Оцена Теме:
  • 15 Гласов(а) - 4.27 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Квиз- Српска историја

Питање за Влада, а може и за остале. Smile
- Како се звао гроф Дракула?
Одговори

Влад Цепеш
Одговори

(09-02-2018, 08:41 PM)Милослав Самарџић Пише:  Питање за Влада, а може и за остале. Smile
- Како се звао гроф Дракула?

Кез

Владислав Змајевић?
Одговори

(08-02-2018, 08:30 PM)Бенито Пише:  Нема Милослава да одговори на своје и Алекшово питање.
Ајде једно, док не стигне:
Нису били Срби, али њихова биографија је везана за српску историју , итекако.
Били су браћа. Један је био стрејт, оженио се " нормално", чекао је дете, није мрзео Русе, али његови га нису баш волели.
Други је био инцестоидан, скидао се и шетао го, боравио на психијатријским лечењима, мрзео Русе, али су га његови много волели.
Како се зову ова двојица браће?

У ком веку су живели?
Одговори

У 20 веку Ово је требало да буде лагано питање.
Одговори

(09-02-2018, 09:26 PM)Mitic Пише:  Влад Цепеш
Да, Влад. Smile
Одговори

(09-02-2018, 10:17 PM)Бенито Пише:  У 20 веку Ово је требало да буде лагано питање.
Немамо појма. Ово би требало да је лагано:
- Од ког предмета, или којих предмета, су направљена звона за ''војничку'' цркву на Калемегдану?

Постоје две опције, нисам сигуран...
Одговори

Ти , изгледа, прешао у политичара. Почео си да се обраћаш у множини. Smile
Од српских топова су направљена звона.
Која је та друга теорија?
Одговори

Е па изгледа да није. Сад кажу да је од споменика цару Фрањи! Који је донет ду да га ставе на место Карађорђевог, који су срушили.
Одговори

Ту исту причу сам чуо ко зна кад. Причу је форсирала српска удба, да би је, као, Броз зауставио у томе, јер је желео да међу старим Београђанима има ореол цара попут краља Александра. Та је прича мени потпуно без везе, осим ако немају неки доказ. Ту су материјалне ствари у питању, па није тешко проверити.
Одговори

(09-02-2018, 10:41 PM)Милослав Самарџић Пише:  
(09-02-2018, 09:26 PM)Mitic Пише:  Влад Цепеш
Да, Влад. Smile

Цитат:Drakulino pravo ime je Vladislav III Zmajević (rum. Vladislaus III Drakulya), knez i vojvoda Vlaški, poznat i kao Vlad Cepeš (rum. Vlad Ţepeş - Vlad Nabijač). Vladislav je bio vlaški vojvoda, koji je vladao Vlaškom u tri navrata: 1448, 1456 — 1462. i 1476. godine. Poznat je po tome što je tokom svoje vladavine navodno sprovodio surove metode u odbrani od osmanskih osvajanja, naročito nabijanjem na kolac, pre svega osmanlijskih zarobljenika i njihovih pomagača.

Цитат:Ime Vladislava Zmajevića Cepeša nalazi se i na spisku darodavaca manastira Hilandara na Svetoj Gori.

Цитат:Na njegovom grobu stoji natpis “Ovdje počiva rab Božji Vlad Tepeš “, ispisan na čistom našem jeziku i ćirilicom.

Цитат:– Napisao sam knjigu o porijeklu Rumuna. Grčka i rimska dokumenta o Rumunima govore kao o dačkim Slovenima. Srednjevjekovna književnost im je bila srpska, u državi je službeni jezik bio srpski, kao i u Crkvi. I dan-danas se u 20 crkava ispovijeda samo na našem jeziku. Tako je bilo sve do 17. stoljeća, kad počinje vještačko stvaranje rumunskog jezika – navodi Jarčević.

Комбиновао сам цитате са два портала. Исти аутор. Можда је ово истина ? Smile
Одговори

Јесте, Јарчевић је био одличан историчар.
Одговори

(10-02-2018, 12:25 AM)Бенито Пише:  Јесте, Јарчевић је био одличан историчар.

КезКезКез
Одговори

Ха,ха,ха извини, прешао сам у Милослава, критичара Вука, па не читам како је написано. Прочитао сам Свирчевић, па сам аутоматски написао.
А, иначе, да ти велим да нема ових аутохтоност оваквим темама се нико код нас не бави.
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 26 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним