Оцена Теме:
  • 5 Гласов(а) - 3.6 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Корона-вирус

Пошто су владајући "ешалони" у европским земљама годинама етикетирали све десничаре као заостале, реднековце и теоретичаре завере, мислим да је најмање што ће се дешавати по Европи наредних месеци ерупција и даља популаризација екстремне деснице.

Сами нереди у Напуљу у петак увече (први таквог типа у Италији од почетка епидемије) нису имали много везе са неком екстремном групом или идејом. Људи су носили пароле "Ти затвараш, ти плати порез", поручујући гувернеру да управо шта је есенција деснице - не можеш од појединца захтевати нешто да чини у редовном обиму а да му пре тога декретом забрањујеш или ограничаваш обављање привредне активности. Није ово комунизам. Ако будемо мислили да ће нереди - који ће тек експлодирати у Европи током зиме у случају још једне сумануте идеје "затварања" - бити плод рада екстремних група а не плод незадовољства средњих и ситних предузетника и пољопривредника, онда ћемо тек сви ми бити у проблему.
Одговори

Ближе се избори у САД.
Креће Овај у акцију. Љутко
Одговори

Власници ресторана или теретана легитимно су протестовали а нису били ти који су напали полицију.
У Напуљу на демостранте умешали су се и припадници локалне мафије и тешки левичари из тзв „социјалних штабова“. У Риму неофашисти, у Милану и Торину фудбалски хулигани и странци који су опљачкали неке дућане, што је било срамота те предузетнике који су протестовали.
Додуше, неке владине мере су за дискусију и критику: затворили су ресторане и теретане, чији су власници уопште прилагодили своје активности новим санитарним правилима, а потрошили паре за то, а власти истовремено допуштају да се људи стрпају без икаквог дистанцирања у јавном превозу.
Није било довољно организовања.
Ја први критикујем италијанске власти, због којих је земљу други талас затекао неприпремљеном!
А сада није то поента моје дискусије.

Ја не могу да схватим тај тренд који траје од самог почетка, да људи верују у теорије завере, и кажу да је све то измишљотина како би довели једну «санитарну диктатуру». У време епидемије мени је итетако добродошла диктатура лекара и научника, уместо да о нама одлуче демократски изабрани неспособњаци! При том не схватам како то да управо десничари морају бити ти који траже «слободу». То је реч која може бити опасна.
Мислим на то када су довели здравствене мере у неким америчким државама на унутрашњости земље, а неки тамошњи десничари су изашли на улице испред локалних скупштина, са аутоматима у рукама, зато што су одбијали да носе маску.
Каква је то анархија?! Каква је то земља где људи одбијају оправдане здравствене мере и при том наоружано прете властима?! Мени то није модел деснице!

(28-10-2020, 02:50 PM)Бенито Пише:  Ближе се избори у САД.
Креће Овај у акцију. Љутко
Ко је тај "Овај"?
Одговори
Wink 

Ми имамо само једног "Овај". Чуди ме да ниси чуо за њега. Smile
Одговори

(28-10-2020, 06:08 PM)ЛукаЛоко Пише:  Власници ресторана или теретана легитимно су протестовали а нису били ти који су напали полицију.
У Напуљу на демостранте умешали су се и припадници локалне мафије и тешки левичари из тзв „социјалних штабова“. У Риму неофашисти, у Милану и Торину фудбалски хулигани и странци који су опљачкали неке дућане, што је било срамота те предузетнике који су протестовали.
Додуше, неке владине мере су за дискусију и критику: затворили су ресторане и теретане, чији су власници уопште прилагодили своје активности новим санитарним правилима, а потрошили паре за то, а власти истовремено допуштају да се људи стрпају без икаквог дистанцирања у јавном превозу.
Није било довољно организовања.
Ја први критикујем италијанске власти, због којих је земљу други талас затекао неприпремљеном!
А сада није то поента моје дискусије.

Ја не могу да схватим тај тренд који траје од самог почетка, да људи верују у теорије завере, и кажу да је све то измишљотина како би довели једну «санитарну диктатуру». У време епидемије мени је итетако добродошла диктатура лекара и научника, уместо да о нама одлуче демократски изабрани неспособњаци! При том не схватам како то да управо десничари морају бити ти који траже «слободу». То је реч која може бити опасна.
Мислим на то када су довели здравствене мере у неким америчким државама на унутрашњости земље, а неки тамошњи десничари су изашли на улице испред локалних скупштина, са аутоматима у рукама, зато што су одбијали да носе маску.
Каква је то анархија?! Каква је то земља где људи одбијају оправдане здравствене мере и при том наоружано прете властима?! Мени то није модел деснице!

(28-10-2020, 02:50 PM)Бенито Пише:  Ближе се избори у САД.
Креће Овај у акцију. Љутко
Ко је тај "Овај"?

Бојим се да из тебе говори страх.
А то и јесте циљ СЗО и њихових налагодаваца - фармако индустрије.
Покушај да сагледаш проблем епидемије тамо где је наводно настао (Кина) и како је то решено. Репресијом, силом, убијањем и масовним пресељењем стотинама хиљада људи.
То може у Кини, можда и неким другим земљама Истока јер имају такав ментални склоп, оно у стилу: "Цар је божанство о чијим одлукама се не расправља"...
У Европи такав модел није применљив нити ће моћи да се спроведе!
Да ли су људи десничари или анархисти то је сасвим свеједно када се крене у свеопшти бунт. А бунт ће бити перманентан ако се политичка елита Запада не дозове памети. Не може се кршити Устав који је јасно загарантовао слободу сваком човеку са неким уредбама које немају везе са законом и Правом.
Најзад, од 7, 5 милијарди становника планете земље на годишњем нивоу је смртност скоро иста као и свих претходних година а то говори да се неко веома опасно заиграо са народима.

За креј ево и једног питања: Докле би требало старци да живе? Чуј, умрло онолико и онолико на дневном нивоу а кад узмеш просек то све преко 80 година. Било им време и за њима не треба жалити.
Одговори

Неко ми рече да је Бела Кућа дала званично саопштење о успесима политике коју је водила у задње 4 године и да су на прво место ставили "победу над ковид-19".
Очигледно је да се свет, поготово овај "западне цивилизације", поделио на два пола: на једном су они који су се супротставили мудростима Светске здравствене организације, а на другом они који максимално подржавају ту политику.
На првој страни су: САД, Белорусија, Шведска, Мађарска, али очигледно и Србија, после изјаве верности коју је "Овај" потписао у Вашингтону, а на другој: Француска, Велика Британија, Немачка, Италија, Шпанија-другим речима стара ЕУ, али и Русија, Украјина, Кина, Индија.... Дакле, већи део света.
Врло занимљива подела.
Трик је у томе што је ово склоно и промени страна, чему је Србија најбољи пример. Невероватно је колико цео свет још увек зависи од Беле Куће и САД. То се сада види више него икада, као на длану.
Одговори

(29-10-2020, 03:13 PM)Бенито Пише:  Неко ми рече да је Бела Кућа дала званично саопштење о успесима политике коју је водила у задње 4 године и да су на прво место ставили "победу над ковид-19".
Очигледно је да се свет, поготово овај "западне цивилизације", поделио на два пола: на једном су они који су се супротставили мудростима Светске здравствене организације, а на другом они који максимално подржавају ту политику.
На првој страни су: САД, Белорусија, Шведска, Мађарска, али очигледно и Србија, после изјаве верности коју је "Овај" потписао у Вашингтону, а на другој: Француска, Велика Британија, Немачка, Италија, Шпанија-другим речима стара ЕУ, али и Русија, Украјина, Кина, Индија.... Дакле, већи део света.

Путин је разочарао многе својом пасивношћу када је "корона" у питању, што аутоматски повлачи питање колико је у ствари Русија самостална, односно, дали је Путин Цар или само играч дубоке државе?
Врло занимљива подела.
Цитат:Трик је у томе што је ово склоно и промени страна, чему је Србија најбољи пример. Невероватно је колико цео свет још увек зависи од Беле Куће и САД. То се сада види више него икада, као на длану.

Браво ти га, што би рекли Црногорци.
Од како је Онај седео пред Трампом ки ђачић у магарећој клупи свира сасвим друге дипле Ваистину!
Одговори

Амфилохије пао у кому на респиратору је. Прогнозе су јако лоше.

Јосип Броз-Амброз Тито! ДА, ТО ЈЕ БИО ПЕГАВИ ТРБАТИ, ФАРБАНИ ПА КОЛМОВАНИ, У МИДЕРЕ УТЕГНУТИ АУСТРО-УГАРСКИ ЦУГСФИРЕР, ТРОСТРУКИ ШПИЛЕ И МАЂАРСКИ ЧИВА, ЈОСИП БРОЗ-АМБРОЗ ТИТО, СРБОУБИЦА ПРВИ ДО ПАВЕЛИЋА!!!
ПРОСВЕТАР.
Одговори

(29-10-2020, 11:52 PM)Mekenzi Пише:  Амфилохије пао у кому на респиратору је. Прогнозе су јако лоше.

Ево шта каже РТС:
Цитат:Митрополит није прикључен на респиратор и користи и даље мод неинвазивне вентилације, што значи да плућа обављају нормално своју функцију, саопштила је Митрополија.

Скенер плућа и плућних артерија је показао да нема тромбозе, а бронхоскопски налаз да су дисајни путеви чисти. Налаз на срцу је такође добар.

И у наредном периоду, као и до сада, Митроплија ће уредно и детаљно извештавати о свим променама у вези са здравственим стањем митрополита Амфилохија, који се од 6. октобра налази на болничком лијечењу од болести узроковане коронавирусом.

РТС

Додуше, Ђедо је већ две године у деветој деценији па се није чудити било ком исходу.
У сваком случају ако га Господ призове к себи биће то велики губитак за СПЦ али више за Србе у Ц. Г.
Одговори

Владе, политичари и политичарчићи широм света прете ли прете како ће нас све у казамате - у Америци одобравају крузер путовања. Баја
Одговори


Овај пут Мила не помиње своју материну но прича о озбиљним стварима!

https://jubitu.com/videos/watch/fb7f9f60...b0fae1c009

ЗЛОЧИН ПРОТИВ ЧОВЕЧАНСТВА!


https://www.globalresearch.ca/video-crim...on/5725795

ВЕЋИНА ЗНА ЕНГЛЕСКИ, У НАДЕЖДИ СМО!

EX ORIENTE LUX!

ПРОСВЕТАР, раб Божји и раденик на трудном воздвиженију Часног Крста и срушеног Стлпа Рашко-Сербскјаго.
СРБИН ИМА ПУТИНА ЗА БРАТА,
А ПУТИН ЈЕ ТАТА ОД САРМАТА,
ОД ЛОВЋЕНА ДО УРАЛА,
СВЕ СУ СТРАЖЕ ОД КИНЖАЛА,
ГРАДИЋЕМО НОВИ СЕВАСТОПОЉ,
ШТИТИЋЕ НАС БУЛАВА И ТОПОЉ!
Одговори

Tramp nagoveštava da bi mogao da “otpusti Faucija” nakon izbornog dana

https://srpskiglasnik.info/tramp-nagoves...rnog-dana/
Одговори

.

1. Можда ћемо морати живети с Ковид19 месецима или годинама. Немојте порицати или паничити. Не чините свој живот бедним. Научимо живети с овом стварношћу.

2. Не можете уништити вирус Ковид19 који је продро кроз ћелијске опне пијењем више литара вруће воде - само ћете чешће ићи у купатило.

3. Прање руку и одржавање физичке удаљености ваша је најбоља метода заштите.

4. Ако код куће немате пацијента са Ковид19, нема потребе за дезинфекцијом дома.

5. Торбе с намирницама / пластичне врећице, бензинске пумпе, колица и банкомати не узрокују инфекцију. Оперите руке, живите свој живот као и обично.

6. Ковид19 није инфекција храном. Повезан је с заразним капљицама попут грипа. Не постоји доказани ризик да се Ковид19 преноси наручивањем хране.

7. Осећај мириса можете изгубити користећи пуно антиалергијских препарата, против вирусних инфекција.
То су само неспецифични симптоми Ковида19.

8. Кад дођете кући, не требате се одмах пресвући и истуширати!
Чистоћа је врлина, али не и параноја!

9. Вирус Ковид19 не лети ваздухом. Ово је инфекција респираторним капима, које захтевају блиски контакт.

10. Ваздух је чист, можете ходати до паркова и јавних места (само држите физичку дистанцу ради заштите)

11. Користите само обични сапун против Ковид19, нема потребе за антибактеријским сапуном. То су вируси, а не бактерије.

12. Не морате се бринути око наруџбине хране. Али можете загријати све у микроталасној, ако желите.

13. Могућност доношења Ковид19 кући у ципелама је попут удара грома два пута дневно. 20 година сам радио против вируса - инфекције капљицама се не шире тако!

14. Не можете се заштитити од вируса конзумирањем сирћета, сока од шећерне трске и ђумбира! То је само за имунитет, али не и лек.

15. Дуго ношење маске омета ваше дисање и ниво кисеоника. Носите га само на препуним местима.

16. Ношење рукавица такође је лоша идеја; вирус се може накупити у рукавицама и лако се преноси ако додирнете лице. Боље је само редовно прати руке.

17. Имунолошки систем постаје врло слаб јер увек живи у стерилном окружењу. Чак и ако узимамо додатке / лекове за јачање имунитета, редовно излазите из куће и шетајте у парку / плажи или било где друго.

Имунитет се повећава ИЗЛАГАЊЕМ ПАТОГЕНИМА, а не седењем код куће и конзумирањем пржене / зачињене / слатке хране и газираних пића.




Др. Faheem Younus, начелник болнице за инфективне болести Универзитета Maryland, America

Нећемо никада престати нашу борбу нити повити главу пред нашим непријатељима Немцима, који користе извесне заблуделе синове српског народа као што су недићевци и љотићевци.

Д М
Одговори

Показа ми неко на телефону неку апликацију, мислим да је из Норвешке. Та апликација показује, из дана у дан, мапу света и бојама су означене државе од оних у најбољој ситуацији до оне која је у најгорем положају што се тиче ковида 19.
У најгорем положају су државе које су обојене изразито црвеном бојом. Колико сам видео једина земља у Европи која је обележена том бојом је Србија. Колико сам видео још је Судан у тој боји.
Па, ако неко пронађе на интернету ту боју, нека постави овде.
Иначе, јуче је на Бежанијској коси умрло деветоро пацијената од последица ковида 19, а у Чачку један.
Ови су званично објавили да је јуче умрло 10 лица од ковида 19. Е сад, колико је веровати њима да нико нигде више није умро?
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 9 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним