Оцена Теме:
  • 15 Гласов(а) - 4.27 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Квиз- Српска историја

(28-08-2018, 06:39 PM)Бенито Пише:  
(28-08-2018, 04:53 PM)ЈВуО-КГ Пише:  
(28-08-2018, 11:15 AM)Бенито Пише:  Мораћу полако да се искључим са квиза, јер кад ме нема питања и одговори само пљуште. Кад поставим питање, као да сам партибрејкер , нигде никог нема.

То није тачно! Ако се одлучиш на такав корак,замоли Самарџића да закључа ову тему. Испали смо из форме баш зато што ниси био ту,а претходних пар питања које си поставио нисмо знали одговор. Може да те завара слика да одговарамо на нека питања,али одустаћемо и од тога, бар ја.Ево видиш,одмах након твог уписа уследило је питање које има вредност као да квиз играју неки полудебили.

Не постоје глупа питања, него глупи одговори.
Хвала на подршци.

(28-08-2018, 04:24 PM)Ултрадесничар Пише:  Када је Београд први пут постао део Србије и који је српски владар за то заслужан ?

Нас су учили да је то било за време краља Драгутина.
А на шта си ти мислио?

Тачно и то 1242. Настави са питаањима.
Одговори

Чини ми се да нисмо поставили ово питање:
Колики су укупни губици у људству Војске Краљевине Србије у Првом светском рату?
Одговори

Између 300.000 и 400.000?
Одговори

Зна се тачан број.
Одговори

Око 240 000.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Укупан број: погинули у борбама, умрли услед рањавања, умрли због болести, страдали у логорима, умрли у Албанији, на Крфу итд...
Митић је био ближи, али треба приближно тачан број.
Одговори

Већ је на Конференцији мира у Паризу Србија саопштила податак да је у рату изгубила 1.247.435 људи, што је било 28 одсто од целокупног броја становника 1914. године.
Одговори

Војника и официра!!!!! Прочитај питање.
Одговори

Око 450.000 војника и официра.

Најгоре је било 1915.године,268.000 избачених из строја,од тога 94.000 убијених,умрлих и рањених и 174.000. пало у заробљеништво.

Код нас на википедији не постоје ови подаци, али зато постоје на неким страним. Smile
Одговори

402.435 војника и старешина.
Одговори

Не, тачан број је:
369620.

И друго у вези војске:
Милослав има обичај да нагласи да је Дража завршио ђенералштабну обуку, па да потврдимо колико то није било лагано.
Колико је официра Војске Краљевине Србије примљено на двогодишњу ђенералштабну школу и колико их је са успехом дипломирало у периоду 1880. -1911. година?
Одговори

Ђенералштабну школу је завршило 156 официра, али су дипломирали само њих 55, за ових 31 годину ( 1880-1911). Војска Краљевине Србије је дочекала Балканске ратове са 55 ђенералштабних официра.
Може даље....
Одговори

"Моје је лично мишљење да би требало извршити потпуну евакуацију у простору западно од Шапца, у луку између Саве и Дрине. Стога што је, према извештајима и подацима којим располажем, а који се слажу, већи део мушког становништва овог краја груписан у банде и припада Михаиловићевим бандама које се налазе јужније, у планини Церу. Деца и жене одржавају везу, а старају се и о снабдевању. Према томе, мора искусити казну целокупно становништво, а не само мушкарци."

Ово је наредба једног немачког државног саветника и СС-бригадефирера када је требало да отпочне операција "Мачва" 1941. године.

Ко је изрекао ову наредбу?
Одговори

Др Харалд Турнер је ову наредбу проследио Францу Бемеу који даље појачава ову геноцидну наредбу. Ово се може наћи на Банденкампфу, ево линка

http://bandenkampf.blogspot.com/2018/08/bk0359.html
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 19 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним