Оцена Теме:
  • 15 Гласов(а) - 4.27 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Квиз- Српска историја

Не, било је 250, 2.500, 25.000.
То јест, Немачка се одавно спремала за рат, а Русија није, мада је имала више пара.
Одговори

А реци ти мени једну ствар:
Хитлер је волео те историјске реминисценције, па је Французе натерао да потпишу капитулацију у оном истом возу у коме је царска Немачка потписала примирје 1918. године.
Да ли је Хитлер то променио и у југословенском , тј српском случају, и ако јесте, где и како?
Одговори

Не знам, једино ако зграда у којој је била чехословачка амбасада није била нешто битна кад су ушли 1915. године?
Хајде нешто важније: Где је био Дража јануара 1946. године? И зашто је то битно.
Одговори

Чехословачка амбасада је јасна симболика.
Али, има и догађај пре тога.
Ово за Дражу, питаш за конкретно место или област?
Одговори

Не знам шта је било пре тога.
Тада није био у неком одређеном месту, дакле околина неког места.
Одговори

Ајде нека одговори неко други.
ПС за питање око Хитлера одговорићу касније, а може неко и да проба да погоди.
Одговори

(14-02-2018, 08:05 PM)Vlad Alekš Пише:  
(11-02-2018, 01:21 PM)Милослав Самарџић Пише:  Знаш ли како се каже гусар на италијанском?

Звали су га "filibustiere".
“filibustiere” значи гусар, а у жаргону та реч може да се употревљава за лукавог човека који зна своје, који уме да заведе људе и да их завара, како би достигао свој циљ, рецимо као онај гусар Лонг Џон Силвер, ако се не варам, из романа „Острво блага“.
Заиста мислим да су Италијани за то овако називали Ђујића.
Одговори

Након преласка Албаније, као учен човек, одлази у Француску на усавршавање. За кратко време, радећи у Реноу, признато му је 6 патената на једном новом пројетку. Тај пројекат памтимо под именом тенк Рено ФТ-17.

По занимању био је ,,универзалац", али у данашње време најпре би га назвали машинским инжењером.

Ко је овај великан?

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Милославе, ајде одговори оно твоје питање. Нико се не усуђује да проба.
Одговори

Био је у области Бајине Баште, то је, ваљда, лако, али, зашто је то битно, тј. зашто званични историчари и данас тврде нешто друго...
Одговори

(16-02-2018, 11:21 PM)Милослав Самарџић Пише:  Не знам, једино ако зграда у којој је била чехословачка амбасада није била нешто битна кад су ушли 1915. године?
Хајде нешто важније: Где је био Дража јануара 1946. године? И зашто је то битно.

То је познато, писали сте о томе већ. Ако се не варам Загорка Васић Вам је дала корисне податке.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

(17-02-2018, 02:17 PM)Милослав Самарџић Пише:  Био је у области Бајине Баште, то је, ваљда, лако, али, зашто је то битно, тј. зашто званични историчари и данас тврде нешто друго...

Због Николе?
Одговори

(17-02-2018, 09:37 AM)Перун Пише:  Након преласка Албаније, као учен човек, одлази у Француску на усавршавање. За кратко време, радећи у Реноу, признато му је 6 патената на једном новом пројетку. Тај пројекат памтимо под именом тенк Рено ФТ-17.

По занимању био је ,,универзалац", али у данашње време најпре би га назвали машинским инжењером.

Ко је овај великан?

Претпоставио сам да ово нико не зна.

У питању је Аћим Стевовић. Више о њему, кад дође време.

Идемо даље.

Једно село дало је четницима тројицу активних официра. Такође, још двојицу унапређених за време рата. (нисам сигуран за једног од ове двојице, можда је и он био активни официр. Проверићу ток кад будем имао времена.)

Које село и ко су официри?

Помињали смо Бечањ, Катаниће и Музикравића тако да није овај одговор.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Има доста тих села.Рецимо , Трнава: Ристовић, Симовић и Вујовић.
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: Mitic, 2 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним