Оцена Теме:
  • 15 Гласов(а) - 4.27 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Квиз- Српска историја

(04-04-2020, 11:23 PM)Краљ ће се вратити Пише:  Како се назива и које године је донет први пропис од стране београдске (српске) власти којима се регулише грађански поступак?

Сигурно мислиш на Грађански законик из 1844. године који је саставио Јован Хаџић
Одговори

(05-04-2020, 12:54 PM)Mitic Пише:  
(04-04-2020, 11:23 PM)Краљ ће се вратити Пише:  Како се назива и које године је донет први пропис од стране београдске (српске) власти којима се регулише грађански поступак?

Сигурно мислиш на Грађански законик из 1844. године који је саставио Јован Хаџић

Заправо, не. Зато сам и извукао ово питање. Кез Грађански законик регулише само грађанско материјално право али не и грађански поступак.

Овај пропис је донет касније и у том периоду српски судови су били између две ватре - непостојања адекватног прописа и гневних парничара. Кез


П.С. Што се тиче Грађанског законика, неке одредбе Законика се и даље примењују, додуше индиректним путем, на основу Закона о неважности правних прописа донетих пре 6. априла 1941. године и за време непријатељске окупације. На пример, одредбе у погледу оставе и поклона.
Одговори

(05-04-2020, 12:29 PM)смедерево Пише:  
(05-04-2020, 11:32 AM)Милослав Самарџић Пише:  
(03-04-2020, 07:22 PM)Александар Динчић Пише:  
(03-04-2020, 05:29 PM)Милослав Самарџић Пише:  едиште општине.
Баш по око 55 страдалих имају три села у околини Крагујевца: Гунцати, Влакча и Блазнава. Намам времена да проверавама, али ту су негде бројке. Страдали као четници, већином у Босни.

Мислим да је мање. Нека се укључи Мића, јер он сигурно има прецизне податке. Мислим да је Дренова водећа.
Рачунајући и затечене цивиле, највише је погинуло из Криве Реке.
А партизана је највише страдало из Црне Траве.
Требало би прво видети да ли су стрељани сви ухапшени као ДМ присталице у селу милшевац код Азање. Ухапшено их је и одведено на Бањицу 600, за један дан, током Битке за Африку, тј. саботажа. А у том селу је било губитака и ван тога. Иначе Милошевац је једно од највећих села у Србији, и сада има скоро 5.000 становника.

Ако мислите на Милошевац код В. Плане, онда грешите. Има око 3000 становника, веће село је Лозовик и има око 6000 становника.
Да, на тај. Зар није имао 5.000?
Одговори

(05-04-2020, 04:38 PM)Милослав Самарџић Пише:  
(05-04-2020, 12:29 PM)смедерево Пише:  
(05-04-2020, 11:32 AM)Милослав Самарџић Пише:  
(03-04-2020, 07:22 PM)Александар Динчић Пише:  
(03-04-2020, 05:29 PM)Милослав Самарџић Пише:  едиште општине.
Баш по око 55 страдалих имају три села у околини Крагујевца: Гунцати, Влакча и Блазнава. Намам времена да проверавама, али ту су негде бројке. Страдали као четници, већином у Босни.

Мислим да је мање. Нека се укључи Мића, јер он сигурно има прецизне податке. Мислим да је Дренова водећа.
Рачунајући и затечене цивиле, највише је погинуло из Криве Реке.
А партизана је највише страдало из Црне Траве.
Требало би прво видети да ли су стрељани сви ухапшени као ДМ присталице у селу милшевац код Азање. Ухапшено их је и одведено на Бањицу 600, за један дан, током Битке за Африку, тј. саботажа. А у том селу је било губитака и ван тога. Иначе Милошевац је једно од највећих села у Србији, и сада има скоро 5.000 становника.

Ако мислите на Милошевац код В. Плане, онда грешите. Има око 3000 становника, веће село је Лозовик и има око 6000 становника.
Да, на тај. Зар није имао 5.000?
Колико ја знам није...

Нека нам школа буде са вером, политика са поштењем, војска са родољубљем, држава са Божјим благословом. Нека се сваки врати Богу и себи; нека нико не буде ван Бога и ван себе, да га не би поклопила језива тама туђинска, са лепим именом и шареном одећом.
Одговори

Где се Карађорђе венчао са Јеленом?
Одговори

(05-04-2020, 07:56 PM)Бенито Пише:  Где се Карађорђе венчао са Јеленом?


У сада срушеној цркви у Горовичу, код Тополе?
Одговори

(05-04-2020, 08:05 PM)Краљ ће се вратити Пише:  
(05-04-2020, 07:56 PM)Бенито Пише:  Где се Карађорђе венчао са Јеленом?


У сада срушеној цркви у Горовичу, код Тополе?
Браво, Краљу који ће се вратити!
Нисам очекивао овако брз одговор.
ПС успут да Те питам- што не промениш Ник.
Овако си к'о неки Бик који седи или Медвед који плаче. Ваистину!
Одговори

(05-04-2020, 08:18 PM)Бенито Пише:  Браво, Краљу који ће се вратити!
Нисам очекивао овако брз одговор.
ПС успут да Те питам- што не промениш Ник.
Овако си к'о неки Бик који седи или Медвед који плаче. Ваистину!

Треба ли ТЕТАС да провери из ког је краја па да му доделимо шифровано име? Smile

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

(05-04-2020, 08:18 PM)Бенито Пише:  
(05-04-2020, 08:05 PM)Краљ ће се вратити Пише:  
(05-04-2020, 07:56 PM)Бенито Пише:  Где се Карађорђе венчао са Јеленом?


У сада срушеној цркви у Горовичу, код Тополе?
Браво, Краљу који ће се вратити!
Нисам очекивао овако брз одговор.
ПС успут да Те питам- што не промениш Ник.
Овако си к'о неки Бик који седи или Медвед који плаче. Ваистину!

Сетио сам се РТС-ове серије-документарца о њему и урушене деспотове цркве. Кез

Променио бих али немам баш некакву инспирацију. Када дође, биће, да се послужим Коџиним једноставним језиком. Јок

(05-04-2020, 08:45 PM)Перун Пише:  
(05-04-2020, 08:18 PM)Бенито Пише:  Браво, Краљу који ће се вратити!
Нисам очекивао овако брз одговор.
ПС успут да Те питам- што не промениш Ник.
Овако си к'о неки Бик који седи или Медвед који плаче. Ваистину!

Треба ли ТЕТАС да провери из ког је краја па да му доделимо шифровано име? Smile

Крајеви у којима су се турске и швапске главе радо котрљале. табаџија
Одговори

Околина Шапца?

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

(05-04-2020, 11:32 AM)Милослав Самарџић Пише:  
(03-04-2020, 07:22 PM)Александар Динчић Пише:  
(03-04-2020, 05:29 PM)Милослав Самарџић Пише:  едиште општине.
Баш по око 55 страдалих имају три села у околини Крагујевца: Гунцати, Влакча и Блазнава. Намам времена да проверавама, али ту су негде бројке. Страдали као четници, већином у Босни.

Мислим да је мање. Нека се укључи Мића, јер он сигурно има прецизне податке. Мислим да је Дренова водећа.
Рачунајући и затечене цивиле, највише је погинуло из Криве Реке.
А партизана је највише страдало из Црне Траве.
Требало би прво видети да ли су стрељани сви ухапшени као ДМ присталице у селу милшевац код Азање. Ухапшено их је и одведено на Бањицу 600, за један дан, током Битке за Африку, тј. саботажа. А у том селу је било губитака и ван тога. Иначе Милошевац је једно од највећих села у Србији, и сада има скоро 5.000 становника.

-Не знам ко је писао да су тада, из поменутих села одведене присталице Драже Михаиловића. То су били Дирисовци, тј. житари. Радило се о људима који су одбијали да испоручују жито окупаторским властима. Можда су радили према упутствима четничких команданата (грађанска непослушност) – то није сасвим познато, али нико од њих није био стрељан.

-Близу си био. Реч је о Великој Ломници. Немци су имали 19 погинулих и 33 нестала који се нису вратили, па су тако убијена 52 немачка војника. Највише у једном дану и једној борби. Једино се том борбом могу подичити заговорници НОБ-а.
Одговори

Како да се подиче, кад су то били ђаци? Је ли то немачки извештај?
Одговори

(05-04-2020, 09:46 PM)Перун Пише:  Околина Шапца?

Да да.
Одговори

(06-04-2020, 12:00 AM)Краљ ће се вратити Пише:  
(05-04-2020, 09:46 PM)Перун Пише:  Околина Шапца?

Да да.
Ако будеш желео да мењаш Ник, обрати се администацији да би био регистрован под истим налогом, а не да правиш нови налог.
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 24 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним