Оцена Теме:
  • 15 Гласов(а) - 4.27 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Квиз- Српска историја

Тако што би рачунали босанске муслимане у Србе. Нису , ваљда, рачунали Македонце као посебну нацију?
Одговори

Професор Димић је рекао да би проширена Србија имала 8 000 000 становника, од тога би било 1 500 000 националне мањине и 2 000 000 Хрвата и оних којих су били блиски католичанству. Погледати од 23:00

https://www.youtube.com/watch?v=y5dADSXHK0M
Одговори

Било је и ово за 55%. Не могу да тражим минут.
Ово је била целина започета питањем о војводи Ивану Мусићу. Србину католику.
Дакле, у тој математици 55%, нису рачунати Срби католици ни Срби муслимани.
Одговори

Који српски официр је у затвору штрајковао глађу и , на крају, и умро , јер његови тамничари нису давали пет пара на тај његов протест?
Одговори

Генерал Петар Косић?
Одговори

Тако је. Вратио се у Југославију, где је ухапшен. Почео је штрајк глађу, а комунисти су га хладно пустили да умре.
Одговори

Историчари често у задње време наглашавају да су у ратовима и биткама у последња 2 века ратовали углавном аутохтони становници Балкана, а да то историографија , намерно или не, сакрива географским појмовима који означавају државе којима су тада припадали. То је, у основи, тачно, мада не сасвим, а и дозвољава злоупотребе од оних који воле да употребљавају историју у политичке сврхе.
Но, том темом ћемо се бавити касније.
Питање гласи:
Наведите макар једну битку где су Срби директно победили Немце.
Одговори

Битка на реци Јадар, 15. октобар 1941. После су Немци побили цивиле у околним селима.
Одговори

Чекам цео дан, рек'о , није ваљда тако тешко питање. Испашће да Срби не могу да победе Немце у директној борби. То је та перфидна пропаганда. Још овај кад крене са Вебером, испада и да смо умно инфериорни. А, оно све обрнуто.
Може даље, Милослав.
Одговори

Ком познатом историчару је опевана песма уз гусле?

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Сима Милутиновић Сарајлија, песма о Танаску Рајићу.
Одговори

(10-12-2018, 11:49 PM)Бенито Пише:  Чекам цео дан, рек'о , није ваљда тако тешко питање. Испашће да Срби не могу да победе Немце у директној борби. То је та перфидна пропаганда. Још овај кад крене са Вебером, испада и да смо умно инфериорни. А, оно све обрнуто.
Може даље, Милослав.

Ма разбијали их ми и у фудбалу, али они плаћали комунистима да их на крају пустимо...
Одговори

(11-12-2018, 08:57 AM)Перун Пише:  Ком познатом историчару је опевана песма уз гусле?

Ниси ме разумео. У част ког историчара народни гуслар је опевао песму? Нпр. песма о М. С.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

(11-12-2018, 02:25 PM)Милослав Самарџић Пише:  
(10-12-2018, 11:49 PM)Бенито Пише:  Чекам цео дан, рек'о , није ваљда тако тешко питање. Испашће да Срби не могу да победе Немце у директној борби. То је та перфидна пропаганда. Још овај кад крене са Вебером, испада и да смо умно инфериорни. А, оно све обрнуто.
Може даље, Милослав.

Ма разбијали их ми и у фудбалу, али они плаћали комунистима да их на крају пустимо...
Па, и ако се шалиш, ниси далеко од истине.
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: Ђорђе, 34 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним