Оцена Теме:
  • 15 Гласов(а) - 4.27 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Квиз- Српска историја

(17-02-2018, 04:09 PM)Бенито Пише:  Има доста тих села.Рецимо , Трнава: Ристовић, Симовић и Вујовић.

Не бих рекао да има више села која су дала тројицу активних официра и још двојицу и унапређених за време рата.

Ајде комплетирај ово па ћемо видети да ли одговор може да се прихвати.

На ког Ристовића мислиш? Обрена?

Ко је Вујовић? Из ВК?

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Мијушка.
Петар Вујовић из Друге драгачевске.
Одговори

Сачекаћемо да Самарџић проба.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

(17-02-2018, 02:34 PM)Перун Пише:  
(16-02-2018, 11:21 PM)Милослав Самарџић Пише:  Не знам, једино ако зграда у којој је била чехословачка амбасада није била нешто битна кад су ушли 1915. године?
Хајде нешто важније: Где је био Дража јануара 1946. године? И зашто је то битно.

То је познато, писали сте о томе већ. Ако се не варам Загорка Васић Вам је дала корисне податке.
Не само она...
Дража је ту био у јануару и део фебруара, због везе са иностранством, курири су ишли преко Београда. Има и она преписка са Живком Топаловићем.
А комнуисти кажу да је одмах после преласка Дрине, морао да се врати, негде дал беше у октобру 1945, да не тражим сад. И да се крио у неком димњаку у Рудом... Они су као све знали, само су чекали моменат.
Није у питању само Калабић, већ ово им руши цели концепт.
Још једно питање: У ком селу се Дража последњи пут шетао слободан?
Одговори

(17-02-2018, 06:07 PM)Перун Пише:  Сачекаћемо да Самарџић проба.
Немам представу. Али било је много великих села.
Одговори

Село Љубиш на Златибору.

-Капетан Милорад Смиљанић, ком. Златиборске и Подгорске бригаде
-Поручник Павле Марковић Ружа, ком. Златиборске летеће
-Потпоручник Душан Пећинар, НШ Кораћевог легализованог одреда
-Потпоручник Мирко Ушендић, НШ Златиборске бригаде
-Потпоручник Ршумовић, командир чете у Златиборској бригади

Прва тројица су били активни официри.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Који је једини логор у Европи у Другом св.рату гдје је постојало право да замјениш живот са неким другим тј. уколико је нпр. син у логору, отац је могао добровољно да оде у логор како би сина пустили? Није тешко.
Одговори

(17-02-2018, 08:17 PM)Романија Пише:  Који је једини логор у Европи у Другом св.рату гдје је постојало право да замјениш живот са неким другим тј. уколико је нпр. син у логору, отац је могао добровољно да оде у логор како би сина пустили? Није тешко.
Бањица?
Одговори

Не
Одговори

Маутхаузен.
Одговори

Не, у Југославији је.
Одговори

Сајмиште
Одговори

Не Smile мислио сам да ћете знати, јер се много о њему расправљало на форуму.
Одговори

Просветли!!!
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 35 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним