Оцена Теме:
  • 5 Гласов(а) - 3.6 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Корона-вирус

Ми не мислимо да се ко причести том кашиком да ће га бог мање волети од оног ко се није причестио.

Бог је универзумски и он воли сваког човека на планети.

Религије су направљебне да би се људи убијали да би водили крсташке ратове.

Сваки човек на планети је исти и њега бог воли.

Ако ти психички лакше и анестзиратс и имаш мање тензије у телу слободно се причешћуј колико ти је воља, ал немој жваљаву кашику нудити другима нама је то јако гадно.

Јосип Броз-Амброз Тито! ДА, ТО ЈЕ БИО ПЕГАВИ ТРБАТИ, ФАРБАНИ ПА КОЛМОВАНИ, У МИДЕРЕ УТЕГНУТИ АУСТРО-УГАРСКИ ЦУГСФИРЕР, ТРОСТРУКИ ШПИЛЕ И МАЂАРСКИ ЧИВА, ЈОСИП БРОЗ-АМБРОЗ ТИТО, СРБОУБИЦА ПРВИ ДО ПАВЕЛИЋА!!!
ПРОСВЕТАР.
Одговори

Ево због чега Љотке њега узима за пример....


А и за вакцине је критичан

Нећемо никада престати нашу борбу нити повити главу пред нашим непријатељима Немцима, који користе извесне заблуделе синове српског народа као што су недићевци и љотићевци.

Д М
Одговори

(12-05-2021, 02:45 PM)Шумадинац Пише:  Ево због чега Љотке њега узима за пример....


А и за вакцине је критичан

Пааа шта си очекивао, он никада није цитирао неког нормалног образованог човека увек неке караконџуле са јутјуба, ал најгоре је што је контрадикторан. Бави се српском црквом а није њен парохијан нити је икада био већ је парохијан неке непризнате ко зна какве руске цркве..куку и леле и такав отпадник од цркве нам држи придике и цитира отпадник СПЦ попут он огнесрећног Давидовића, и тако те ликове.

Него ми код њега примећујемо као и код сваког западног отуђеног човека западне модерне психучке поремећаје анксиозност, усамљеност, депресију и гомилу кучади што те лижу љубе, скачу по теби и тако то...


Ту ни Бог не може више помоћи.

Него ваљало би да ти се јави да га окадиш, причестиш, исповедиш, посаветујеш га, обожиш изнутра...
Одговори

(12-05-2021, 02:29 PM)Mekenzi Пише:  Религије су направљебне да би се људи убијали да би водили крсташке ратове.

Ја..."Религија је опијум за народ" (Die Religion ... ist das Opium des Volkes), рек'о Кисел Леви Мордекај (право име Карла Маркса, сина чифутског рабаја), а тај се на великом броју факултета у Чемерици и диљем Гњилежног Запада предаје као "озбиљан мислилац" док су нами својевремено у СФР Шугославији од те "озбиљности" отпадале уши!

Даклем ова двојица ЛИЈЕВИХ ЧЕТНИКА су се доообро углавила на овом форуму, то цитира Мордекаја наизменично, час један час други!

Међутим!

Иако истомишљеника ође не имају ваља стално имати на уму да једна трула јабука може вагон здравих да уцрвља!

Ну шта'ш...дошло је 'пошљедње вријеме' кад атеисти прописују Цркви шта сме а шта не сме а све уз цитате из 'Комунистичког манифеста'!

Шок

ХРИСТОС ВОСКРЕСЕ И СРЕЋАН ПРАЗНИК СВИМ СРБИМА!

А симпатизерима добардан!

EX ORIENTE LUX!

.
Боже силни наших Прадедова,
Штите Свети србских соколова,
Благослови са Престола свога,
Збор свечани Народа Србскога,

Око гроба Цара Мученика,
А у помен храбрих осветника,
Да достојно Србадија жива,
Мртвој Браћи прелива кољива!

Кад не могу – 'еј жалости,
Кам их данас жеље зову,
Да прелију Свете кости,
Мученика на Косову...

Ој Косово, тужна наша Славо,
Сунце србско, где зађе крваво,
Та данас је од тог доба клета
Пет стотина препаћених лета,

Пет векова оплакује жала,
Тужна јека од србских гусала,
Боже правде, после мука тешки'
Србски Народ погледај витешки,

И закрили сиротана,
Боже силни,правдо Света,
Доста беше тешки' дана,
По тисуће горких лета!

Свете сенке из времена стара,
Дична Војско Србског Цар – Лазара,
Погледајте данас са висине,
Како Срби дичан Помен чине,

Дичан Помен – јер вам сачуваше,
Оне Свете Аманете ваше,
Свету Веру и Народност своју,
А за коју падосте у боју!

Не клонуше под тужњавом,
Под оковом,под синџиром,
Крепљаху се старом Славом,

ЧАСНИМ КРСТОМ И ПУТИРОМ!

IC XC
NI KA

Ова песма је преписана из старе књиге која се већ распада и коју имамо овде на столу.

Књига се зове:

Илустрована Србска Народна Лира,
Највећа и најпотпунија од свију досадањих са 2000 песама које се у Србском Народу певају и то: (Следи набрајање песама)

Издање србске књижаре и штампарије Браће М. Поповића у Новоме Саду, Лета Господњег 1903.

Себи убраду:

Кад би знали, еј жалости, Браћа Поповићи, како данас по Новоме Саду атеисти ДОЂОШИ и ложачи паркета скиче к'о бесна кучад о Војводина Репубљик, у гробу би се окретали к'о вентилатор, а посебно кад би знали да један неинтелигентни сеоски џибер и гурави рајетин даноноћно урла на Четничком форуму....

Шта'ш...у Срба су здрави, усправни и поносни Сељаци-Шумадинци и ини, или побијени или убјежали напоље а овакви ликови све сам лукави сеоски џуле који чкиљи на једно око и гледа коме окупатору да се увуче у позадину, јуче служило у низаме Турчину па Јосипу Фрањи па Јосипу Брозу кад је из Четника претрчавало у КНОЈ и убијало своју браћу по гудурама, па кад је Броз липс'о преконоћ јопет као бајаги Четници (ама ЛИЈЕВИ) па угузљуб свих чи-угузљуба у Цркви од онијех који у синагоги свијеће пале, са кримокатолицима саслужују или папи руку љубе а гаде се од Светог Путира и ложице!

Сирома'

ПРОСВЕТАР, раб Божји и раденик на трудном воздвиженију Часног Крста и срушеног Стлпа Рашко-Сербскјаго.
СРБИН ИМА ПУТИНА ЗА БРАТА,
А ПУТИН ЈЕ ТАТА ОД САРМАТА,
ОД ЛОВЋЕНА ДО УРАЛА,
СВЕ СУ СТРАЖЕ ОД КИНЖАЛА,
ГРАДИЋЕМО НОВИ СЕВАСТОПОЉ,
ШТИТИЋЕ НАС БУЛАВА И ТОПОЉ!
Одговори

Е Кад би манастир Острог уплатио од синоћних донација само 30% за лечење малог Гаврила а не да мољакамо Кристијна Роналда и Месија да шаљу дресове које се каче на аукције, дете би било послато на лечење...

И онда каже иди лижи жваљаву кашику од Попа који се вози у ламбурџинију, ролс ројсу, бембари, мечки који је покупио паре поред иконе јер ако не лижеш бог те не воли...

Да и религије су измишљене да ето ти мрзиш људе исламске или јудеисте или будисте.

Бог је један. Универзум је један. Звезде су једне. Небо је једно. Планета је једна. Ваздух, вода, земља су једно. Човек је једа. Религија је безброј? Зашто? Да би се људи широм света убијали због религије.

Ратко Младић је побио силне муслимане зато што су друге вере.

Усташе су поклали и протерли сво православно станоништво зато што нису исте вере.

Муслимани су из Сарајева протерали 200 хиљада Срба.

Због чега? Због религије.Да су сви били исте вере ко што јесу, јер човек човеку је брат не би дошло до геноцида.

Шта мислиш што Израел ратује са муслиманским светом?
Због религије. Брат муслиман убија брата јудеисту.

А високе религијске вође се богате на несрећи малог и јадног народа.

Вера у бога ДА. Православље ДА. Тајкунско понашање, богаћење, владика и свештенства НЕ.Доћи у мечки да неком сиромаху светиш водицу па брале не иде то..

Или млади нови свештеници без браде, у скупим оделима и златним мантијама и скупим аутима.

Иначе све мање виђамо попове са брадама.

Јосип Броз-Амброз Тито! ДА, ТО ЈЕ БИО ПЕГАВИ ТРБАТИ, ФАРБАНИ ПА КОЛМОВАНИ, У МИДЕРЕ УТЕГНУТИ АУСТРО-УГАРСКИ ЦУГСФИРЕР, ТРОСТРУКИ ШПИЛЕ И МАЂАРСКИ ЧИВА, ЈОСИП БРОЗ-АМБРОЗ ТИТО, СРБОУБИЦА ПРВИ ДО ПАВЕЛИЋА!!!
ПРОСВЕТАР.
Одговори

[Слика: 79805940_1807847369345983_36281755087866...e=60C061B1]

Син Србског Мученика Драгољуба Војислав прима Свету Тајну причешћа код Горажда 1944-е године пред битку на Зеленгори где ће и погинути.

Света тајна Причешћа, или Евхаристија, јесте уствари Света Литургија која се врши као Тајна Господа нашег Исуса Христа и Његове Цркве у којој Хришћанин, кроз обличје хлеба и вина прима само тело и крв Господа Христа, сједињује се с Њим, добија опроштај грехова и залог вечнога живота.

Ову свету тајну установио је сам Спаситељ на Тајној Вечери. Узео је хлеб, благословио га, преломио и дао својим ученицима, рекавши:

„Узмите, једите га, – ово је тело Moje, које се за вас ломи.“

Затим је узео чашу, захвалио Богу, и дао им говорећи:

„Пијте из ње сви, јер је ово крв моја Новога Завета, која се пролива за многе ради отпуштења грехова“.

Ова света тајна, због своје неизмерне важности, сачињава суштину најглавнијег хришћанског црквеног богослужења, свете Литургије. На њој се принесени хлеб и вино призивом („епиклезом“) и дејством Светога Духа освећују и претварају у тело и крв Господа Христа, којим се верни онда причешћују и тако сједињују са Христом Богом.

Зато је Света Литургија, као заједница Бога и Његовог народа, уствари срце саме Цркве.

Због бескрајне важности коју Свето Причешће има за Хришћане Црква је одредила да се побожни и ревносни Хришћани причешћују више пута годишње и то сви неизоставно.

Нечланови Цркве Православне, некрштени, јеретици и секташи као нпр. плућнокрилаши, не могу се причешћивати.

ХРИСТОС ВОСКРЕСЕ И СРЕЋАН ПРАЗНИК СВИМ СРБИМА!

А симпатизерима добардан!

EX ORIENTE LUX!

ПРОСВЕТАР, раб Божји и раденик на трудном воздвиженију Часног Крста и срушеног Стлпа Рашко-Сербскјаго.
СРБИН ИМА ПУТИНА ЗА БРАТА,
А ПУТИН ЈЕ ТАТА ОД САРМАТА,
ОД ЛОВЋЕНА ДО УРАЛА,
СВЕ СУ СТРАЖЕ ОД КИНЖАЛА,
ГРАДИЋЕМО НОВИ СЕВАСТОПОЉ,
ШТИТИЋЕ НАС БУЛАВА И ТОПОЉ!
Одговори

Мекензи, јеси ли проверио у каквом је стању тај твој кум?

Нема Слобе, нема Тита, сад се ође Нестор пита!
Одговори

ИСТРАЖИВАЊЕ ПОКАЗАЛО ДА ОШТЕЋЕЊЕ СРЧАНОГ МИШИЋА ИМА 78 ОДСТО ЉУДИ КОЈИ СУ ПРЕЛЕЖАЛИ КОВИД



Вирусолог Миланко Шеклер изјавио је данас да је "истраживање у Немачкој показало да 78 одсто људи који су прележали ковид-19 има оштећење срчаног мишића, а да је чак 30 одсто оштећења која захтевају терапију. На основу тога је јасно да је један од органа који трпе од короне и срчани мишић“, поводом најновијих навода да „корона није респираторна него кардиоваскуларна болест“.

„Они који су прележали корону треба прво да оду код кардиолога а не да крену са неким јачим физичким активностима“, препоручио је Шеклер.

На питање да ли има доказа да вакцину против корона вируса могу да приме и труднице, у другом и трећем триместру трудноће, Шеклер је указао да је до таквих сазнања дошла компанија „Фајзер“, на основу података из Израела, где је спроведена масовна вакцинација.

„Фајзер је на основу огромног броја вакцинација установио да никаквих последица нема на труднице“, рекао је Шеклер. Додао је да оно што се зна јесте да од ковид-19 обољевају и труднице, да имају тешке клиничке слике и да се често дешавају абортуси, због чега је препорука да они који планирају децу треба да се пре тога вакцинишу јер „тако решавају све проблеме“.



Бета

Нећемо никада престати нашу борбу нити повити главу пред нашим непријатељима Немцима, који користе извесне заблуделе синове српског народа као што су недићевци и љотићевци.

Д М
Одговори

(13-05-2021, 07:15 AM)Vlad Alekš Пише:  Мекензи, јеси ли проверио у каквом је стању тај твој кум?
Није имао времена, ишао да види ламбурђинија који вози православни поп Ћира...Smile
Одговори

(13-05-2021, 09:34 AM)Бенито Пише:  
(13-05-2021, 07:15 AM)Vlad Alekš Пише:  Мекензи, јеси ли проверио у каквом је стању тај твој кум?
Није имао времена, ишао да види ламбурђинија који вози православни поп Ћира...Smile

Како је кренуло, можда је подметнуо зуб од Магарца попу Спири. Smile
Опасних будала има овде на форуму. Погледај ове цитате најпопуларнијег ветеринара на свету. Сад су се окомили на труднице. Па ће онда на ситну децу. О таквим темама и на такав начин могу да пишу само скотови који немају ни кучета ни мачета. Јесу ли они баш сви удбаши?
А и ја сам можда највећа будала од свих што се нервирам.

Нема Слобе, нема Тита, сад се ође Нестор пита!
Одговори

(13-05-2021, 09:34 AM)Бенито Пише:  
(13-05-2021, 07:15 AM)Vlad Alekš Пише:  Мекензи, јеси ли проверио у каквом је стању тај твој кум?
Није имао времена, ишао да види ламбурђинија који вози православни поп Ћира...Smile

Пааа наш блаженопочивши и драги попа Маринко који нас је крстио са почетком 80-их ђе су комунисти пре тога а поготово "рускиии ослободиоции" 'ћели да пале саборну цркву јер није лепо да стоји ту у центру у српском на крају се одустало од тога па Тито са Партизанима и Русима продужише за Боград међутим отеше злотвори улицу, двор па смо ми морали 30 ггодина после да то враћамо и да скидамо оне звезде што су Руси оставили да вратимо име школе Стерији умето Жарко Зрењанин, Дворску улицу уместо Титину, једино 95-те Слобина милиција недафе да се сруши споменик Зрењанину кренули ми ал сачека нас кордон кажу доста се скидали споменик и руски парк неће пасти...И ено злотворима стји руски парк а и споменик стоји, па смо ми из омладине ДС-а морали да померамо честитог Стерију 300м даље да не стоји поред Жарка куку и леле јадан Стерија,30 година стојао поред неког небитног лика.

Поп Маринко отац Глумице Раде Ђуричин је свуда ишао 70-их и 89-их у мантији пешке. Целу парохију је пешке обилазио...

А сад куку и леле...Цела црквена порта је када имају састанак епархија крцата скупим аутомобилима и то луксузним.

Да видите у чему се вози Никанор и свештество. Оно све лимузине.

Друго млади свештници и вероучитељи добијају станове од епархије, живе богато, обучени у луксузна одела, попадије највеће госпоџе у вароши...


Са'рана ти 150ј јура, крштење и свадба око 200јура куку и леле имају и канцеларију, ценовник, избор попа ког желиш, оне директорске столице, кад уђеш ко даси ушо код председника.

Поп Маринко, никад није имао тарифе и ценовник. Оче колико смо ти дужини? Сине колико ти од бога мислиш.


Тако је данас поп Спирин зуб...

Елем манстир Острог је за два дана приходовао 10 милиона евра. Црни Милораде...

Дајте бар милион за лечење малг Гаврила а не да се владике утркују ко ђеца нека који ће бољи ауто да наплати и чија епархија више зарађује. Ко предузеће су.

Јосип Броз-Амброз Тито! ДА, ТО ЈЕ БИО ПЕГАВИ ТРБАТИ, ФАРБАНИ ПА КОЛМОВАНИ, У МИДЕРЕ УТЕГНУТИ АУСТРО-УГАРСКИ ЦУГСФИРЕР, ТРОСТРУКИ ШПИЛЕ И МАЂАРСКИ ЧИВА, ЈОСИП БРОЗ-АМБРОЗ ТИТО, СРБОУБИЦА ПРВИ ДО ПАВЕЛИЋА!!!
ПРОСВЕТАР.
Одговори

(13-05-2021, 09:45 AM)Vlad Alekš Пише:  А и ја сам можда највећа будала од свих

Да, уз Просветара свакако! Јок

Нећемо никада престати нашу борбу нити повити главу пред нашим непријатељима Немцима, који користе извесне заблуделе синове српског народа као што су недићевци и љотићевци.

Д М
Одговори

(13-05-2021, 10:34 AM)Mekenzi Пише:  
(13-05-2021, 09:34 AM)Бенито Пише:  
(13-05-2021, 07:15 AM)Vlad Alekš Пише:  Мекензи, јеси ли проверио у каквом је стању тај твој кум?
Није имао времена, ишао да види ламбурђинија који вози православни поп Ћира...Smile

Пааа наш блаженопочивши и драги попа Маринко који нас је крстио са почетком 80-их ђе су комунисти пре тога а поготово "рускиии ослободиоции" 'ћели да пале саборну цркву јер није лепо да стоји ту у центру у српском на крају се одустало од тога па Тито са Партизанима и Русима продужише за Боград међутим отеше злотвори улицу, двор па смо ми морали 30 ггодина после да то враћамо и да скидамо оне звезде што су Руси оставили да вратимо име школе Стерији умето Жарко Зрењанин, Дворску улицу уместо Титину, једино 95-те Слобина милиција недафе да се сруши споменик Зрењанину кренули ми ал сачека нас кордон кажу доста се скидали споменик и руски парк неће пасти...И ено злотворима стји руски парк а и споменик стоји, па смо ми из омладине ДС-а морали да померамо честитог Стерију 300м даље да не стоји поред Жарка куку и леле јадан Стерија,30 година стојао поред неког небитног лика.

Поп Маринко отац Глумице Раде Ђуричин је свуда ишао 70-их и 89-их у мантији пешке. Целу парохију је пешке обилазио...

А сад куку и леле...Цела црквена порта је када имају састанак епархија крцата скупим аутомобилима и то луксузним.

Да видите у чему се вози Никанор и свештество. Оно све лимузине.

Друго млади свештници и вероучитељи добијају станове од епархије, живе богато, обучени у луксузна одела, попадије највеће госпоџе у вароши...


Са'рана ти 150ј јура, крштење и свадба око 200јура куку и леле имају и канцеларију, ценовник, избор попа ког желиш, оне директорске столице, кад уђеш ко даси ушо код председника.

Поп Маринко, никад није имао тарифе и ценовник. Оче колико смо ти дужини? Сине колико ти од бога мислиш.


Тако је данас поп Спирин зуб...

Елем манстир Острог је за два дана приходовао 10 милиона евра. Црни Милораде...

Дајте бар милион за лечење малг Гаврила а не да се владике утркују ко ђеца нека који ће бољи ауто да наплати и чија епархија више зарађује. Ко предузеће су.
А откуд знаш да нису дали?
Него, реци Ти нама, када си такав Праведник, зашто Влада Србије не оформи "Фонд за децу оболелу од ретких болести". Већ се отприлике у +-5% зна на годишњем нивоу колико би новца требало да има такав фонд на годишњем нивоу. А не да људи просе за децу...
Према томе, лако је псовати попа у потоку... Зашто имамо државу???
Него, где си Ти видео свештеника који вози ламбурђини? Ово Те озбиљно питам. Могуће је да има, али ја не знам...
Одговори

(13-05-2021, 10:34 AM)Шумадинац Пише:  
(13-05-2021, 09:45 AM)Vlad Alekš Пише:  А и ја сам можда највећа будала од свих

Да, уз Просветара свакако! Јок

Рекао сам ти да ја нећу да ти се обраћам. И ја ти се нисам обраћао. А рекао сам ти и то да ако ми се ти будеш обратио, да ћу то схватити као позив да се видимо. Дакле, хоћеш да се видимо. Хајде напиши када и где.

Нема Слобе, нема Тита, сад се ође Нестор пита!
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 7 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним