Оцена Теме:
  • 5 Гласов(а) - 1.8 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Александар Вучић

Од маја месеца је мртва ова тема, што је неприродно. Па, да је вратимо у орбиту. Smile
Александар Вучић је први владар који је после Другог светског рата , вечерас на РТС-У, изјавио:
" Ми , Срби, нисмо изашли из Другог светског рата као победници!"
Одговори

(26-11-2018, 10:19 PM)Бенито Пише:  Од маја месеца је мртва ова тема, што је неприродно. Па, да је вратимо у орбиту. Smile
Александар Вучић је први владар који је после Другог светског рата , вечерас на РТС-У, изјавио:
" Ми , Срби, нисмо изашли из Другог светског рата као победници!"

Глед`o сам.
Па и нисмо. У из ДСР је изашао као победник Титова КПЈ , његова паравојска подржана Савезницима.
Вучић је такође Хвалио је фашисту др Милана Стојадиновића.
Хвалио се што је после 84 године подигнуут споменик краљу Петру I Карађоређевићу у Новом Саду.

П.С. Приметио сам да је Папић за разлику од сталих колега и колегиница на РТС-у родољуб и има храборости да прекине Вучићево
запомагање и самосажаљење.
Одговори

Добро то све, али , пре свега, у односу на оно што сам издвојио као истински историјску изјаву, какав је твој закључак?
Одговори

Гледао сам цео интервју.

Иако Вучића не подносим дубински је објаснио суштину и генезу Косовског проблема.

Велике грешке су прављене после 1955 године а пoготово деведесетих.

Види и он да ту нешто пуно не може да се уради.

Једноставно 92% је албанаца и само 8% Срба живи на Косову + мама и тата Америка а стирине и тетке Британија, Француска и Немачка...

Јосип Броз-Амброз Тито! ДА, ТО ЈЕ БИО ПЕГАВИ ТРБАТИ, ФАРБАНИ ПА КОЛМОВАНИ, У МИДЕРЕ УТЕГНУТИ АУСТРО-УГАРСКИ ЦУГСФИРЕР, ТРОСТРУКИ ШПИЛЕ И МАЂАРСКИ ЧИВА, ЈОСИП БРОЗ-АМБРОЗ ТИТО, СРБОУБИЦА ПРВИ ДО ПАВЕЛИЋА!!!
ПРОСВЕТАР.
Одговори

(26-11-2018, 11:54 PM)Бенито Пише:  Добро то све, али , пре свега, у односу на оно што сам издвојио као истински историјску изјаву, какав је твој закључак?

Не знам шта да додам на Вучићеву изјаву. Чиними се да је рекао да је су Срби били сви за саветнике " осим Љотићевих фашиста" и да са су Срби у ДСР имали пуно жртава али нису изашли из рата као победници.
На једном посту цитирао сам М. Самарџића из једног интервујуа. Он је рекао да Енглеска, СССР и САД нису били савезници Срба него Тита.

А ако питаш шта је Вучић хтео да каже или какву је полит. поруку послао јавности не бих могао да ти дам одговор.

П.С. Вучић је обећао САД да ће de iure признати "Косово" пошто је Борис Тадић одбио(!). Заузврат Запад му даје неограничену власт.
Која и даље траје. Мислим да је то закључак свих Вучићевих говора и
интервјуа.
Одговори

Да, само то сада видимо сви, али када су то неки говорили 2010/11 године, ови " велики српски интелектуалци" су се подсмевали.
Под 1:
Ако вели да смо грешке правили у рату, то је осуда искључиво четничко-партизанског наратива. То је јасна порука која намерно пренебрегава да смо имали троструки грађански рат. Што значи да подржава трећу страну.
Под 2:
Када каже да смо на Косову чинили грешке од 1955. године, он мисли на реорганизацију локалне самоуправе из 1956. године, када је то искоришћено да се четири среза припоје Космету. Другим речима, њему је проблем што су ове (данас) општине са већинским српским становништвом део његове једине главобоље. Односно, њему није проблем што је брозовски режим одмах после рата забранио повратак Србима на Космет. Он намерно ту кључну тачку измешта на север, и тиме практично други пут потврђује коју страну из грађанског рата он подржава,јер је граница између немачке и италијанске окупационе зоне, по њему, идеална.
Под 3:
Означавајући љотићевце као фашисте, " али изразиту мањину", он заправо не пере Србе, него себе као подржаваоца недићевског режима.
Под 4:
Хваљењем краља Петра и нарочито краља Александра, он покушава, исто као Недић, да за себе узме право легитимитета, да се не шалим сада, па кажем примогенитуре.
Под 5:
Изјавом да из рата нисмо изашли као победници, он то не говори из перспективе тада већинске, четничке Србије, него мањинске, недићевске.
Дакле, цео интервју је легитимизација сопствене позиције, у владајућој у данашњој српској култури и политици, а у којој Вучић жели да буде неприкосновени господар. Та општа културна и политичка позиција је прављена још пре неколико десетина година и има за циљ да се легитимише брозовска окупација, а да се оправдање нађе у нацистичкој окупацији , која на географској карти изгледа неодољиво слично.
Једном речју, Вучић нам поручује, ми смо Срби мали и треба да водимо националну политику како нам одреди онај који је њега довео на власт да би нас у то убедио. Е, моји Срби, то што је Вучић нешто талентованији од претходника, или што је нама попустила пажња или знање, не значи да смо се " напасти ослободили".
Одговори

(27-11-2018, 12:43 AM)Бенито Пише:  Да, само то сада видимо сви, али када су то неки говорили 2010/11 године, ови " велики српски интелектуалци" су се подсмевали.
Под 1:
Ако вели да смо грешке правили у рату, то је осуда искључиво четничко-партизанског наратива. То је јасна порука која намерно пренебрегава да смо имали троструки грађански рат. Што значи да подржава трећу страну.
Под 2:
Када каже да смо на Косову чинили грешке од 1955. године, он мисли на реорганизацију локалне самоуправе из 1956. године, када је то искоришћено да се четири среза припоје Космету. Другим речима, њему је проблем што су ове (данас) општине са већинским српским становништвом део његове једине главобоље. Односно, њему није проблем што је брозовски режим одмах после рата забранио повратак Србима на Космет. Он намерно ту кључну тачку измешта на север, и тиме практично други пут потврђује коју страну из грађанског рата он подржава,јер је граница између немачке и италијанске окупационе зоне, по њему, идеална.
Под 3:
Означавајући љотићевце као фашисте, " али изразиту мањину", он заправо не пере Србе, него себе као подржаваоца недићевског режима.
Под 4:
Хваљењем краља Петра и нарочито краља Александра, он покушава, исто као Недић, да за себе узме право легитимитета, да се не шалим сада, па кажем примогенитуре.
Под 5:
Изјавом да из рата нисмо изашли као победници, он то не говори из перспективе тада већинске, четничке Србије, него мањинске, недићевске.
Дакле, цео интервју је легитимизација сопствене позиције, у владајућој у данашњој српској култури и политици, а у којој Вучић жели да буде неприкосновени господар. Та општа културна и политичка позиција је прављена још пре неколико десетина година и има за циљ да се легитимише брозовска окупација, а да се оправдање нађе у нацистичкој окупацији , која на географској карти изгледа неодољиво слично.
Једном речју, Вучић нам поручује, ми смо Срби мали и треба да водимо националну политику како нам одреди онај који је њега довео на власт да би нас у то убедио. Е, моји Срби, то што је Вучић нешто талентованији од претходника, или што је нама попустила пажња или знање, не значи да смо се " напасти ослободили".

Нисам баш сигуран да је Вучић "Недићевац" а противник четника и патизана. Ја нисам гледао це о интервју али он нити је поменуо Милана Недића а могао је да помене кнеза Милоша Обреновића.
Народ зна како да је Књаз познат по својим дипломатским способностима.

Ова Вучићева изјава ће се теби допасти " Ми немамо улица краља Александра Карађорђевића нити његов споменик у Београду. Чак имамо Ул. Кнеза Александра Карађорђевића и Булевар Краља Александра...али Обреновића". Али ти се неће свидети моје мишљење о ђен. Милану Недићу и судској одлуци о одбијању његове рехабилитације. То је за неку другу тему.

Морам опет да похвалим Папића. Он је рекао Вучићу да је аустријски
вице канцелар Штрахе предложио мировну конференцију о Косову као
"Дејтон 2".
https://www.telegraf.rs/vesti/politika/3...-za-kosovo

Вучић није одговрио на то питање ? Папић је наставио, преневши изјаву саветника председника САД за државну безбедност Џ. Болстона
да "питање Косова није сасвим готово. Папић је пита да ли је то напредак а шта је сада" ? Вучић скоро са осмехом одговара да смо "ми сад у најгорој позицији него што смо били".

Апсолутно си у праву за Вучићев спин "ми смо мали народ и ми морамо да слушамо велике силе. Нарочито оне силе које ми дарују тиранију". Па ће народ после славља од 100 година победе у Великом рату, " У праву си Председниче, "реши питање Косова" па да сваки дан идемо у Лидл". А 3025 ћему бити чланица ЕУ.
Одговори

Млад си ти још, свашта сам са тим бандитима доживео. То су невиђени прагматичари. Као што су, иначе, криминалци такви.
Није ту битан Недић, који је то што је био за време Другог светског рата, радио и због убеђења и због конформизма. Њима је Недић само као неко утемељење, подлога, као што сваком, па и оваквом режиму, који имамо последњих три деценије потребна нека идеолошка потпора. Тако су и комунисти схватили да се све урушава у њиховом идеалном свету, па су знали да ће доћи неко да их пита за убиства, виле, фабрике, а поготово за границе. Зато су и измислили позицију пацифизма, овог нашег српског, измештеног из памети. Да би задржали своје позиције. Ту почиње и завршава се за њих српски национални интерес. Зато треба служити онима који су " јачи" од нас, а супростављени су правим српским националним интересима. Зато се ту недићевска позиција сама од себе намеће. Није , дакле, битно да ли ће Вучић поменути Недића, није битно ни да ли ће га рехабилитовати, нити вратити потомцима имовину... Уопште није битан Недић. Битно је једино камелеонство да би се владало. А да би се стално владало, мораш бити "кооперативан".
Одговори

(27-11-2018, 01:32 AM)Бенито Пише:  Млад си ти још, свашта сам са тим бандитима доживео. То су невиђени прагматичари. Као што су, иначе, криминалци такви.
Није ту битан Недић, који је то што је био за време Другог светског рата, радио и због убеђења и због конформизма. Њима је Недић само као неко утемељење, подлога, као што сваком, па и оваквом режиму, који имамо последњих три деценије потребна нека идеолошка потпора. Тако су и комунисти схватили да се све урушава у њиховом идеалном свету, па су знали да ће доћи неко да их пита за убиства, виле, фабрике, а поготово за границе. Зато су и измислили позицију пацифизма, овог нашег српског, измештеног из памети. Да би задржали своје позиције. Ту почиње и завршава се за њих српски национални интерес. Зато треба служити онима који су " јачи" од нас, а супростављени су правим српским националним интересима. Зато се ту недићевска позиција сама од себе намеће. Није , дакле, битно да ли ће Вучић поменути Недића, није битно ни да ли ће га рехабилитовати, нити вратити потомцима имовину... Уопште није битан Недић. Битно је једино камелеонство да би се владало. А да би се стално владало, мораш бити "кооперативан".

Да. Написао си "српски национални интереси". Када је бивши радикал
изговорио тако нешто ? Ја се не сећам. Зашто ? Зато што се Срби плаше те речи која асоцира на рат и санкције. У праву си. камелеон.

П.С. Само не само да нисам Владимир Петровић из Ниша него нисам ни тако млад.
Одговори

(27-11-2018, 01:32 AM)Бенито Пише:  Млад си ти још, свашта сам са тим бандитима доживео. То су невиђени прагматичари. Као што су, иначе, криминалци такви.
Није ту битан Недић, који је то што је био за време Другог светског рата, радио и због убеђења и због конформизма. Њима је Недић само као неко утемељење, подлога, као што сваком, па и оваквом режиму, који имамо последњих три деценије потребна нека идеолошка потпора. Тако су и комунисти схватили да се све урушава у њиховом идеалном свету, па су знали да ће доћи неко да их пита за убиства, виле, фабрике, а поготово за границе. Зато су и измислили позицију пацифизма, овог нашег српског, измештеног из памети. Да би задржали своје позиције. Ту почиње и завршава се за њих српски национални интерес. Зато треба служити онима који су " јачи" од нас, а супростављени су правим српским националним интересима. Зато се ту недићевска позиција сама од себе намеће. Није , дакле, битно да ли ће Вучић поменути Недића, није битно ни да ли ће га рехабилитовати, нити вратити потомцима имовину... Уопште није битан Недић. Битно је једино камелеонство да би се владало. А да би се стално владало, мораш бити "кооперативан".
И да не заборавим најважније.
Кооперативан са Немцима. То је Вучић и у овом интервјуу више пута поновио, хвалећи Ангели Меркел до фасцинације њеним ликом и делом. Уједно је и изразио бојазан шта ће бити, ако ње не буде било. Структура улагања страног капитала у Србију, јасно показује колико је Вучић судбину Србије везао за Немачку. Због свега тога, али наравно и његовог талента за властољубивост , дошли смо у овај ћорсокак.
И овог пута једини излаз српском народу је општа демократизација друштва која је предуслов ослобођења од оваквог типа владања. А, верујте, то је чак и лакши део пута. После тога следи професионализација установа, а ту ће не само многи интереси ових комуњара доћи у питање, него и наша способност да у кратком року повратимо елиту која би вратила или наново направила веру у установе државе.
А можда су и англосаксонци намерно гурнули Србе у загрљај Немаца, јер знају да једино Срби на Балкану имају своју самосвојну државну свест и да ће доћи погодан тренутак да преко њих угрозе немачку хегемонију у оквиру ЕУ.
Видећемо, и то, чини ми се, врло скоро.
Одговори

(27-11-2018, 12:09 AM)Mekenzi Пише:  Гледао сам цео интервју.
Иако Вучића не подносим дубински је објаснио суштину и генезу Косовског проблема.

Опа бато, изгледа да присуствујемо ође правој разбукталој и дуготрајној љубави, феномену познатом у психопатологији као Love–hate relationship*!

То објашњава рашта је Кизо поставио двадестак тема досад у којима је балави шкипетар главни јунак!

И вами свима честитке што сте имали стомака да слушате балавог и тог Папића који је Паја Патак-добио задатак, да буде мало дрчан еда би балави добио јошт мало

Л Е Г И Т И М И Т Е Т А

како од избезумљене пучине тако и од Гњилежног Запада, као ето у демонократском NOVOSRBU може новинар да гњави Прецедника као што њихови тамо шиканирају Трампа!

Куку нами и лелеее!
---------------------------------------
*A love–hate relationship is an interpersonal relationship involving simultaneous or alternating emotions of love and hate—something particularly common when emotions are intense!

ПРОСВЕТАР, раб Божји и раденик на трудном воздвиженију Часног Крста и срушеног Стлпа Рашко-Сербскјаго.
СРБИН ИМА ПУТИНА ЗА БРАТА,
А ПУТИН ЈЕ ТАТА ОД САРМАТА,
ОД ЛОВЋЕНА ДО УРАЛА,
СВЕ СУ СТРАЖЕ ОД КИНЖАЛА,
ГРАДИЋЕМО НОВИ СЕВАСТОПОЉ,
ШТИТИЋЕ НАС БУЛАВА И ТОПОЉ!
Одговори

.
Поређење балавог шифтарина са Славом овенчаним Србским Мучеником Ђенералом Недићем, као и поређење америчке пудлице бапца Меркл са Адолфом Хитлером, би било смешно да није жалосно!

ПРОСВЕТАР, раб Божји и раденик на трудном воздвиженију Часног Крста и срушеног Стлпа Рашко-Сербскјаго.
СРБИН ИМА ПУТИНА ЗА БРАТА,
А ПУТИН ЈЕ ТАТА ОД САРМАТА,
ОД ЛОВЋЕНА ДО УРАЛА,
СВЕ СУ СТРАЖЕ ОД КИНЖАЛА,
ГРАДИЋЕМО НОВИ СЕВАСТОПОЉ,
ШТИТИЋЕ НАС БУЛАВА И ТОПОЉ!
Одговори

(27-11-2018, 11:24 AM)ПРОСВЕТАР Пише:  .
Поређење балавог шифтарина са Славом овенчаним Србским Мучеником Ђенералом Недићем, као и поређење америчке пудлице бапца Меркл са Адолфом Хитлером, би било смешно да није жалосно!

Ваистину!
Одговори

Александар Вучић:" Не контролишемо ни педаљ Космета!"
Каква је то битанга!?
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 2 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним