Оцена Теме:
  • 5 Гласов(а) - 3.6 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Корона-вирус

Да, али једном продавцу је била важнија маска. Малопре сам био до слатке куће и продавац ми каже да ставим маску, иначе не могу да уђем. Срећом, понео сам маску и ставио сам је на лице како бих ушао у продавницу, иначе остах без сока на растварање Smile Smile

А невезано за маске и рукавице, Мирославу Мишковићу ће бити важно да прихватимо неке новотарије

Одговори

Зато што је у Београду на снази одлука да се не може у продавницу без маске и рукавица.

„Грађанска“ демократија отуда нуди избор свега и свачега, али себе а приори изузима од тог правила; она не допушта могућност избора између ње и ма ког алтернативног концепта.

[Слика: traktor.gif]
Одговори

Ухватим синоћ део култног њуејџ филма "Секс и град". Седе ове четири њујоршке кураве у Абу Дабију и гледају Арапкиње и не могу чуду да се начуде што ове носе мараму преко лица. Једна од њих, дубокоумно, констатује:" То је да би им скратили језик." А, ето, оне су супериорне либералке које могу све да кажу када и где хоће и нема те силе која њима може да набије брњицу на уста.
Кад-не прође ни 15 година, цео либерални Њујорк, укључујући ове сподобе, набио мараме на уста. Посебно ова чувена неолиберална активисткиња из Њујорка која игра једну од главних четири улоге у Секс и град.
Где је сада та стамена вера у либерализам?
Исто тако се понашају и неолиберали у Србији или било где у свету. Као да су подешени на даљинско управљање. Са таквом страшћу излажу своје идеје, да би неупућен човек помислио да би они погинули за њих. Прође неко време, они се залажу за сасвим супротне идеје, са истом таквом страшћу.
Како ветар дуне, тако они лепршају.
А то је, управо, најопасније за сваку државу и друштво које пледира да буде озбиљно.
Одговори

(10-04-2020, 01:29 PM)херцеговац Пише:  Зато што је у Београду на снази одлука да се не може у продавницу без маске и рукавица.

У реду, али ја не живим у Београду. Скроз сам доле на југу. Улазио сам у апотеке и досад ми нико ништа није рекао за маске
Одговори

С либералима је најлакше. Рођени су дресирани и с амом на леђима.
Одговори

(10-04-2020, 01:35 PM)Бенито Пише:  Ухватим синоћ део култног њуејџ филма "Секс и град". Седе ове четири њујоршке кураве у Абу Дабију и гледају Арапкиње и не могу чуду да се начуде што ове носе мараму преко лица. Једна од њих, дубокоумно, констатује:" То је да би им скратили језик." А, ето, оне су супериорне либералке које могу све да кажу када и где хоће и нема те силе која њима може да набије брњицу на уста.
Кад-не прође ни 15 година, цео либерални Њујорк, укључујући ове сподобе, набио мараме на уста. Посебно ова чувена неолиберална активисткиња из Њујорка која игра једну од главних четири улоге у Секс и град.
Где је сада та стамена вера у либерализам?
Исто тако се понашају и неолиберали у Србији или било где у свету. Као да су подешени на даљинско управљање. Са таквом страшћу излажу своје идеје, да би неупућен човек помислио да би они погинули за њих. Прође неко време, они се залажу за сасвим супротне идеје, са истом таквом страшћу.
Како ветар дуне, тако они лепршају.
А то је, управо, најопасније за сваку државу и друштво које пледира да буде озбиљно.

Потписујем од речи до речи
Одговори

(10-04-2020, 01:29 PM)херцеговац Пише:  Зато што је у Београду на снази одлука да се не може у продавницу без маске и рукавица.

Исто важи и за Крагујевац.

То што овај нацистички режим малтретира мене,истрпећу! А то што ми малтретирају мајку која има 65 година ,е зато ћу...само полако.Видеће се све.

Иде жена у 4 ујутру у продавницу са оним фосилима од по 100 година који су сви за Вучића,само да би прошетала мало.

У једном маркету у КГ,касапин хтео да умлати неког чичу јер овај коментарисао јавно унутра "Ето видите како се Вучић бори за нас, јадан човек".Једва задржали касапина да не истранжира овог диносауруса.

Пресуђују нам они које је комунизам обликовао,они који имају преко 70 година.Испрепадани пензионери који блеје у кутичину по цео дан.

Видим да се на форуму не познаје много АБХ тематика.Жао ми је што морам да вам кажем,али на те рукавице и маске можете да се изуринирате. Не вреде вам ништа.

И још нешто! Где је у Србији умро први човек од овог вируса? У Крагујевцу!И то млађи човек! Шта се десило са лекаром који је на твитеру показао плућа од тог момка још тамо око 20. фебруара?Суспендовали га да не омета Вучићеву кампању.
Одговори

Малопре сам био у продавници без маске. Каже онај продавац:" Извини, брате......." Само сам га погледао.
Пита ме супруга, када је ово почело, да ли ћу ставити маску. И њу сам само погледао.
Нека цео свет дозволи да му ставе брњице, али ја говече нећу бити никада.
ПС увек се сетим оног скеча Надреалиста када сви носе гас-маске. Када онај наиђе:" Да нисте видјели моју дјевојку? Има много лепу красту, овдје са лијеве стране!" КидањеКидањеКидање
Одговори

(10-04-2020, 03:10 PM)Бенито Пише:  Малопре сам био у продавници без маске. Каже онај продавац:" Извини, брате......." Само сам га погледао.
Пита ме супруга, када је ово почело, да ли ћу ставити маску. И њу сам само погледао.
Нека цео свет дозволи да му ставе брњице, али ја говече нећу бити никада.
ПС увек се сетим оног скеча Надреалиста када сви носе гас-маске. Када онај наиђе:" Да нисте видјели моју дјевојку? Има много лепу красту, овдје са лијеве стране!" КидањеКидањеКидање

E, то је карактер.

А што се тиче Надреалиста:

"Ова наша анкета је показала да је висока свест наших радних људи и грађана и да њима нико не може манипулисати. И једна занимљивост за оне који воле моду: у фри-шоповима су се појавиле нове заштитне маске у колекцији Ив Сен Лорана". КидањеКидање

Одговори

(10-04-2020, 02:51 PM)ЈВуО-КГ Пише:  
(10-04-2020, 01:29 PM)херцеговац Пише:  Зато што је у Београду на снази одлука да се не може у продавницу без маске и рукавица.

Исто важи и за Крагујевац.

То што овај нацистички режим малтретира мене,истрпећу! А то што ми малтретирају мајку која има 65 година ,е зато ћу...само полако.Видеће се све.

Иде жена у 4 ујутру у продавницу са оним фосилима од по 100 година који су сви за Вучића,само да би прошетала мало.

У једном маркету у КГ,касапин хтео да умлати неког чичу јер овај коментарисао јавно унутра "Ето видите како се Вучић бори за нас, јадан човек".Једва задржали касапина да не истранжира овог диносауруса.

Пресуђују нам они које је комунизам обликовао,они који имају преко 70 година.Испрепадани пензионери који блеје у кутичину по цео дан.

Видим да се на форуму не познаје много АБХ тематика.Жао ми је што морам да вам кажем,али на те рукавице и маске можете да се изуринирате. Не вреде вам ништа.

И још нешто! Где је у Србији умро први човек од овог вируса? У Крагујевцу!И то млађи човек! Шта се десило са лекаром који је на твитеру показао плућа од тог момка још тамо око 20. фебруара?Суспендовали га да не омета Вучићеву кампању.

Вјеруј да хируршке рукавице значе.

„Грађанска“ демократија отуда нуди избор свега и свачега, али себе а приори изузима од тог правила; она не допушта могућност избора између ње и ма ког алтернативног концепта.

[Слика: traktor.gif]
Одговори

Маска штити од вируса исто к'о што танге покривају гузицу. - Старса кинеска пословица. хихихи
Одговори

У крајевима где још држе волове, а то су планински крајеви Србије, Црне Горе и Босне, домаћини имају обичај да у јесен, када упрегну волове, ставе преко њихових њушки импровизовану мараму, најчешће прављену од џака са ресама, да би говече лакше дисало.
Шта мислите зашто се то ради?
Одговори

(10-04-2020, 07:16 PM)Бенито Пише:  У крајевима где још држе волове, а то су планински крајеви Србије, Црне Горе и Босне, домаћини имају обичај да у јесен, када упрегну волове, ставе преко њихових њушки импровизовану мараму, најчешће прављену од џака са ресама, да би говече лакше дисало.
Шта мислите зашто се то ради?

Да није због вршидбе жита на гумну? Али, то се радило преко лета.

Не могу да се сетим за јесен
Одговори

Говече је биљојед, а сви биљоједи имају уске једњаке. Супротно од њих, месоједи имају широке једњаке. Волови се ујесен залете на опале јабуке, а пошто су алави, прогутају јабуку и она се заглави у једњаку, ни да избаце, ни да прогутају. Почну да се гуше и јако им је тешко помоћи у таквим случајевима. Зато се стављају те маске.
Е, та ситуација ме подсећа на ове данашње људе.
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 7 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним