Оцена Теме:
  • 5 Гласов(а) - 3.6 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Корона-вирус

(17-02-2021, 08:24 PM)Милослав Самарџић Пише:  Како може корона да нестане? Постоји одувек и увек ће постојати. Гледај интервју др Ане Глигић на Балкан инфо.

Корона вируси није један вирус.

То је фамилија вируса.


Подјела и рачвање у субфамилији:

https://en.m.wikipedia.org/wiki/File:Wat...8-g001.png



Субфамилија coronavirinae:

[Слика: Schematic-representation-of-the-taxonomy...bulbul.png]

„Грађанска“ демократија отуда нуди избор свега и свачега, али себе а приори изузима од тог правила; она не допушта могућност избора између ње и ма ког алтернативног концепта.

[Слика: traktor.gif]
Одговори

Она каже, 1.400 корона откривено...
Одговори

(18-02-2021, 07:59 PM)херцеговац Пише:  
(17-02-2021, 08:24 PM)Милослав Самарџић Пише:  Како може корона да нестане? Постоји одувек и увек ће постојати. Гледај интервју др Ане Глигић на Балкан инфо.

Корона вируси није један вирус.

То је фамилија вируса.

Братее, можеш ли ти мени објаснити следеће: Где је нестао грип?
Како је могуће да мој изабрани лекар неће да ме прими (нисам имао температуру) чим сам поменуо бронхитис, већ ме одмах шаље у ковид амбуланту где најпре иде тестирање па све остало?

Е сад, памтим времена грипа од краја педесетих (прошли век) па до пре појаве "ковида 19".
Симптоми су били следећи:

- запушен нос
- болови у мишићима и костима
- блага температура
- упала грла
- кашаљ
- бол у грудима
- повишена температура
- губитак чула мириса и укуса

Лечило се народним лековима или ко је отишао у амбуланту по кратком поступку добијао је Пеницилин (евентуално замену)...

Тек после прележаног грипа (7 - 14 дана) ишло се у АТД на сликање плућа ако је то лекар одредио.
Појава упале плућа током грипа било је и тада, као и компликација које су тада звали другачије... "замаглење плућа" и такви пацијенти су хоспитализовани на "грудно оделење" где су лечени плућни болесници или "туберани" како су их још звали.

Некако ми се чини да је неко "украо" грип прогласивши нову, апокалиптичну болест која прети уништењу човечанства.
Реално гледајући уништење се догодило али економско, што је видљиво на свим меридијанима света.
И, десило се нешто још опасније... људи су изгубили и оно мало слободе што су имали после 11 септембра која им је одузета у тобожњој борби против тероризма.
Одговори

Примио се Херцеговац...
Одговори

Баш ти је јак аргумент!

„Грађанска“ демократија отуда нуди избор свега и свачега, али себе а приори изузима од тог правила; она не допушта могућност избора између ње и ма ког алтернативног концепта.

[Слика: traktor.gif]
Одговори


Нећемо никада престати нашу борбу нити повити главу пред нашим непријатељима Немцима, који користе извесне заблуделе синове српског народа као што су недићевци и љотићевци.

Д М
Одговори

Ено инЂорђе Балашевић отишао од хаве!

„Грађанска“ демократија отуда нуди избор свега и свачега, али себе а приори изузима од тог правила; она не допушта могућност избора између ње и ма ког алтернативног концепта.

[Слика: traktor.gif]
Одговори

(19-02-2021, 06:39 PM)херцеговац Пише:  Ено инЂорђе Балашевић отишао од хаве!

Очо да оре небеске њиве, што Он рече у својој рецитацији.

Што се тиче вируса... кажу да је од вајкада са нама, да су га "упознали" шездесетих... да није било манипулације, лажи, муљања и игре пинг-понг између Истока и Запада можда би све било другачије. Запад је инсистирао да се ради о вирусу пуштеном из лабораторије док су Кинези причали како им је исти подметнут. Наравно, страдала је истина као и увек.
Приче оних који не могу да живе без "теорији завере" почеле су да се шире попут олује.
Ови у Европи због економских дотација из централне банке ЕУ почели су да спумпају бројеве мртвих... све у свему, обичан човек није могао веровати никоме.

Паника, страх и неизвесност је једино за шта сам сасвим сигуран да постоји, све остало узимам са резервом. Још када се сетим неуспелих пандемија које су најављиване са истом поруком, стварно се запитам: јели то неко намерно руши поредак који познајемо како би успоставио нешто ново?

Мој син (знаш га) прележао као блажу прехладу уз губитак чула мириса и укуса. Чак није ишао ни код лекара јер ради од куће а боловање се у том случају не плаћа.
Како год, неко прође лоз, скоро неприметно а неко болује по више недеља или месеци.
Одговори

(19-02-2021, 08:17 PM)Јеремија Пише:  Како год, неко прође лоз, скоро неприметно а неко болује по више недеља или месеци.
Као и увек...
Одговори

Шта би са кинеском вакцином?
Јел добила дозволу у Србији? Мислим, од Торлака, а не од Овај.
Одговори

Него, треб'о би ићи на Бањицу на неку хирушку интервенцију шаке..Дал' ићи или сачекати месец, месец ипо да се стабилизује ово са короном.

Јосип Броз-Амброз Тито! ДА, ТО ЈЕ БИО ПЕГАВИ ТРБАТИ, ФАРБАНИ ПА КОЛМОВАНИ, У МИДЕРЕ УТЕГНУТИ АУСТРО-УГАРСКИ ЦУГСФИРЕР, ТРОСТРУКИ ШПИЛЕ И МАЂАРСКИ ЧИВА, ЈОСИП БРОЗ-АМБРОЗ ТИТО, СРБОУБИЦА ПРВИ ДО ПАВЕЛИЋА!!!
ПРОСВЕТАР.
Одговори

Да ли је истина, ако неко зна, да су Руси ипак радили обдукције и да су утврдили да је главни узрок смрти било згрушавање крви, или слични проблеми у крвотоку које изазива овај вирус. И да су после овог сазнања, а то је било пре него су почели да вакцинишу, започели да дају веће дозе аспирина путем инфузије, па се тада и драстично смањио број смртних случајева узрокованих вирусом ковид 19.
Ако неко нешто зна о овоме?
Одговори

Писао сам о томе.

Овај вирус врши дисеминовану интраваскуларну коагулацију.

За то не треба обдукција. Ради се д-димер. Из крви.

На једној страни имаш коагулацију, са друге крварења.

За ДИЦ се даје Фраксипарин 0.6 субкутано.

„Грађанска“ демократија отуда нуди избор свега и свачега, али себе а приори изузима од тог правила; она не допушта могућност избора између ње и ма ког алтернативног концепта.

[Слика: traktor.gif]
Одговори

(21-02-2021, 11:31 AM)херцеговац Пише:  Писао сам о томе.

Овај вирус врши дисеминовану интраваскуларну коагулацију.

За то не треба обдукција. Ради се д-димер. Из крви.

На једној страни имаш коагулацију, са друге крварења.

За ДИЦ се даје Фраксипарин 0.6 субкутано.

Др. Спок, ман' се стручних израза, упрости мало не било ти заповеђено.... Јок

Нећемо никада престати нашу борбу нити повити главу пред нашим непријатељима Немцима, који користе извесне заблуделе синове српског народа као што су недићевци и љотићевци.

Д М
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 7 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним