Оцена Теме:
  • 5 Гласов(а) - 3.6 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Корона-вирус

(27-04-2021, 10:19 AM)Бенито Пише:  
(27-04-2021, 10:15 AM)Павле Васиљевић Пише:  Број умрлих у Србији, у марту 2021. године, износио је 12.952 и у односу на исти месец претходне године, када је број умрлих био 8.189, бележи се раст од 58,16%.
Извор:РЗС
Има ли оваква упоредна статистика и за козе и овце? Тужан

Ево, ја ћу да ти одговорим како код мене стоје ствари на Хомољу. Од како се појавила корона, више ми стоке угине, а мање се ојари и ојагњи. Поставља се питање - зашто? Одговор је јасан. Сви ветеринари су дигли руке од животиња и прешли су да лече људе. На пример, ја сам раније водио козе и овце на оплодњу код доктора Шеклера. Али авај, он се већ више од годину дана не јавља на телефон. Сада тај посао обављају доктори ован и јарац. А они постали нешто килави. Да се не лажемо, боље је то радио доктор Шеклер.
И једна сугестија. Поједини коментатори "гуше" форум перманентним лепљењем текстова са других сајтова. Довољно је да поставе линк, са кратким текстом објашњења од пар реченица. Ти си администратор, па среди мало ствари. Зашто те плаћамо?

Нема Слобе, нема Тита, сад се ође Нестор пита!
Одговори

(27-04-2021, 11:28 AM)Vlad Alekš Пише:  
(27-04-2021, 10:19 AM)Бенито Пише:  
(27-04-2021, 10:15 AM)Павле Васиљевић Пише:  Број умрлих у Србији, у марту 2021. године, износио је 12.952 и у односу на исти месец претходне године, када је број умрлих био 8.189, бележи се раст од 58,16%.
Извор:РЗС
Има ли оваква упоредна статистика и за козе и овце? Тужан

Ево, ја ћу да ти одговорим како код мене стоје ствари на Хомољу. Од како се појавила корона, више ми стоке угине, а мање се ојари и ојагњи. Поставља се питање - зашто? Одговор је јасан. Сви ветеринари су дигли руке од животиња и прешли су да лече људе. На пример, ја сам раније водио козе и овце на оплодњу код доктора Шеклера. Али авај, он се већ више од годину дана не јавља на телефон. Сада тај посао обављају доктори ован и јарац. А они постали нешто килави. Да се не лажемо, боље је то радио доктор Шеклер.
И једна сугестија. Поједини коментатори "гуше" форум перманентним лепљењем текстова са других сајтова. Довољно је да поставе линк, са кратким текстом објашњења од пар реченица. Ти си администратор, па среди мало ствари. Зашто те плаћамо?

Настави да чуваш козе и овце, и не мешај се у ствари које не разумеш!

Нећемо никада престати нашу борбу нити повити главу пред нашим непријатељима Немцима, који користе извесне заблуделе синове српског народа као што су недићевци и љотићевци.

Д М
Одговори

(27-04-2021, 10:15 AM)Павле Васиљевић Пише:  Број умрлих у Србији, у марту 2021. године, износио је 12.952 и у односу на исти месец претходне године, када је број умрлих био 8.189, бележи се раст од 58,16%.
Извор:РЗС

Ово су суви подаци. Какво је твоје мишљење - зашто је толико порастао број умрлих у марту, у односу на исти месец лане? Да ли постоји статистика у вези са узроцима смрти? Да ли се зна број вакцинисаних против короне од укупног броја умрлих?
И још нешто. Увек када неко постави статистику умрлих, ја одговарам статистиком живорођених. И тако из месеца у месец. Имаш ли можда и те податке? И шта ти они говоре? Да ли људи више или мање праве децу у току ванредног стања и полицијског часа? Smile

(27-04-2021, 11:33 AM)Шумадинац Пише:  
(27-04-2021, 11:28 AM)Vlad Alekš Пише:  
(27-04-2021, 10:19 AM)Бенито Пише:  
(27-04-2021, 10:15 AM)Павле Васиљевић Пише:  Број умрлих у Србији, у марту 2021. године, износио је 12.952 и у односу на исти месец претходне године, када је број умрлих био 8.189, бележи се раст од 58,16%.
Извор:РЗС
Има ли оваква упоредна статистика и за козе и овце? Тужан

Ево, ја ћу да ти одговорим како код мене стоје ствари на Хомољу. Од како се појавила корона, више ми стоке угине, а мање се ојари и ојагњи. Поставља се питање - зашто? Одговор је јасан. Сви ветеринари су дигли руке од животиња и прешли су да лече људе. На пример, ја сам раније водио козе и овце на оплодњу код доктора Шеклера. Али авај, он се већ више од годину дана не јавља на телефон. Сада тај посао обављају доктори ован и јарац. А они постали нешто килави. Да се не лажемо, боље је то радио доктор Шеклер.
И једна сугестија. Поједини коментатори "гуше" форум перманентним лепљењем текстова са других сајтова. Довољно је да поставе линк, са кратким текстом објашњења од пар реченица. Ти си администратор, па среди мало ствари. Зашто те плаћамо?

Настави да чуваш козе и овце, и не мешај се у ствари које не разумеш!

Ако хоћеш да се видимо уживо - обрати ми се у приватној поруци. Немој овде да оптерећујемо друге форумаше.

Нема Слобе, нема Тита, сад се ође Нестор пита!
Одговори

Научници са МИТ кажу да у затвореним просторима не помаже физичка дистанца, посебно не помаже када људи носе маске, јер се ваздух који особа удише док носи маску има тенденцију да се подиже и спушта негде другде у соби, тако да сте изложенији просечној позадини него особи на даљини.

Објавио Б92

https://www.b92.net/zdravlje/vesti.php?y...id=1847884


Оригинална вест

https://www.cnbc.com/2021/04/23/mit-rese...20distance


Линк ка студији (peer-reviewed)

https://www.pnas.org/content/118/17/e2018995118


Без маски, међутим, Базант је рекао да ће два метра пружити додатну заштиту против Цовид-19 наспрам једног метра. То је нарочито тачно ако особа дише директно у вашем правцу, стварајући оно што научници називају „респираторни прамен“, попут дима код пушача. Њихова истраживања су се заснивала на моделима који претпостављају да је ваздух у просторији „добро измешан“ и да је „патоген равномерно распоређен кроз просторију.


Отварање прозора или инсталирање нових вентилатора да би ваздух струјао такође може бити подједнако ефикасно или ефикасније од трошења велике количине новца на нови систем филтрације, рекао је он.
Одговори

(23-04-2021, 04:47 PM)херцеговац Пише:  
(23-04-2021, 12:14 PM)Vlad Alekš Пише:  
(22-04-2021, 08:35 AM)херцеговац Пише:  Владе,
Смањи доживљај.

Овај израз "смањи доживљај" моја генерација је употребљавала у основној школи. Пети разред, прво полугодиште. Већ у другом полугодишту прешли смо на неке друге фазоне и форе.

Имаш значи пети разред основне школе. Лијепо.

Не разумем шта ово значи?! Ти мислиш да си нешто бољи од мене зато што имаш завршен факултет, а ја имам само пет разреда основне школе? Ако си расположен, договори се са Шумадинцем па да се видимо сви заједно.

Нема Слобе, нема Тита, сад се ође Нестор пита!
Одговори

Имаш пп.

Јебао те факултет.

„Грађанска“ демократија отуда нуди избор свега и свачега, али себе а приори изузима од тог правила; она не допушта могућност избора између ње и ма ког алтернативног концепта.

[Слика: traktor.gif]
Одговори

(27-04-2021, 09:13 AM)Шумадрипац Пише:  ЗАШТИТНЕ МАСКЕ И КОРОНА ВИРУС: ДА ЛИ ШТИТЕ, КАД ТРЕБА ДА СЕ НОСЕ, ЗАШТО СЕ ПРОПИСИ РАЗЛИКУЈУ И ДРУГЕ ДИЛЕМЕ

Потребно је да се маска правилно користи, али је кључно и одржавање физичке дистанце од најмање 1,5 метара, као и редовну хигијену.

Исте смернице дају и службе за јавно здравље у Америци, Британији и другим земљама.

Институт за јавно здравље Др Милан Јовановић Батут

Нетачно!

Рецимо у самој Чемерици Др. Фаучи, који је њихов ДрКон (Коен, Кун), час прича да маске НЕ ТРЕБА НОСИТИ па се послен предомисли и тражи да НОСИМО ПО ДВЕ МАСКЕ!


Тужан



Даклем што се тиче СТРУКЕ ту ј....луд збуњеног како у Србији тако и у свету!

(27-04-2021, 09:13 AM)Шумадрипац Пише:  Ношењем заштитне маске преко носа и уста блокирамо капљице које издишемо или удишемо, а у којима се налазе вируси.

То сликовито потврђује и експеримент снимљен камером којим је утврђено да се приликом изговарања једноставне фразе произведу стотине капљица у распону од 20 до 500 микрометара.

Када се преко уста стави тканина, готово све те капљице су блокиране.

Институт за јавно здравље Др Милан Јовановић Батут

Нетачно!

Ерик Сен-Жермен, микробиолог из Кебека, нам објашњава бескорисност текстилних маски које смо приморани да носимо, тј. упоређује величину тј. пречник вируса, па примера ради узима као да је вирус пречника тениске лопте, па упоређује дакле са вертикалним и хоризонталним нитима у свакој крпеној маски, (притом показује на своју текстилну мајицу), које су нити у поређењу са пречником вируса као размак између две бандере, па ка'е (ако треба превод јавите):

Éric St-Germain, un microbiologiste québécois nous explique l'inefficacité du masque et du vaccin:


Па Доктор Сен Жермен, КОЈИ ЈЕ МИКРОБИОЛОГ-ВИРУСОЛУГ, тоже говори и о тим капљицама па је зато и ставио 100 лоптица у ону пластичну кесу да покаже нестручним паничарима како и те капљице пролазе између две бандере које представљају нити у маскама у поређењу са капљицама!

Чињеница која се не може негирати јесте да ове крпаче које нам набијају на лице не штите баш никога ни ишта а због тога што су вертикалне и хоризонталне нити размакнуте као две бандере на улици у односу на величину вируса са све пљувачком!

Ношење тијех крпача само служи уплашеним људима као нека врста психичког помагала за страхове и панику коју шири чи-фармакомафија!

(27-04-2021, 09:13 AM)Шумадрипац Пише:  Одређене маске са филтерима, као што је модел Н95, пружају највише заштите ономе ко их носи.

Институт за јавно здравље Др Милан Јовановић Батут

Условно тачно али....огромна већина људи носи такве маске само ради неког свог позоришта али уствари не зна или неће да зна како да их користи!

У видео-прилогу горе Доктор Сен-Жермен на крају објашњава које маске су ефикасне, а то су маске са филтером са угљеником, уствари модернизована верзија маски за заштиту ОД ОТРОВА КАО САРИН, а то је маската коју носи Киза на својој сличици!

Међутим!

Таква маската кошта и после пар дана употребе филтер са угљеником се баца али ни те ултра-софистицаране маске са филтером са угљеникомна ич не штите ако ти маската стално спада па отвара простор за струјање ваздуха тако да ти и вируси и капљице несметано улазе у нос и уста док говориш!

Погледајмо Доктора Горана Белојевића (чије ставове о борби за природни имунитет иначе ценимо) са својом високо софистицираном маском и визиром ама до краја емисије маската му је више пута спала са носа отварајући простор за струјање ваздуха, џаба ти дакле и маската и визир!


Погледајмо само колико пута Ча Бајден намешта маску која му спада с'носа баш к'о Вучић кад намешта наочари!


(27-04-2021, 09:13 AM)Шумадрипац Пише:  Много људи информисању приступа површно, па тако наилазе на сензационалистичке наслове који заправо имају сврху изазивање страха, сумње и идеје да нам неко жели зло.

Институт за јавно здравље Др Милан Јовановић Батут

Тачно!

Један од таквих је и Шумадрипац овдашњи који затрпава ође са километрима копи-паст података које уствари не разуме нити препоруке са истих користи, но себи прави биљне чајеве и СКРМЉУШ!

Ал'шта'ш....

Паметном доста!

И НЕКА ЈЕ БЛАГОСЛОВЕН ВАСКРШЊИ ПОСТ СВИМ СРБИМА!

А и симпатизерима добардан!

EX ORIENTE LUX!

ПРОСВЕТАР, раб Божји и раденик на трудном воздвиженију Часног Крста и срушеног Стлпа Рашко-Сербскјаго.
СРБИН ИМА ПУТИНА ЗА БРАТА,
А ПУТИН ЈЕ ТАТА ОД САРМАТА,
ОД ЛОВЋЕНА ДО УРАЛА,
СВЕ СУ СТРАЖЕ ОД КИНЖАЛА,
ГРАДИЋЕМО НОВИ СЕВАСТОПОЉ,
ШТИТИЋЕ НАС БУЛАВА И ТОПОЉ!
Одговори

Број живорођених у Србији у марту 2021. године је 5.349. У марту 2020. је 4.705.
Тако да је у марту ове године већи број живорођених за 13,69%.
Извор:РЗС
Одговори

.
Ча Бајден вели 'маската морамо сви да носите' и ВИРТУЈЕЛНО, нема з...авања сотим!

[Слика: 60883265203027672639ecf5.png]

https://www.rt.com/usa/522277-biden-mask...t-message/

Кидање

O TEMPORA !

O MORES !

ODI PROFANUM VULGUS ET ARCEO !



Ал'шта'ш....

Кидање

И НЕКА ЈЕ БЛАГОСЛОВЕН ВАСКРШЊИ ПОСТ СВИМ СРБИМА!

А и симпатизерима добардан!

EX ORIENTE LUX!

ПРОСВЕТАР, раб Божји и раденик на трудном воздвиженију Часног Крста и срушеног Стлпа Рашко-Сербскјаго.
СРБИН ИМА ПУТИНА ЗА БРАТА,
А ПУТИН ЈЕ ТАТА ОД САРМАТА,
ОД ЛОВЋЕНА ДО УРАЛА,
СВЕ СУ СТРАЖЕ ОД КИНЖАЛА,
ГРАДИЋЕМО НОВИ СЕВАСТОПОЉ,
ШТИТИЋЕ НАС БУЛАВА И ТОПОЉ!
Одговори

У Индији је пакао. 300.000 заражених дневно. Људи падају по улици и гуше се. Одгледајте шокантни видео:

https://www.youtube.com/watch?v=XN4_DL49jAk

(27-04-2021, 02:23 PM)Павле Васиљевић Пише:  Број живорођених у Србији у марту 2021. године је 5.349. У марту 2020. је 4.705.
Тако да је у марту ове године већи број живорођених за 13,69%.
Извор:РЗС

Ето, то су бебе зачете након укидања ванредног стања и полицијског часа.

Нема Слобе, нема Тита, сад се ође Нестор пита!
Одговори

(28-04-2021, 08:06 AM)Vlad Alekš Пише:  У Индији је пакао. 300.000 заражених дневно. Људи падају по улици и гуше се. Одгледајте шокантни видео:

https://www.youtube.com/watch?v=XN4_DL49jAk

У опису видеа пише да је исцурео гас из неке компаније, па се људи гуше.

То је било маја прошле године.
Одговори

(27-04-2021, 12:47 PM)херцеговац Пише:  Имаш пп.

Јебао те факултет.

Не знам шта је "пп".
И питање за администраторе - да ли је дозвољено псовање на форуму?

(28-04-2021, 08:10 AM)Mitic Пише:  
(28-04-2021, 08:06 AM)Vlad Alekš Пише:  У Индији је пакао. 300.000 заражених дневно. Људи падају по улици и гуше се. Одгледајте шокантни видео:

https://www.youtube.com/watch?v=XN4_DL49jAk

У опису видеа пише да је исцурео гас из неке компаније, па се људи гуше.

То је било маја прошле године.

Па у томе и јесте фора. Масовни медији ових дана користе овакве снимке и фотографије из оваквих снимака за ширење панике по свету. Људи се гуше од отрова, а шатро падају од короне.

Нема Слобе, нема Тита, сад се ође Нестор пита!
Одговори

Када си ти у питању онда може!

Имаш ли проблем са тим?

Жали се администрацији!

Кме, кме... Херцеговац псује...

„Грађанска“ демократија отуда нуди избор свега и свачега, али себе а приори изузима од тог правила; она не допушта могућност избора између ње и ма ког алтернативног концепта.

[Слика: traktor.gif]
Одговори

(27-04-2021, 10:15 AM)Павле Васиљевић Пише:  Број умрлих у Србији, у марту 2021. године, износио је 12.952 и у односу на исти месец претходне године, када је број умрлих био 8.189, бележи се раст од 58,16%.
Извор:РЗС

Према подацима које држава објављује, више је преминулих од последица мера против короне, него од короне. Можда је време да се држава захвали СЗО на протоколима...
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 14 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним