бенито Пише:  Бога питај!Smile
Мене више подсетило она отмица државног тужиоца на Отписане и " Гашпарову групу".Тужан
То је она сцена кад у позадини лају бесни пси, хорор атмосфера, мрак... и онда се појаве четници. Потпуно иста сцена, уочи појаве четника, има у серији ''Равна Гора''.
Одговори

Тако је, али мене подсетило на оригинал. Знаш кад покојни Тома Курузовић звани Мисирац каже оном... Тада се исто чују керови, а у мраку тројка.
Украо је Б(ул)ајић ту сцену из Отписаних.

(11-12-2017, 11:01 PM)Перун Пише:  Који је најпознатији четник који је робијао између два рата?

Мисли се на дуже затворске казне. Није ,,ситни прекршај" био у питању. Јок

Па, јел неки командант, шта је???Smile
Одговори

Био четник у ПСР.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

(11-12-2017, 11:37 PM)Бенито Пише:  Тако је, али мене подсетило на оригинал. Знаш кад покојни Тома Курузовић звани Мисирац каже оном... Тада се исто чују керови, а у мраку тројка.
Украо је Б(ул)ајић ту сцену из Отписаних.
Да, подсетио сма се и тога. Ко зна где су то још користили. Клаисчан трик кад хоћеш неког да оцрниш.
Одговори

(11-12-2017, 11:01 PM)Перун Пише:  Који је најпознатији четник који је робијао између два рата?

Мисли се на дуже затворске казне. Није ,,ситни прекршај" био у питању. Јок
Пуниша Рачић?
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 36 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним