Оцена Теме:
  • 15 Гласов(а) - 4.27 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Квиз- Српска историја

(01-09-2018, 09:42 PM)Перун Пише:  Када је војска Кнежевине Србије добила прве школоване официре? Где су се школовали, колико их је било?

Тридесетих година деветнаестог века послато је њих 12 или 15 у Русију на школовање, ако на њих мислиш. Где су се тачно школовали не знам. Претпостављам у Санкт Петерсбургу. Кад су се вратили овамо такође не бих знао.

(02-09-2018, 01:42 PM)Милослав Самарџић Пише:  Који српски град је током окупације у Другом светском рату имао Хитлерову улицу?

Београд.
Одговори

Уважава се одговор. Јок

1833. Књаз је у Бесарабију послао 30 младића. 1836. добили смо по 10 артиљеријских, педашадијских и коњичких официра.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Није Београд.
Одговори

(02-09-2018, 05:12 PM)Милослав Самарџић Пише:  Није Београд.

Нови Сад.
Одговори

Ајмо даље.

Ко су били тројица првих предавача на Артиљ. школи у Београду основаној 1850-те?

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

(02-09-2018, 05:34 PM)ЈВуО-КГ Пише:  
(02-09-2018, 05:12 PM)Милослав Самарџић Пише:  Није Београд.

Нови Сад.
Јесте.
А Мусолинијева улица?
Одговори

(02-09-2018, 11:02 PM)Милослав Самарџић Пише:  Јесте.
А Мусолинијева улица?

Исто. Кез
Одговори

(02-09-2018, 11:43 PM)ЈВуО-КГ Пише:  
(02-09-2018, 11:02 PM)Милослав Самарџић Пише:  Јесте.
А Мусолинијева улица?

Исто. Кез
Јесте. Rolleyes
Одговори

Видим да вици овај ватхра

Тако желим да питам јели се Интермаријум може се повезати са НДХ и Сесекционистичке Ратове СФРЈ?
Одговори

(02-09-2018, 10:03 PM)Перун Пише:  Ајмо даље.

Ко су били тројица првих предавача на Артиљ. школи у Београду основаној 1850-те?

Ранко Алимпић, Јован Белимарковић и Петар Протић - Драгачевац.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

(03-09-2018, 05:00 PM)Милослав Самарџић Пише:  Јесте. Rolleyes

Да будем искрен, на прву нисам знао. Мислио сам да је Београд из више разлога,највећи град, мењали му име или су покушали,битна радио станица се ту налазила за све немачке трупе па сам и одговорио Београд.

После сам пробрљао по нету и кад сам видео....Кез још секле једна другу хахаха.
Одговори

(03-09-2018, 05:21 PM)Перун Пише:  
(02-09-2018, 10:03 PM)Перун Пише:  Ајмо даље.

Ко су били тројица првих предавача на Артиљ. школи у Београду основаној 1850-те?

Ранко Алимпић, Јован Белимарковић и Петар Протић - Драгачевац.
Ајде, једно питање у вези овога. Шта су предавали у Артиљеријској школи, Алимпић и Белимарковић?
Одговори

Артиљерија, стратегија и тактика и фортификација.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Тачно је што се тиче, тактике и фортификације.
Само да допуним, Алимпић је предавао, поред тактике, још и ђенералштабну службу, пољску и логорску службу и јахање.
Белимарковић, поред фортификације, стилистику и администрацију.
Може даље...
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 31 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним