Оцена Теме:
  • 15 Гласов(а) - 4.27 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Квиз- Српска историја

Колико је "јака" комунистичка прича, доказује и то да је пре пар година добио улицу у Београду....
Када Дража добије улицу у БГ, родиће се сунце СЛОБОДЕ!

Нека нам школа буде са вером, политика са поштењем, војска са родољубљем, држава са Божјим благословом. Нека се сваки врати Богу и себи; нека нико не буде ван Бога и ван себе, да га не би поклопила језива тама туђинска, са лепим именом и шареном одећом.
Одговори

(11-04-2018, 08:48 PM)Бенито Пише:  То сам и написао. Они тврде да се свега одрекао у корист " народа". У ствари, још неколико година пре рата био је " го к'о пиштољ".
У овом квизу, за све ово време, раскринкали смо и разобличили низ лажи, измишљотина и предрасуда које су постале историјски аксиоми који обитавају у нашим историјским уџбеницима, преко којих се формира свест младих генерација о прошлости сопственог народа.
На жалост, ретки су они који ово читају, а још ређи они који верују у овде написано.
Наравно, ни ове податке везане за Поповиће нисам измислио, него користио релевантну литературу. За разлику од мене, они који промовишу лажи о Кочи Поповићу немају никакве изворе за своје тврдње, али њима се априори верује, јер долазе са позиција власти.
Ваистину.
Везано с овим, следеће питање: У пар речи опис Другог програма РТС-а данас. Кључне речи/закључци.
Одговори

(11-04-2018, 03:54 PM)Милослав Самарџић Пише:  Мени се чини да комнуисти тврде супротно, да се одрекао свега и свачега...

У њиховој верзији. Чега се он могао одрећи? Могао се одрећи само свог дијела? Шта је са имовином осталих Поповића? То комунисти не помињу. Значи, Коча се као одрекао своје имовине, а велики већи дио имовине осталих Поповића је отет, конфискован. Мада ја вјерујем Бениту.
Ако посао и имовина Поповића није већ пропао до пред и у ДСР, било би интерсанто питати насљеднике Кочиних рођака, браће и сестара шта мисле о његовом наводном поступку одрицања свега у корист народа. Ако им није пропало траже ли сада повратак имовине итд.

Све и да богатство није пропало до краја ДСР или да се он није добровољно одркао, Кочи би комунисти морали узети све. Узели су у цијелој Југослаији, узели би и њему, без обзира на његову улогу. Шта да он ради у комунизму са толиком имовином?
Добровољно предао, па сви су (већина) добровољно предали. Они који добровољно предали добили су куршум у чело и опет им је узета имовина. Шта ћеш него предати, као да су људи иамли избора.
Одговори

(11-04-2018, 08:48 PM)Бенито Пише:  То сам и написао. Они тврде да се свега одрекао у корист " народа". У ствари, још неколико година пре рата био је " го к'о пиштољ".
У овом квизу, за све ово време, раскринкали смо и разобличили низ лажи, измишљотина и предрасуда које су постале историјски аксиоми који обитавају у нашим историјским уџбеницима, преко којих се формира свест младих генерација о прошлости сопственог народа.
На жалост, ретки су они који ово читају, а још ређи они који верују у овде написано.
Наравно, ни ове податке везане за Поповиће нисам измислио, него користио релевантну литературу. За разлику од мене, они који промовишу лажи о Кочи Поповићу немају никакве изворе за своје тврдње, али њима се априори верује, јер долазе са позиција власти.

Слажемо се. Све измишљотине и лажи раскринкати, а за историју се користи литература, документи, архиви итд.
Одговори

Колико школа за резервне официре су имали Дражини четници?
Одговори

(12-04-2018, 10:55 PM)Милослав Самарџић Пише:  Колико школа за резервне официре су имали Дражини четници?

4?

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

АПРИЛСКИ АТЕНТАТ НА КРАЉА ПЕТРА II

Југославију су 3. априла 1941. напустили претставници Немачке, Италије, Мађарске, Бугарске, Шпаније и Словачке. Остао је био само немачки конзул у Загребу.
Био је то злослутан знак!

Министар Двора, Радоје Кнежевић, је наредио да се падом мрака симулира да Краљ ноћи у Стари Двор, а затим тајно, и замаскирано, пребацује у Нови Двор, где је било подигнуто склониште од бомбардовања из ваздуха.

Да је таква мера била исправна, и Југословенском краљу Петру спасла живот, показало се 6. априла, када су немачке “штуке” бациле око 40 бомби на Стари Двор. Ходник између Двора и страже био је срушен и у њему је било погинуло више десетина жандарма.
Нови Двор није бомбардован.

Новица Стевановић

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=...=3&theater
Одговори

(13-04-2018, 01:06 AM)Перун Пише:  
(12-04-2018, 10:55 PM)Милослав Самарџић Пише:  Колико школа за резервне официре су имали Дражини четници?

4?
Које 4, знам за 3?

- Ко је обучавао Принципа и Грабежа да пуцају из пиштоља?
- Који четнички војвода је постао генерал?
Одговори

(13-04-2018, 06:24 PM)Милослав Самарџић Пише:  
(13-04-2018, 01:06 AM)Перун Пише:  
(12-04-2018, 10:55 PM)Милослав Самарџић Пише:  Колико школа за резервне официре су имали Дражини четници?

4?
Које 4, знам за 3?

- Ко је обучавао Принципа и Грабежа да пуцају из пиштоља?
- Који четнички војвода је постао генерал?

српски официр Војислав Танкосић је обучаовао Принципа и Грабежа да пуцају из пиштоља.
Одговори

(13-04-2018, 06:24 PM)Милослав Самарџић Пише:  
(13-04-2018, 01:06 AM)Перун Пише:  
(12-04-2018, 10:55 PM)Милослав Самарџић Пише:  Колико школа за резервне официре су имали Дражини четници?

4?
Које 4, знам за 3?

- Ко је обучавао Принципа и Грабежа да пуцају из пиштоља?
- Који четнички војвода је постао генерал?

Обучаван је у Врању, била је једна емисија на врањској телевизији. Пошто сам Врањанац, гледао сам ту емисију у којој је сачувана породична хроника о томе како је обучаван Гаврило.

Миле Цупара га је обучавао

https://www.juznevesti.com/Drushtvo/Prin...ja.sr.html

Или је гдин Милослав мислио на Драгишу М. Стојадиновића

https://www.youtube.com/watch?v=XurK1lKaQzw
Одговори

Да, мислио сам на Драгишу Стојадиновића, њега је Танкосић одредио да их обучава. Јер је Стојадиновић био најбољи стрелац у држави.

Остаде ово који војвода је постао генерал и које ШРО су биле код четника?
Одговори

Ђенерал Петар Мишић ?
Одговори

Није...
Одговори

Па, ваљда, Брајићи, једна у источној Србији и једна у Босни.
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 7 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним