Оцена Теме:
  • 5 Гласов(а) - 3.6 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Корона-вирус

Četiri stanja koja najviše utiču na smrt od kovida 19

Nova studija procenjuje da je 64 hospitalizacija pacijenata sa kovidom 19 u SAD moglo da bude izbegnuto, da te osobe nisu patile od četiri stanja: gojaznosti, hipertenzije, dijabetesa i srčane insuficijencije.

Istraživanje je objavljeno u Journal of American Heart Association (JAHA), a sproveli su ga naučnici sa Univerziteta Tufts. Oni su koristili matematičku simulaciju za procenu hospitalizacija zbog kovida 19 koje su mogle biti sprečene, da pacijenti nisu patili od četiri navedena zdravstvena problema. U drugim studijama je svaki od tih zdravstvenih problema usko povezan sa povećanim rizikom od loših ishoda infekcije.

*****************

Naučnici su analizirali 906.849 ukupnih hospitalizacija koje su se dogodile u SAD od 18. novembra 2020. godine. Utvrdili su da se 30 odsto (274.322) se može pripisati gojaznosti; 26 odsto (237.738) se može pripisati hipertenziji; 21 odsto (185.678) se može pripisati dijabetesu i 12 odsto (106.139) se može pripisati srčanim problemima.

Četiri stanja koja su analizirana su izabrana na osnovu drugih objavljenih istraživanja iz celog sveta, koja pokazuju da je svako od njih prediktor teških ishoda infekcije.

https://nova.rs/magazin/zdravlje/cetiri-...kovida-19/
Одговори

(03-03-2021, 11:46 AM)Mekenzi Пише:  Све би било другачије да државе нису поклекнуле пред ултиматумима Светске Здравствне Организације.

Први пут СЗО политички одређује шта и како ће радити владе држава.

Да нико не спомиње корону и да буде све нормално и да нема буке и панике корона би нестала.

Фалим те Боже да и Киза једном проговори језиком логике и памети!

Међутим!

До јуче је на нас дрвље и камење због истог става са речима "И ти верујеш у те глупости?!"

Себи убраду:

Шта ће дакле ово бити, да није пелцован?

EX ORIENTE LUX!

ПРОСВЕТАР, раб Божји и раденик на трудном воздвиженију Часног Крста и срушеног Стлпа Рашко-Сербскјаго.
СРБИН ИМА ПУТИНА ЗА БРАТА,
А ПУТИН ЈЕ ТАТА ОД САРМАТА,
ОД ЛОВЋЕНА ДО УРАЛА,
СВЕ СУ СТРАЖЕ ОД КИНЖАЛА,
ГРАДИЋЕМО НОВИ СЕВАСТОПОЉ,
ШТИТИЋЕ НАС БУЛАВА И ТОПОЉ!
Одговори

(04-03-2021, 04:35 PM)ПРОСВЕТАР Пише:  
(03-03-2021, 11:46 AM)Mekenzi Пише:  Све би било другачије да државе нису поклекнуле пред ултиматумима Светске Здравствне Организације.

Први пут СЗО политички одређује шта и како ће радити владе држава.

Да нико не спомиње корону и да буде све нормално и да нема буке и панике корона би нестала.

Фалим те Боже да и Киза једном проговори језиком логике и памети!

Међутим!

До јуче је на нас дрвље и камење због истог става са речима "И ти верујеш у те глупости?!"

Себи убраду:

Шта ће дакле ово бити, да није пелцован?

EX ORIENTE LUX!

Кукууу... нијесмо ми ни близу твог става и става караконџула попут неког Милорада

Међутим!

Ми ође верујемо да корона пстоји.

Ми се залажемо да се паника са короном спусти, јербо ако овако наставе од летовања ништа ни ове године.

Јосип Броз-Амброз Тито! ДА, ТО ЈЕ БИО ПЕГАВИ ТРБАТИ, ФАРБАНИ ПА КОЛМОВАНИ, У МИДЕРЕ УТЕГНУТИ АУСТРО-УГАРСКИ ЦУГСФИРЕР, ТРОСТРУКИ ШПИЛЕ И МАЂАРСКИ ЧИВА, ЈОСИП БРОЗ-АМБРОЗ ТИТО, СРБОУБИЦА ПРВИ ДО ПАВЕЛИЋА!!!
ПРОСВЕТАР.
Одговори

Преминуо владика Атанасије.

„Грађанска“ демократија отуда нуди избор свега и свачега, али себе а приори изузима од тог правила; она не допушта могућност избора између ње и ма ког алтернативног концепта.

[Слика: traktor.gif]
Одговори

(04-03-2021, 08:44 PM)херцеговац Пише:  Преминуо владика Атанасије.

Покој му души.

Наше владике и високо свештеници ко да су претплаћени на "корону"...
Од Милутина, који се упокојио на самом почетку такозване пандемије до Атанасија.
Нешто не знам да је у том броју Господ призвао себи католичке бискупе или исламске муле.
Одговори

(04-03-2021, 07:19 PM)Mekenzi Пише:  Кукууу... Ми ође верујемо да корона пстоји.


Ојсааааа

Хармоника

EX ORIENTE LUX!

ПРОСВЕТАР, раб Божји и раденик на трудном воздвиженију Часног Крста и срушеног Стлпа Рашко-Сербскјаго.
СРБИН ИМА ПУТИНА ЗА БРАТА,
А ПУТИН ЈЕ ТАТА ОД САРМАТА,
ОД ЛОВЋЕНА ДО УРАЛА,
СВЕ СУ СТРАЖЕ ОД КИНЖАЛА,
ГРАДИЋЕМО НОВИ СЕВАСТОПОЉ,
ШТИТИЋЕ НАС БУЛАВА И ТОПОЉ!
Одговори


Нећемо никада престати нашу борбу нити повити главу пред нашим непријатељима Немцима, који користе извесне заблуделе синове српског народа као што су недићевци и љотићевци.

Д М
Одговори

Мислим да нам озбиљно прети опасност "обавезне вакцинације" и треба да се припремимо за тај сценарио. На власти је изузетно опасна група људи, ем алавих, ем уплашених, ем уцењених...
Одговори

(08-03-2021, 09:19 PM)Шумадинац Пише:  

Занимљиво да прича у основи другачије него пре неколико месеци на Балкан инфо
Одговори

(09-03-2021, 05:56 PM)Милослав Самарџић Пише:  Занимљиво да прича у основи другачије него пре неколико месеци на Балкан инфо

Ма излапело то бре, CNN само такве бапце и дедаке доводи пред камере, како у свету тако и тамо а главна звезда им је Ча Бајден коме маска стално спада пред камерама а он је поправља к'о балави своје наочари, ФЕЈК ЊУЗ!!!

Све као много знамо а знамо да ништа не знамо, вакцина јес'да не штити ал'јопе морамо да се вакционишемо, маската такође ал'ипак...маската морамо сви да носите!

Сви разлози за здраву памет постоје да се ради све супротно од оног што данашња "струка" тврди јер јер се иста продаде запаре ка потоња курва!

Њима, купцу и власнику нашег здравља, су у овом тренутку потребни заморчићи за те нове вакцине, нарочито турску, које нису испитане на ЉУДИМА, а шта даље планирају с'нами то само они знају...ОПРЕЗ!

EX ORIENTE LUX!

ПРОСВЕТАР, раб Божји и раденик на трудном воздвиженију Часног Крста и срушеног Стлпа Рашко-Сербскјаго.
СРБИН ИМА ПУТИНА ЗА БРАТА,
А ПУТИН ЈЕ ТАТА ОД САРМАТА,
ОД ЛОВЋЕНА ДО УРАЛА,
СВЕ СУ СТРАЖЕ ОД КИНЖАЛА,
ГРАДИЋЕМО НОВИ СЕВАСТОПОЉ,
ШТИТИЋЕ НАС БУЛАВА И ТОПОЉ!
Одговори

Хтео сма да урадим интервју са поручником Лазаром Савићем, Церски корпус. Имао сам око 50 питања. Он ми одговори на неколико, па стаде, не може да се сети. Каже, излапео сам пре 15 дана - или тако нешто, углавном, тачно је рекао - да си дошао пре 15 дана, све бих се сетио.
Имао је око 90 година.
Одговори


Нећемо никада престати нашу борбу нити повити главу пред нашим непријатељима Немцима, који користе извесне заблуделе синове српског народа као што су недићевци и љотићевци.

Д М
Одговори

у Изрелу више умиру вакцинисани него невакцинисани http://borbazaveru.info/content/view/14050/1/ http://borbazaveru.info/content/view/14049/1/
Одговори

(10-03-2021, 08:42 AM)пек. Пише:  у Изрелу више умиру вакцинисани него невакцинисани http://borbazaveru.info/content/view/14050/1/ http://borbazaveru.info/content/view/14049/1/
Зато што су вакцинисани они са смртоносним болестима, а здрави нису.
Е сад што се неко шлогиран на пример броји као жртва короне, то је политика.
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 11 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним