Оцена Теме:
  • 15 Гласов(а) - 4.27 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Квиз- Српска историја

(23-01-2019, 12:18 PM)Вукашин Петковић Пише:  Новак Килибарда?


Да, Новак Килибарда! Данас главни заступник "дукљанске историје" и велики монтенегрин, а тада српски патриота и родољуб.
Иронично је што је тада држао митинге у РС, говорио како ће браћа из ЦГ стићи у помоћ док "испалите цигарету" итд. И јавно позивао на рат против муслимана, а данас је код њих први амбасадор и држи конференције по ЦГ са исламским историчарима и Новаком Аџићем.
Мада, могуће да је био и убачен елемент, чак врло вјероватно кад се узме шира слика, али за такве ствари треба немати образ ни достојанство. Џаба му свака титула и звање.
Одговори

Где је формирана ОЗНА за Србију?На којој локацији?
Одговори

(23-01-2019, 07:45 PM)ЈВуО-КГ Пише:  Где је формирана ОЗНА за Србију?На којој локацији?

Беше на Вису јуна 1944. ? Јок

Нећемо никада престати нашу борбу нити повити главу пред нашим непријатељима Немцима, који користе извесне заблуделе синове српског народа као што су недићевци и љотићевци.

Д М
Одговори

Они кажу на Вису, па кад су се пребацили за Србију, пред битку на Копу, негде у Топлици или у Бојнику, како беше.
Истина је да је формирана, када су се " саветовали" Броз и Ранковић, док су ишли према Ужицу, после " саветовања" у Столицама, и договорили се да се оснује Милиција за борбу против пете колоне на ослобођеним територијама. То је било 16 или 17. септембра 41.
Одговори

(23-01-2019, 07:50 PM)Шумадинац Пише:  Беше на Вису јуна 1944. ? Јок

Јесте. Кез Зато сам и поставио питање.

У Србију пребачена,у ноћи,између 11. и 12. августа 1944. године.

Терај даље.Ти или Бенито ,ко год хоће.
Одговори

Ајде, Шумадијо, постави неко питање једном. Баја
Одговори

Друго питање ( и најлакше) у вези филма Три:
Која глумица је својевремено била супруга редитеља овог филма?
Одговори

(24-01-2019, 02:57 PM)Бенито Пише:  Друго питање ( и најлакше) у вези филма Три:
Која глумица је својевремено била супруга редитеља овог филма?

Да није Оливера Катарина
Одговори

Није.
Одговори

(24-01-2019, 03:42 PM)Mitic Пише:  
(24-01-2019, 02:57 PM)Бенито Пише:  Друго питање ( и најлакше) у вези филма Три:
Која глумица је својевремено била супруга редитеља овог филма?

Да није Оливера Катарина
Митићу, молим те да ме извиниш, сад сам тек видео шта сам написао. КидањеКидање
Нисам хтео да питам са којом глумицом је био ожењен, него која глумица му је била ћерка?
Одговори

Администраторе Бенито, на твоја питања одговоре не знам. Када неко буде одговорио тј. ако буде ја бих поставио једно питање и теби и осталима.А оно би гласило,зашто је тај твој редитељ мрзео комунисте иако је припадао њиховој војсци а не нашој. Шта је он то видео због чега су му се комунисти смучили за вјек и вјекова. А можда је то утицало и да снима тако неке потресне сцене као ову из филма Три?
Одговори

Ладно ти мени украде треће питање. Тужан
Одговори

(24-01-2019, 08:01 PM)Бенито Пише:  Ладно ти мени украде треће питање. Тужан

Нисам намерно. Кез

Нека то буде твоје треће питање а ја ћу за сутра или кад се буде указала прилика да смислим нешто друго.
Одговори

Ајде да одговорим на друго- редитељ Александар Саша Петровић који је режирао филм Три био је уз Емира Кустурицу једини наш редитељ који је са два дугометражна играна филма био номинован у ужој конкуренцији за награду Оскар у категорији филм године ван енглеског говорног подручја.
Његова ћерка је Јелена Тинска.
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 63 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним