Оцена Теме:
  • 15 Гласов(а) - 4.27 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Квиз- Српска историја

Стојан Новаковић?
Одговори

(04-09-2017, 09:01 PM)Романија Пише:  Стојан Новаковић?

Не. Погодио си странку, дакле СНС. Једном је био председник док је његов претходник и наследник иста личност.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Ајде, просветли...
Одговори

Љубомир Каљевић.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Вала баш. Њега увек некако заборавимо као напредњака, јер је увек био " нешто друго". Читао сам његове " Моје успомене".
Има ли нешто неодговорено?
Одговори

Не би требало. Настави ти.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Нема Поручника. Ево једно за њега и Самарџића. Наравно, могу и остали.

Након напустања Ужица партизани су део ,,плена", из НБУ, закопали у нади да ће се вратити у скорије време.Smile

Где су закопани сандуци? Који командант их је пронашао? Каква је њихова судбина?

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Пронађени су негде на Златибору. Не сећам се остатка приче.
Одговори

(05-09-2017, 10:47 PM)Милослав Самарџић Пише:  Пронађени су негде на Златибору. Не сећам се остатка приче.

Да. Пронашао их је Коларевић и 2/3 предао ВК а остало задржао за потребе бригаде. Прочитао сам ово некад раније и сада сам налетео на потпуно други извор који потврђује ову причу. Реч је о документима са суђења кап. Антонију Миличићу чију сам биографију раније објавио на форуму. Има доста занимљивих ствари.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Новац или злато?
Одговори

(05-09-2017, 11:46 PM)Романија Пише:  Новац или злато?

Миличић каже су у питању били сребрњаци.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Е па то мене занима, како cребрењаке можеш у таквом времену иcкориcтити за потребе бригаде...једино преко Недића нешто..ал опет и то боље да ради ВК него команда бригаде.

иcто ми било занимљиво оно cа фунтама за Кеcеровића. Шта он који ђаво да ради cа фунтама..
Одговори

Шта да ради са златним фунтама? Smile
Па јел знаш колико се ма које валуте могло добити за једну... ма где и ма од кога.
То су ти златни дукати, народски речено, тј. дукати, подразумева се да су златни.
Одговори

Па у нормалним уcловима могу cхватити, ал тада не знам c ким да их замјени, неће геџи дати златну фунту за кравуSmile
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 73 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним