Оцена Теме:
  • 15 Гласов(а) - 4.27 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Квиз- Српска историја

(10-02-2018, 12:55 AM)Бенито Пише:  Ха,ха,ха извини, прешао сам у Милослава, критичара Вука, па не читам како је написано. Прочитао сам Свирчевић, па сам аутоматски написао.
А, иначе, да ти велим да нема ових аутохтоност оваквим темама се нико код нас не бави.

Скоро сам гледао једног историчара,зове се Иван Нешић, који је и "вампиролог",апропо ове приче о Дракули и Румунији, и каже да су појаве вампиризма забележене у неколико села и једном граду. Та села су,оно једно код Пожаревца и Медвеђа код Трстеника (Павле Арнаут) а град је Крагујевац. Smile Рече онај да су наводно два вампира побила 42. људи и показао документе односно форензичке извештаје оног доба,које је начинио аустријски или немачки лекар у Крагујевцу у првој половини 18. века,а које је овај преко другог историчара набавио у бечком архиву. Код Теше је тај гостовао.
Одговори

Вампиролог? То нека наука о вампирима? КидањеКидањеКидањеКидање
Е, Боже драги Сачувај и Саклони !!!!
Одговори

(10-02-2018, 02:11 AM)Бенито Пише:  Вампиролог? То нека наука о вампирима? КидањеКидањеКидањеКидање
Е, Боже драги Сачувај и Саклони !!!!

Да,псеудо наука. Smile

Одговори

И ође код нас имао је један вампир... О њему су снимани филмови и писане приповетке. Међутим, замимљиво је да се у непосредној близини вампирове воденице налази место које се, за време ДСР, називало ,,Дражиним" (нпр. Дражино Брдо").

Које је то место и како се назива данас, односно, пре преименовања за време рата?

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

У питању је Пашина (Дражина) Раван. Према усменим изворима Дража је туда прошао 41. Такође био је и касније током рата на истом месту.

Ево извора који то потврђују:

,,1 батаљон 2 Рачанске бригаде под командом наредника Милојевића водио је целог дана борбе са комунистима на Дражиној Равни и Зарожју.''

,,Истога дана јединице Златиборске, Летеће и групе Рачанских бригада водиле су борбе на Гњилој Прошеци и Соколини одакле их одбију у правцу Зарожја, Гвоздачких планина и Дражине Равни.''

Преузето из дела Кондоревог дневника који је објављен на znaci.net

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

(08-02-2018, 08:30 PM)Бенито Пише:  Нема Милослава да одговори на своје и Алекшово питање.
Ајде једно, док не стигне:
Нису били Срби, али њихова биографија је везана за српску историју , итекако.
Били су браћа. Један је био стрејт, оженио се " нормално", чекао је дете, није мрзео Русе, али његови га нису баш волели.
Други је био инцестоидан, скидао се и шетао го, боравио на психијатријским лечењима, мрзео Русе, али су га његови много волели.
Како се зову ова двојица браће?

1. Франц Фердинанд
2. Ото, његов рођени брат
Одговори

Италијани су Момчила Ђујића звали "гусар". На италијанском, разуме се. Smile

А што се тиче Румуна, они су вештачка нација дефинитивно. На пример, када Слободан Јовановић пише о Милану Обреновићу, он тврди да му је мајка била Влахиња из Влашке. Тада још није било Румуна. Вероватно је у питању перфидна игра Ватикана, као и обично на овим просторима.

Нема Слобе, нема Тита, сад се ође Нестор пита!
Одговори

Знаш ли како се каже гусар на италијанском?
И шта значи "Капо"? Тако га је назвао један бивши италијански официр, када је видео његову слику на насловној страни Погледа.
Одговори

Капо значи шеф, или неко ко је главни, газда.
Одговори

(11-02-2018, 12:08 AM)Бенито Пише:  
(08-02-2018, 08:30 PM)Бенито Пише:  Нема Милослава да одговори на своје и Алекшово питање.
Ајде једно, док не стигне:
Нису били Срби, али њихова биографија је везана за српску историју , итекако.
Били су браћа. Један је био стрејт, оженио се " нормално", чекао је дете, није мрзео Русе, али његови га нису баш волели.
Други је био инцестоидан, скидао се и шетао го, боравио на психијатријским лечењима, мрзео Русе, али су га његови много волели.
Како се зову ова двојица браће?

1. Франц Фердинанд
2. Ото, његов рођени брат

А знаш ли ко је такође био поремећен и инцестоидан, али много важнија личност од њих двојице? Такође је из 20.в и везан за нашу историју. Мајка је изјављивала да се плаши његовог поремећеног погледа према његовим сестрама.
Одговори

Адолф Хитлер.
Одговори

Ух, јеcте, ал ниcам на њега миcлио, изгледа да их је гомила. Овај је био ожењен неком cвојом cеcтром.
Одговори

Неко од ових усташа је био ожењен неко женом из блиског рода. Не могу сад да тражим. Требало би и Гебелс. И тако даље.
Одговори

Мислио сам на Вилхелма Другог.
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 59 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним