Оцена Теме:
  • 5 Гласов(а) - 3.6 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Корона-вирус
#85

.
Енеее...ја таман 'тео да дођем тамо, убедили ме да нема ништа од споменика Амброзију на аеродрому, кад оно...Александар Вучић лично, позвао данас србску дијаспору да не долази у Србију за време кримокатоличких ускршњих празника и за Православни Васркс И ДА ОН ЛИЧНО О ТОМЕ БРИНЕ, па ка'е:

„Молим наше-нашинце, нарочито оне родом из Нашица, у дијаспори да разумеју да не долазе у нашу земљу нас нашинаца, ТО БИ НАС УБИЛО!"

Аууу човече...морадосмо да одустанемо, сви се бре жале на неки геноцид...немо пос'нијесам знао!

ПРОСВЕТАР, раб Божји и раденик на трудном воздвиженију Часног Крста и срушеног Стлпа Рашко-Сербскјаго.
СРБИН ИМА ПУТИНА ЗА БРАТА,
А ПУТИН ЈЕ ТАТА ОД САРМАТА,
ОД ЛОВЋЕНА ДО УРАЛА,
СВЕ СУ СТРАЖЕ ОД КИНЖАЛА,
ГРАДИЋЕМО НОВИ СЕВАСТОПОЉ,
ШТИТИЋЕ НАС БУЛАВА И ТОПОЉ!
Одговори
#86

(14-03-2020, 09:29 PM)Бенито Пише:  За Француску ме то и не чуди.
Питам за Србију, јер потпуно је нејасна дефиниција "до 100 људи". Само у Београду има неколико цркава које примају више од 100 људи. Више од 15 сигурно.
Па, хоће ли неко да стоји на вратима и да броји или нешто слично?
И овде су се питали поједини на друштвеним мрежама да ли ће забрана важити и за џамије, пошто их данас има у Француској колико печурке после кише. АЛи за разлику од код нас, овде католичке цркве једва стандардно имају до 100 људи иако већина има простор за више стотина, док у Српској цркви не памтим да није бар 1.000 на литургији. (додупе и то је мало јер у Француској је око 100.000 Срба од којих већина у париском региону).
Али верујем да ће забрањивати обреде, па ће бити као кад је ред пред продавницу: обезбеђење пусти десетак људи д уђу, па после 5 минута још 10, после још 5 минута док бар део њих изађе пусте још 10 и тако цео дан.

Слобода или Смрт!
Одговори
#87

Бенито, нађи текст владике Сергија.

Да га и не познајем лично и да нисмо пријатељи, послије овога што је написао рекао бих Аксиос владико!

Црква је одувијек била прибјежиште, уточиште од зла овога свијета, а осим своје заштитничке улоге за све оне тлачене, обесправљене и прогоњене, Црква је била и остала Дарохранилница вјечних добара – Крви и Тијела Христовог, захваљујући чему смо могли, можемо и моћи ћемо присајединити се са Распетим и Васкрслим Христом, а тиме надвладати смрт, сагласно ријечима Господњим: „Заиста, заиста вам кажем: ако не једете тијело Сина Човјечијега и не пијете крви Његове, немате живота у себи. Који једе Моје Тијело и пије Моју Крв има живот вјечни; и ја ћу га васкрснути у посљедњи дан“ (Јн. 6, 53-54).

Читав текст имаш на сајту Бихаћко петровачке епархије.

„Грађанска“ демократија отуда нуди избор свега и свачега, али себе а приори изузима од тог правила; она не допушта могућност избора између ње и ма ког алтернативног концепта.

[Слика: traktor.gif]
Одговори
#88

(14-03-2020, 10:14 PM)херцеговац Пише:  Бенито, нађи текст владике Сергија.

Да га и не познајем лично и да нисмо пријатељи, послије овога што је написао рекао бих Аксиос владико!

Црква је одувијек била прибјежиште, уточиште од зла овога свијета, а осим своје заштитничке улоге за све оне тлачене, обесправљене и прогоњене, Црква је била и остала Дарохранилница вјечних добара – Крви и Тијела Христовог, захваљујући чему смо могли, можемо и моћи ћемо присајединити се са Распетим и Васкрслим Христом, а тиме надвладати смрт, сагласно ријечима Господњим: „Заиста, заиста вам кажем: ако не једете тијело Сина Човјечијега и не пијете крви Његове, немате живота у себи. Који једе Моје Тијело и пије Моју Крв има живот вјечни; и ја ћу га васкрснути у посљедњи дан“ (Јн. 6, 53-54).

Читав текст имаш на сајту Бихаћко петровачке епархије.
Херцег, куцаш на отворена врата.
Одговори
#89

Важи.

„Грађанска“ демократија отуда нуди избор свега и свачега, али себе а приори изузима од тог правила; она не допушта могућност избора између ње и ма ког алтернативног концепта.

[Слика: traktor.gif]
Одговори
#90

Не знам шта се чека више те се не позове Стивен Сигал (Steven Seagal) да заустави вирус? Ко је гледао филм "Патриот" са поменутим глумцем у главној улози зна о чему говорим.
- Елем, смртоносни вирус завлада делом Америке, људи падају као покошени, ама, апокалипса ома иза ћошка... еее, ал ето њега. Уз помоћ природе и духова спашава свет.

Мало шале није на одмет.

Но, нешто друго ме доводи до лудила, посебно код тих "демократских и хуманих" друштава. Наиме, много су велики у свом човекољубљу када снимају филмове, или "спашавају" угњетаване од неких диктатора... несебично шаљу помоћ авионима, подморницама и осталом ратном техником док сами удобно заваљени у фотељи једу кокице уз кокТа колу и гледају ТВ.
Међутим, кад се најави, само најави, како је ту негде опасност по њих саме, неки вирус који може бити смртоносан, нестаје емпатије и лажног човекољубља. Себично се граби све што би могло да послужи у преживљавању, чак и оно што му не треба, не размишљајући ни једног тренутка на своју сабраћу.
Празни рафови по продавницана Запада, туче у маркетима око роле гуз папира или сапуна, говоре све о самом човеку. Нити је бољи онај што се хвали да је демократа и хуман (по правилу Герман) нити "нижа" Словенска раса. Јер, ето и овде почео грабеж по продавницама, људи се понашају горе од животиња, а богме, неки би и да зараде.

На крају, иако ми је писанија доста конфузна подсетио бих на Херцову поруку о томе како је црква одувек била уточиште од зла овога света.
Одговори
#91

Јеремија,
Мел Гипсон је патриота.

Мада никада нисам филм погледао до краја колико је дегутантан и глуп.

Телевизор сам избацио из куће има три, скоро четири године како сам добио дијете, слава Богу!
Карантин искористити за треће!

Него има доста како се нисмо видјели, послиједњи пут кад си упознао и младу...





Коронавирус, колапс берзи и пад цена нафте, утицао је да амерички Систем федералних резерви донесе одлуку да ускоро упумпа око један и по трилион долара у економију САД, како не би дозволио да она склизне у рецесију и доведе до нове светске економске кризе, пишу медији.

Руски експерти истичу да се ми већ налазимо у економској кризи коју корона вирус није изазвао, али је послужио као оправдање, јер ју је покрио својом сенком.

„Грађанска“ демократија отуда нуди избор свега и свачега, али себе а приори изузима од тог правила; она не допушта могућност избора између ње и ма ког алтернативног концепта.

[Слика: traktor.gif]
Одговори
#92

У складу са овим што је написао Херцеговац, да погледамо активности тренутног председника Србије:
Он је данас имао прелиминарни састанак са страним инвеститорима, на њихову иницијативу, у коме су му тражили да се Србија обавеже да ће им надокнадити све губитке који ће се јавити услед последица пандемије корона вируса. Вучић је начелно пристао. Детаљи ће се договорити ових дана.
У складу са одлуком да пензионерима под хитно буде подељено 5 хиљада динара, добио сам доставу једног познаника, на привременом раду у СНС-у. Њему се јавио надређени у странци и обавестио га да створи залихе у храни за најмање следеће три седмице. Исто упутство добили су сви чланови СНС, наравно, усменим путем.
И треће, Вучић је јавио Вулину да у одређеном моменту пошаље њему јавно писмо у коме ће тражити заштиту интереса државе. После тога ће Вучић, на захтев министра одбране, увести карантин, па ванредно стање.
Ванредно стање, као што Устав налаже, подразумева и радикалну цензуру над средствима јавног информисања, па и над интернетом.
Тако да, ако се не видимо ових дана, желим да вас подсетим да је немачки командант Југоистока, 1941. године, истим овим редоследом ( забрана јавних окупљања, укључујући саборе и вашаре, забрана звоњаве на црквама, увођење цензуре на штампу...), уводио мере.
Срећна вам нова 1941. година.
Одговори
#93

Ја очистио шмајсер па да видим тог који је накупио залиха...

„Грађанска“ демократија отуда нуди избор свега и свачега, али себе а приори изузима од тог правила; она не допушта могућност избора између ње и ма ког алтернативног концепта.

[Слика: traktor.gif]
Одговори
#94

(14-03-2020, 11:06 PM)херцеговац Пише:  Јеремија,
Мел Гипсон је патриота.

Мада никада нисам филм погледао до краја колико је дегутантан и глуп.

Телевизор сам избацио из куће има три, скоро четири године како сам добио дијете, слава Богу!
Карантин искористити за треће!

Него има доста како се нисмо видјели, послиједњи пут кад си упознао и младу...





Коронавирус, колапс берзи и пад цена нафте, утицао је да амерички Систем федералних резерви донесе одлуку да ускоро упумпа око један и по трилион долара у економију САД, како не би дозволио да она склизне у рецесију и доведе до нове светске економске кризе, пишу медији.

Руски експерти истичу да се ми већ налазимо у економској кризи коју корона вирус није изазвао, али је послужио као оправдање, јер ју је покрио својом сенком.

Филм сам навео као парадигму о западњачком начину размишљања. Иначе реч је о нискобуџетном филму THE PATRIOT, 1998 и нема везе са Гибсоновим "Патриотом".
Но, настрану то, износим моје лично мишљење и моју сумњу о корона вирусу. Зар није било неколико лажних проглашења пандемије? Зар онолике вакцине не бацише а плаћене су папрено. Присилно су хтели да вакцинишу васколику Србију а касније се испоставило да је поменута вакцина била несигурна и да је у ствари иза свега фармако мафија СЗО.

Оно што стално помињем је следеће: Човек губи слободу!
Људи се повинују свакој битанги и не размишљају ко то наређује да се читаве нације ставе у карантин?!
Корона или инфлуенца, која је разлика? У свету од сезонске инфлуенце умере онолико милиона људи, што је по мени нормално (природна селекција) и нико о томе не полемише. А пази сад, пребројава се сваки умрли без обзира у ком је животном добу па се питам: требамо ли уопште умирати или се борити да живимо па макар и са пеленом, што је недостојно човека?

Благо оном ко има неколко коза, оваца, краву и живи у планини где му не долазе утеривачи страха на врата да га опомену како није повукао воду подле с*ања.
Одговори
#95

Мада сам први шмајсер уживоту и видио негдје у ово вријеме 1992...

„Грађанска“ демократија отуда нуди избор свега и свачега, али себе а приори изузима од тог правила; она не допушта могућност избора између ње и ма ког алтернативног концепта.

[Слика: traktor.gif]
Одговори
#96

(14-03-2020, 11:38 PM)Бенито Пише:  Он је данас имао прелиминарни састанак са страним инвеститорима, на њихову иницијативу, у коме су му тражили да се Србија обавеже да ће им надокнадити све губитке који ће се јавити услед последица пандемије корона вируса. Вучић је начелно пристао. Детаљи ће се договорити ових дана.

А што да Србија надокнађује нешто што није сама изазвала?
Пандемија се и користи за скривање рецесије и колапса економије Америке коју Европа беспоговорно прати.
А што да забрани интернет? Нико не убија тастатуром.
И, шта после? Шта кад све ово прође?
Одговори
#97

А ко каже да треба да прође?
Одговори
#98

(14-03-2020, 11:42 PM)херцеговац Пише:  Мада сам први шмајсер уживоту и видио негдје у ово вријеме 1992...
Ти си жешће закаснио са наоружавањем.
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 1 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним