Оцена Теме:
  • 5 Гласов(а) - 3.6 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Корона-вирус

(02-02-2021, 11:10 PM)херцеговац Пише:  Швеђанке у акцији...

Дигле се и ДанкињеSmile
Генерално, народу је дојадило "закључавање" које не само што убија економију него људи пуцају психички.
А судећи по прогнозама места за оптимизам нема.
Напротив.
Вирус мутира свако мало, бар тако кажу "стручњаци" успут поручујући како би и ово лето могли остати код својих кућа.
Нешто се питам: Шта ли оста од Белорусије, јел има живих у тој држави?
Одговори

Вируси мутирају одувек.
Шта би за Шведску, јел има неки поуздан извор?
Одговори

(02-02-2021, 11:24 PM)Милослав Самарџић Пише:  Вируси мутирају одувек.
Шта би за Шведску, јел има неки поуздан извор?

Људи са којима сам у контакту свакодневно кажу да је све ОК. Предузете су неке мере али само у виду препоруке.
Одговори

(02-02-2021, 11:19 PM)Јеремија Пише:  
(02-02-2021, 11:10 PM)херцеговац Пише:  Швеђанке у акцији...

Дигле се и ДанкињеSmile
Генерално, народу је дојадило "закључавање" које не само што убија економију него људи пуцају психички.
А судећи по прогнозама места за оптимизам нема.
Напротив.
Вирус мутира свако мало, бар тако кажу "стручњаци" успут поручујући како би и ово лето могли остати код својих кућа.
Нешто се питам: Шта ли оста од Белорусије, јел има живих у тој држави?

Ваистину!
Одговори

Ja sam preležao Koronu. Od 4 januara do 28 sam bio prikovan za krevet, izolacija. Imao sam teži oblik. Jedna terapija nije delovala pa mi se stanje pogoršalo. Visoka temperatura, zapaljenje pluća, gubitak mirisa, jaka glavobolja. Ta glavobolja mi baš problema pravila. Mirisa i dalje nemam. Upučen sam bio na infektivno tamo sa čekao u redu devet sati napolju a sve ljudi oko mene na kiseonicima. Jezive scene.
Da napomenem da sam 60-to godište. Da sam mlađi ko od šale bi sve to izgurao ovako sam se namučio dosta. Sve sto mogu da kažem da nije kao običan grip. Način na koji lomi Korona čoveka i kako skače temperatura tj divlja zaista ni malo prijatno.

Čekam da vidim antitela kako su se razvila ako bude granica moram na vakcinisanje jer pitanje da li bi preživeo sledeću zarazu.

Vakscine sa istoka su dobre. Zapadna demorkatija u staju dekadencije, nemaju ništa. Migranti, virusi, ni za šta nemaju lek, majmuni.

Ove ludake na youtube što mnogo mnogo seruuu bi sve ubacio u Kovid ambulante da im testiram imunitet njihovo junaštvo i foliranje preko yotuube. Jajare sve.
Одговори

(02-02-2021, 11:24 PM)Милослав Самарџић Пише:  Вируси мутирају одувек.
Шта би за Шведску, јел има неки поуздан извор?

Једноставно није тачно.

Неки вируси мутирају. Посебно рнк са ланцем негативног поларитета као што су Ретро вируси.

Мјењају се и миксовируси гдје спада вирус инфлуенце, али то је најчешће мјешање, миксер за вирус је свиња. То није класични антигени дрифт или шифт.

ДНК вируси имају јак заштитни механизам.

„Грађанска“ демократија отуда нуди избор свега и свачега, али себе а приори изузима од тог правила; она не допушта могућност избора између ње и ма ког алтернативног концепта.

[Слика: traktor.gif]
Одговори

(03-02-2021, 12:05 AM)Капетан Пише:  Ja sam preležao Koronu. Od 4 januara do 28 sam bio prikovan za krevet, izolacija. Imao sam teži oblik. Jedna terapija nije delovala pa mi se stanje pogoršalo. Visoka temperatura, zapaljenje pluća, gubitak mirisa, jaka glavobolja. Ta glavobolja mi baš problema pravila. Mirisa i dalje nemam. Upučen sam bio na infektivno tamo sa čekao u redu devet sati napolju a sve ljudi oko mene na kiseonicima. Jezive scene.
Da napomenem da sam 60-to godište. Da sam mlađi ko od šale bi sve to izgurao ovako sam se namučio dosta. Sve sto mogu da kažem da nije kao običan grip. Način na koji lomi Korona čoveka i kako skače temperatura tj divlja zaista ni malo prijatno.

Čekam da vidim antitela kako su se razvila ako bude granica moram na vakcinisanje jer pitanje da li bi preživeo sledeću zarazu.

Vakscine sa istoka su dobre. Zapadna demorkatija u staju dekadencije, nemaju ništa. Migranti, virusi, ni za šta nemaju lek, majmuni.

Ove ludake na youtube što mnogo mnogo seruuu bi sve ubacio u Kovid ambulante da im testiram imunitet njihovo junaštvo i foliranje preko yotuube. Jajare sve.

Јеси ли рођен 60-е или имаш 60 година?

EX ORIENTE LUX!

ПРОСВЕТАР, раб Божји и раденик на трудном воздвиженију Часног Крста и срушеног Стлпа Рашко-Сербскјаго.
СРБИН ИМА ПУТИНА ЗА БРАТА,
А ПУТИН ЈЕ ТАТА ОД САРМАТА,
ОД ЛОВЋЕНА ДО УРАЛА,
СВЕ СУ СТРАЖЕ ОД КИНЖАЛА,
ГРАДИЋЕМО НОВИ СЕВАСТОПОЉ,
ШТИТИЋЕ НАС БУЛАВА И ТОПОЉ!
Одговори

(03-02-2021, 12:46 AM)херцеговац Пише:  
(02-02-2021, 11:24 PM)Милослав Самарџић Пише:  Вируси мутирају одувек.
Шта би за Шведску, јел има неки поуздан извор?

Једноставно није тачно.

Неки вируси мутирају. Посебно рнк са ланцем негативног поларитета као што су Ретро вируси.

Мјењају се и миксовируси гдје спада вирус инфлуенце, али то је најчешће мјешање, миксер за вирус је свиња. То није класични антигени дрифт или шифт.

ДНК вируси имају јак заштитни механизам.

Да ли сте Ви лекар? Ако јесте, да ли можете да ми препоручите неку литературу у вези са вирусима? По могућству да буде нешто озбиљно, али за лаике. И нисте ми одговорили на питање зашто је немогуће да се пацијент снима на рендгену 10 дана заредом. Употребили сте израз да би светлео као јелка.

Нема Слобе, нема Тита, сад се ође Нестор пита!
Одговори

Када сте примљени у болницу, ни једна промјена не захтјева снимање сваког дана. Ни једна промјена није тако драматична да захтјева дневно праћење.

И снимање на три дана је лоше, али су апарати данас усавршени па се прима мања доза зрачења.

Али ту је вирус короне специфичан по својој агресивности када се активира да је прихватљиво на три дана.

Било који увод у микробиологију.

„Грађанска“ демократија отуда нуди избор свега и свачега, али себе а приори изузима од тог правила; она не допушта могућност избора између ње и ма ког алтернативног концепта.

[Слика: traktor.gif]
Одговори

(03-02-2021, 12:05 AM)Капетан Пише:  Ja sam preležao Koronu. Od 4 januara do 28 sam bio prikovan za krevet, izolacija. Imao sam teži oblik. Jedna terapija nije delovala pa mi se stanje pogoršalo. Visoka temperatura, zapaljenje pluća, gubitak mirisa, jaka glavobolja. Ta glavobolja mi baš problema pravila. Mirisa i dalje nemam. Upučen sam bio na infektivno tamo sa čekao u redu devet sati napolju a sve ljudi oko mene na kiseonicima. Jezive scene.
Da napomenem da sam 60-to godište. Da sam mlađi ko od šale bi sve to izgurao ovako sam se namučio dosta. Sve sto mogu da kažem da nije kao običan grip. Način na koji lomi Korona čoveka i kako skače temperatura tj divlja zaista ni malo prijatno.

Čekam da vidim antitela kako su se razvila ako bude granica moram na vakcinisanje jer pitanje da li bi preživeo sledeću zarazu.

Vakscine sa istoka su dobre. Zapadna demorkatija u staju dekadencije, nemaju ništa. Migranti, virusi, ni za šta nemaju lek, majmuni.

Ove ludake na youtube što mnogo mnogo seruuu bi sve ubacio u Kovid ambulante da im testiram imunitet njihovo junaštvo i foliranje preko yotuube. Jajare sve.
Капетане, желим Ти брз и стабилан опоравак.
ПС вакцинација није гаранција да се човек неће разболети, па чак ни код оних који су већ "прележали" ковид 19. Овде што пишем, никада не дајем своје мишљење него оно што они сами тврде.
Највећи проблем код ове болести је што није дефинитивно утврђено како се преноси. А изгледа да то никога и не интересује. Само се говори о лечењу, а не о превенцији. Једина превенција коју су до сада смислили је вакцинација, а ни сами не гарантују да вакцинација то обезбеђује.
Ово што тврди др Белојевић о пробиотик превенцији за сада, по мом мишљењу, највише пије воду.
ППС опростите што питам да ли знате како сте инфицирани, јер мислим да то питање не да није решено, него није ни истински дотакнуто. Чини ми се да се у јавности много бежи од тог питања. А зашто се то тако чини, можемо само да наслутимо.
Одговори

Ни једном вирусу није циљ да убије домаћина. Ту се најбоље огледа Херпес вирус.

Поента је да се одржава и размножава. Вирус без живе ћелије не може да опстане.

Сваки вирус који великом брзином убија домаћина је у суштини извршио скок између врста или промјена у генетском материјалу.

Мутације су и за вирусе штетне. У преко 90% јављају се дефектне честице, око 8% вирус који има проблем у синтези својих протеина и са тим грешку која спречава инфекцију.

(03-02-2021, 10:27 AM)Бенито Пише:  
(03-02-2021, 12:05 AM)Капетан Пише:  Ja sam preležao Koronu. Od 4 januara do 28 sam bio prikovan za krevet, izolacija. Imao sam teži oblik. Jedna terapija nije delovala pa mi se stanje pogoršalo. Visoka temperatura, zapaljenje pluća, gubitak mirisa, jaka glavobolja. Ta glavobolja mi baš problema pravila. Mirisa i dalje nemam. Upučen sam bio na infektivno tamo sa čekao u redu devet sati napolju a sve ljudi oko mene na kiseonicima. Jezive scene.
Da napomenem da sam 60-to godište. Da sam mlađi ko od šale bi sve to izgurao ovako sam se namučio dosta. Sve sto mogu da kažem da nije kao običan grip. Način na koji lomi Korona čoveka i kako skače temperatura tj divlja zaista ni malo prijatno.

Čekam da vidim antitela kako su se razvila ako bude granica moram na vakcinisanje jer pitanje da li bi preživeo sledeću zarazu.

Vakscine sa istoka su dobre. Zapadna demorkatija u staju dekadencije, nemaju ništa. Migranti, virusi, ni za šta nemaju lek, majmuni.

Ove ludake na youtube što mnogo mnogo seruuu bi sve ubacio u Kovid ambulante da im testiram imunitet njihovo junaštvo i foliranje preko yotuube. Jajare sve.
Капетане, желим Ти брз и стабилан опоравак.
ПС вакцинација није гаранција да се човек неће разболети, па чак ни код оних који су већ "прележали" ковид 19. Овде што пишем, никада не дајем своје мишљење него оно што они сами тврде.
Највећи проблем код ове болести је што није дефинитивно утврђено како се преноси. А изгледа да то никога и не интересује. Само се говори о лечењу, а не о превенцији. Једина превенција коју су до сада смислили је вакцинација, а ни сами не гарантују да вакцинација то обезбеђује.
Ово што тврди др Белојевић о пробиотик превенцији за сада, по мом мишљењу, највише пије воду.
ППС опростите што питам да ли знате како сте инфицирани, јер мислим да то питање не да није решено, него није ни истински дотакнуто. Чини ми се да се у јавности много бежи од тог питања. А зашто се то тако чини, можемо само да наслутимо.

То зависи од концентрације Ат и то IgG класе, ћелија памћења...
Од индивидуалног имунолошког одговора.
То нема везе са короном. То важи за све инфекције.

Вакцина има проблем што не излаже организму на "исправан" начин антигене.

Ни једана, сем Бјеснила и још неких, инфекција не почиње што ти рокне у мишић антиген.
Него преко слузокожа које имају Ат IgA класе или преко цријева које су заштићене Пајеровим плочама, Крајницима у устима...

Када се пробије преко тих баријера организам већ има представу о микроорганизми.

Плус вакцина увијек даје мали број антигена микроорганизама имуном систему.

Природно, свака кврга на вирусу је буквално антиген на који организам развија антитјела.

Ту је још и ћелијска компонента имуног система. Антитјела су хуморална.

Зато је природни имунитет увијек дуготрајнији и много јачи од вакциналног.

Највећа глупост је да људи који су прележали и развили доста Ат приме вакцину.

Лудост!

Шири се капљично.

Класика. Нема ту шта да се много прича.

„Грађанска“ демократија отуда нуди избор свега и свачега, али себе а приори изузима од тог правила; она не допушта могућност избора између ње и ма ког алтернативног концепта.

[Слика: traktor.gif]
Одговори

(03-02-2021, 10:31 AM)херцеговац Пише:  Ни једном вирусу није циљ да убије домаћина. Ту се најбоље огледа Херпес вирус.

Поента је да се одржава и размножава. Вирус без живе ћелије не може да опстане.

Сваки вирус који великом брзином убија домаћина је у суштини извршио скок између врста или промјена у генетском материјалу.

Мутације су и за вирусе штетне. У преко 90% јављају се дефектне честице, око 8% вирус који има проблем у синтези својих протеина и са тим грешку која спречава инфекцију.

(03-02-2021, 10:27 AM)Бенито Пише:  
(03-02-2021, 12:05 AM)Капетан Пише:  Ja sam preležao Koronu. Od 4 januara do 28 sam bio prikovan za krevet, izolacija. Imao sam teži oblik. Jedna terapija nije delovala pa mi se stanje pogoršalo. Visoka temperatura, zapaljenje pluća, gubitak mirisa, jaka glavobolja. Ta glavobolja mi baš problema pravila. Mirisa i dalje nemam. Upučen sam bio na infektivno tamo sa čekao u redu devet sati napolju a sve ljudi oko mene na kiseonicima. Jezive scene.
Da napomenem da sam 60-to godište. Da sam mlađi ko od šale bi sve to izgurao ovako sam se namučio dosta. Sve sto mogu da kažem da nije kao običan grip. Način na koji lomi Korona čoveka i kako skače temperatura tj divlja zaista ni malo prijatno.

Čekam da vidim antitela kako su se razvila ako bude granica moram na vakcinisanje jer pitanje da li bi preživeo sledeću zarazu.

Vakscine sa istoka su dobre. Zapadna demorkatija u staju dekadencije, nemaju ništa. Migranti, virusi, ni za šta nemaju lek, majmuni.

Ove ludake na youtube što mnogo mnogo seruuu bi sve ubacio u Kovid ambulante da im testiram imunitet njihovo junaštvo i foliranje preko yotuube. Jajare sve.
Капетане, желим Ти брз и стабилан опоравак.
ПС вакцинација није гаранција да се човек неће разболети, па чак ни код оних који су већ "прележали" ковид 19. Овде што пишем, никада не дајем своје мишљење него оно што они сами тврде.
Највећи проблем код ове болести је што није дефинитивно утврђено како се преноси. А изгледа да то никога и не интересује. Само се говори о лечењу, а не о превенцији. Једина превенција коју су до сада смислили је вакцинација, а ни сами не гарантују да вакцинација то обезбеђује.
Ово што тврди др Белојевић о пробиотик превенцији за сада, по мом мишљењу, највише пије воду.
ППС опростите што питам да ли знате како сте инфицирани, јер мислим да то питање не да није решено, него није ни истински дотакнуто. Чини ми се да се у јавности много бежи од тог питања. А зашто се то тако чини, можемо само да наслутимо.

То зависи од концентрације Ат и то IgG класе, ћелија памћења...
Од индивидуалног имунолошког одговора.
То нема везе са короном. То важи за све инфекције.

Вакцина има проблем што не излаже организму на "исправан" начин антигене.

Ни једана, сем Бјеснила и још неких, инфекција не почиње што ти рокне у мишић антиген.
Него преко слузокожа које имају Ат IgA класе или преко цријева које су заштићене Пајеровим плочама, Крајницима у устима...

Када се пробије преко тих баријера организам већ има представу о микроорганизми.

Плус вакцина увијек даје мали број антигена микроорганизама имуном систему.

Природно, свака кврга на вирусу је буквално антиген на који организам развија антитјела.

Ту је још и ћелијска компонента имуног система. Антитјела су хуморална.

Зато је природни имунитет увијек дуготрајнији и много јачи од вакциналног.

Највећа глупост је да људи који су прележали и развили доста Ат приме вакцину.

Лудост!

Шири се капљично.

Класика. Нема ту шта да се много прича.

Херцеговац, нисте ми одговорили на питање - да ли сте Ви лекар? И ако јесте, која је специјализација у питању? Или о овим стварима говорите као лаик који из хобија проучава медицину и биологију? Морате да разумете моју знатижељу - то је јако битна информација у разговорима оваквог типа. Знате и сами, интернет форуми су пуни приучених људи и продаваца магле.
И још нешто. Да ли знате да при једном снимању ЦТ скенером пацијент прими дозу која је аналогна дози од 100 радиографији плућа? Због тога сам Вас питао за оних 10 узастопних дана.

Нема Слобе, нема Тита, сад се ође Нестор пита!
Одговори

Ко сматра да је цт безопасан?

Једноставно се иде да је корист већа од штете.

А одговорио сам.

У болници сте, примате терапију, тешко да има потребе да се плућа снимају сваки дан.

„Грађанска“ демократија отуда нуди избор свега и свачега, али себе а приори изузима од тог правила; она не допушта могућност избора између ње и ма ког алтернативног концепта.

[Слика: traktor.gif]
Одговори

(03-02-2021, 10:27 AM)Бенито Пише:  Ово што тврди др Белојевић о пробиотик превенцији за сада, по мом мишљењу, највише пије воду.
Али ту је за сваки случај и АБХ одбрана. Јок
[Слика: goran-belojevic]
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 2 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним