Оцена Теме:
  • 15 Гласов(а) - 4.27 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Квиз- Српска историја

(18-08-2018, 02:34 AM)Chicot Пише:  Ajde postavi ti.

A ja zadržavam pravo naknadno da postavim. Smile

Немој Шикоте он да поставља,тако ти свих даброва са Онтарија. Smile Немој ни ти да задржаваш право него постављај одмах да не оде квиз у пм. Smile
Одговори

Aj ti postavi. Meni ne pada napamet ništa teško trenutno Smile
Одговори

Ево мене.

На територији КЈ, зе време ДСР, деловала је оружана група, такозвани ,,Јаругари''. Којој војној формацији су припадали и каква је њихова судбина?

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

(18-08-2018, 02:26 PM)Chicot Пише:  Aj ti postavi. Meni ne pada napamet ništa teško trenutno Smile

Ни мени. Кез

(18-08-2018, 03:25 PM)Перун Пише:  На територији КЈ, зе време ДСР, деловала је оружана група, такозвани ,,Јаругари''. Којој војној формацији су припадали и каква је њихова судбина?

Ово сам знао, али ако се зезнем нешто не замери. То су ваљда цигани комунисти који су деловали ноћу а преко дана ишли и снимали ситуацију,да не кажем изигравали обавештајце.Морам да напоменем да можда поново грешим али чини ми се да је група таквих стрељана негде код Аранђеловца од стране ЈВуО. И рекао бих да је Самарџић то негде помињао...али ко да се сети сад.
Одговори

(18-08-2018, 03:39 PM)ЈВуО-КГ Пише:  
(18-08-2018, 03:25 PM)Перун Пише:  На територији КЈ, зе време ДСР, деловала је оружана група, такозвани ,,Јаругари''. Којој војној формацији су припадали и каква је њихова судбина?

Ово сам знао, али ако се зезнем нешто не замери. То су ваљда цигани комунисти који су деловали ноћу а преко дана ишли и снимали ситуацију,да не кажем изигравали обавештајце.Морам да напоменем да можда поново грешим али чини ми се да је група таквих стрељана негде код Аранђеловца од стране ЈВуО. И рекао бих да је Самарџић то негде помињао...али ко да се сети сад.

Управо тако. Сетио сам се да је Самарџић то помињао у једном од интервјуа. Ако се не варам, као извор, користио је изјаву једног од официра из Гарде који је био сведок овог догађаја.

На Дражином суђењу читана је депеша која потврђује причу овог официра:

Цитат:Ево децембра 1943 године, Рас-Калабић, докуменат број 423, то је депеша која је у штабу заведена и за коју сте ви сигурно знали а у којој се каже: У Копљарима ухваћено на спавању и поклано 24 активна комуниста, од којих су 20 „цигани", који су признали да су били такозвани „ Јаругари" дању раде послове у кући, а ноћу су у акцији.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

(18-08-2018, 04:54 PM)Перун Пише:  
Цитат:Ево децембра 1943 године, Рас-Калабић, докуменат број 423, то је депеша која је у штабу заведена и за коју сте ви сигурно знали а у којој се каже: У Копљарима ухваћено на спавању и поклано 24 активна комуниста, од којих су 20 „цигани", који су признали да су били такозвани „ Јаругари" дању раде послове у кући, а ноћу су у акцији.

Е то је то !

Настави слободно или ко хоће.
Одговори

Е ја сам нашао енглески СИС/садашни МИ6 ко је био део СОЕ.

Тај је имао ТИТОВИНЕ СЛИКЕ СВУКУДА НА ЗИДУ СВОЈЕ КАНЦЕЛАРИЈЕ!

Погодите ко је!
Одговори

(18-08-2018, 03:39 PM)ЈВуО-КГ Пише:  
(18-08-2018, 02:26 PM)Chicot Пише:  Aj ti postavi. Meni ne pada napamet ništa teško trenutno Smile

Ни мени. Кез

(18-08-2018, 03:25 PM)Перун Пише:  На територији КЈ, зе време ДСР, деловала је оружана група, такозвани ,,Јаругари''. Којој војној формацији су припадали и каква је њихова судбина?

Ово сам знао, али ако се зезнем нешто не замери. То су ваљда цигани комунисти који су деловали ноћу а преко дана ишли и снимали ситуацију,да не кажем изигравали обавештајце.Морам да напоменем да можда поново грешим али чини ми се да је група таквих стрељана негде код Аранђеловца од стране ЈВуО. И рекао бих да је Самарџић то негде помињао...али ко да се сети сад.
Да, само што се не односи само на Цигане.
А кога је народ звао јамари?
Одговори

Јамари су комунисти који су у " лијевим скретањима" бацали монархисте и домаћине у јаме Црне Горе и Херцеговине, у зиму 1942. године.
Ако неко разуме ово питање које је поставио Захумље, нека одговори. Ред је, мислим да му је прво питање.
Иначе, да вас све похвалим на ангажовању око питања и одговора. Изгледа да квиз боље функционише када ме нема.
Одговори

Ma taman posla brate Benito. Ti si nezamenljiv Smile

Dovro došao nazad.
Одговори

Zahumlje,

Dali je pitanje: Koja osoba je iz SIS držala Titove slike (u kancelariji, stanu, svejedno)?

Džejms Millar je to radio još tokom rata u, Bariju. Bilo je tih paćenika još, uglavnom na nižim pozicijama.
Stjuart, Sajers, Filbi, Hobsbaum (kasnije istoričar poznati).. Ma, ko će ga znati. Ali sigurno nije bio samo jedan Smile
Одговори

Браво, Шико. Бриљираш, као по обичају.
Ајде једно атрактивно, није га нико поставио.
Био је један од најпознатијих водитеља у систему ЈРТ-а, и свакако једно од чувених лица домаће телевизије.
Његовог оца убили су комунисти. Тело никад није пронађено.
Ко је тај водитељ?
Одговори

E, to volim. Kad zamumuljiš pitanje Smile
Одговори

Чикот занимљиво да си то погодио.....

james Millar (Major)

Су његове средње имена!

Дај нам цео имена, и његова прич има друга димензија!

Ово си прелистао из књига Кифа Јефрија
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 79 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним