Оцена Теме:
  • 15 Гласов(а) - 4.27 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Квиз- Српска историја

(17-10-2018, 07:46 PM)Милослав Самарџић Пише:  Која јединица је прва ступила у борбу на Солунском фронту?

Дринска дивизија?

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Он мисли на мању јединицу.
Одговори

Четници или неки батаљон.
Одговори

(17-10-2018, 07:46 PM)Милослав Самарџић Пише:  Која јединица је прва ступила у борбу на Солунском фронту?

Чичин митраљески вод?

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

То је био четнички одред војводе Вука Поповића.
Одговори

А који лист је, изумеђу два рата, био ''гласило војвођанских и шумадијских националиста'', како је писало у заглављу?
Одговори

(17-10-2018, 09:17 PM)Милослав Самарџић Пише:  То је био четнички одред војводе Вука Поповића.

Знао сам да су четници.
Одговори

(17-10-2018, 09:18 PM)Милослав Самарџић Пише:  А који лист је, изумеђу два рата, био ''гласило војвођанских и шумадијских националиста'', како је писало у заглављу?
Јевђевићев "Видовдан".
Одговори

(17-10-2018, 10:36 PM)Вукашин Петковић Пише:  
(17-10-2018, 09:18 PM)Милослав Самарџић Пише:  А који лист је, изумеђу два рата, био ''гласило војвођанских и шумадијских националиста'', како је писало у заглављу?
Јевђевићев "Видовдан".
Јесте, браво!
Ко је, осим Срба, био у управном одбору Матице српске и од када?
Одговори

Руси у време Краљевине.
Хрвати у време републике.
Одговори

(18-10-2018, 06:54 PM)Бенито Пише:  Руси у време Краљевине.
Хрвати у време републике.
Не баш...
Тј. нетачно.
Одговори

У управни одбор Матице српске у Новом Саду примљен је један Хрват 1925. године. Претходних 99 година мислим, тј. од оснивања, били су само Срби. Овај Хрват је примљен преко ОРЈУН-е, био је Јевђевићев сарадник.

- Која је четврта школа резервних официра у Дражиним јединицама? У којој јединици је била?
Одговори

Брајићи, Хомољ, Церски и где је четврта? Негде западније?

Набројте петорицу најпознатијих четника који су током рата завршили ШРО.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

(19-10-2018, 04:38 PM)Милослав Самарџић Пише:  У управни одбор Матице српске у Новом Саду примљен је један Хрват 1925. године. Претходних 99 година мислим, тј. од оснивања, били су само Срби. Овај Хрват је примљен преко ОРЈУН-е, био је Јевђевићев сарадник.

- Која је четврта школа резервних официра у Дражиним јединицама? У којој јединици је била?

У Босни, не могу да се сетим где.
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 5 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним