Оцена Теме:
  • 5 Гласов(а) - 3.6 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Корона-вирус

Imamo 2 linka. Sadasnji link:

https://telma.com.mk/2021/02/20/последна...пред-унив/

I arhiviran link:

https://web.archive.org/web/202102202137...пред-унив/

Na jednom pise....

Три дена по хоспитализација во болницата во Нови Сад, откако ја примил првата доза на вакцина против ковид Балашевиќ почина како последица на силна пневмонија, имаше 68 години.
Одговори

НИВО КОЛЕКТИВНОГ ИМУНИТЕТА У РУСИЈИ ЈЕ 59,4 ОДСТО – ТО НИЈЕ ДОВОЉНО


Ниво колективног имунитета на вирус корона у Русији износи 59,4 одсто – то није довољно, изјавио је руски председник Владимир Путин на почетку годишње конференције за новинаре. Међутим, како каже, грађанима треба стрпљиво и с поштовањем објашњавати потребу за вакцинацијом, а не примењивати неке оштре мере.


„У Русији колективни имунитет данас износи 59,4 одсто, мислим на наше грађане који су прележали вирус и на вакцинисане. Око 70 милиона људи је примило прву дозу, а више од 70 милиона је примило две дозе. Али то није довољно, потребан нам је колективни имунитет од отприлике 80 одсто“, истакао је Путин.

Надам се да ћемо достићи тај показатељ крајем првог или у другом кварталу следеће године, напоменуо је руски лидер.

„Морамо да идемо другим путем, људе треба третирати са поштовањем без обзира на њихов став и стрпљиво им објашњавати неопходност доношења одређених мера“, објаснио је председник, додајући да не треба да буде кривичног гоњења за одбијање вакцинације.
Истовремено, изразио је жаљење због ниског нивоа вакцинације у Русије, али је приметио да и у многим другим земљама постоји такав проблем. Као пример навео је Немачку.

"Код нас је, нажалост, као и у многим другим земљама. Погледајте неке европске земље, оне такође брину због тога што је код њих ниво вакцинације низак. Рецимо, Савезна Република Немачка, земља са веома добро развијеним здравственим системом. Иако и тамо има много критике на рачун здравственог система, ипак је један од најефикаснијих система у Европи, а има низак ниво вакцинације“, додао је.


ПУТИН О ПРОТИВНИЦИМА ВАКЦИНАЦИЈЕ

Политичари који покушавају да подигну своје рејтинге противећи се вакцинацији у Русији, зарађују „јефтине поене на здрављу нације“, истакао је шеф руске државе.

Он је подсетио да у совјетско доба није било добровољне вакцинације. Како каже, тада нико није постављао питања.

„Данас се они који су руководили још у совјетско доба великом земљом и који су довели до њеног распада, узгред речено, налазе у првим редовима оних који се боре против вакцинације како би повећали свој рејтинг међу делом становништва, која сумња у неопходност вакцинације. Али то је неправедан став. Ако су људи писмени, разумни, одговорни према својим бирачима и људима које су позвани да штите, онда треба да заузму принципијелан став, а не да скрећу пажњу на себе и зарађују јефтине поене на здрављу нације“, рекао је Путин.

Лидер Русије је нагласио да се противи оштрим мерама против оних који не желе да се вакцинишу.

"Да ли треба уводити било какве мере гоњења? Мислим да не. Поента уопште није у некаквој политичкој вољи, већ у томе да је снага деловања увек једнака снази отпора. Чим почне притисак, наши људи су инвентивни, одмах ће се појавити начини да се заобиђе та жеља за притиском“, сматра он.

Он се осврнуо и на нови сој вируса корона. Како каже, борба против ковида 19 и даље, Русија зна за опасност од новог соја омикрон.

„Рекли сте да се цео свет бори против коронавирусне инфекције. Та борба се наставља. Знамо за опасност од ширења омикрона, новог соја вируса корона“, одговорио је Путин на питање новинара како је борба против ковида 19 утицала на руску привреду и како се земља излази из економске кризе.

Председник сматра да је узајамно признавање вакцина неопходно, као и њихова што бржа дистрибуција широм света и у што већим количинама. У супротном, нећемо глобално изаћи на крај са тим проблемом, упозорио је.



Спутњик

Нећемо никада престати нашу борбу нити повити главу пред нашим непријатељима Немцима, који користе извесне заблуделе синове српског народа као што су недићевци и љотићевци.

Д М
Одговори

Грчка убацује и личну карту у ковид апликацију



https://www.politika.rs/scc/clanak/49522...aplikaciju
Одговори

Niej dovoljno sumadinac, nije...

https://www.politika.rs/scc/clanak/49523...o-od-delte
Одговори

"Истраживања показују да трећа доза појачава имунитет, тако да смо заштићени након четврте дозе, но након пете дозе се могу размотрити ублажавања ограничења, док ће шеста доза зауставити ширење.
Мирни смо, и верујемо да ће седма доза решити проблеме и зато апсолутно требамо спокојно примити осму дозу.
Клиничка фаза 2 девете дозе потврђује да десета доза обезбеђује веома стабилна анти тела, а у свим земљама где је једанеста доза примењена не постоји даље ширење вируса зато нема ни потребе бити скептичан према дванаестој дози."
Одговори

Стигао омикрон сој у Србију.

Јосип Броз-Амброз Тито! ДА, ТО ЈЕ БИО ПЕГАВИ ТРБАТИ, ФАРБАНИ ПА КОЛМОВАНИ, У МИДЕРЕ УТЕГНУТИ АУСТРО-УГАРСКИ ЦУГСФИРЕР, ТРОСТРУКИ ШПИЛЕ И МАЂАРСКИ ЧИВА, ЈОСИП БРОЗ-АМБРОЗ ТИТО, СРБОУБИЦА ПРВИ ДО ПАВЕЛИЋА!!!
ПРОСВЕТАР.
Одговори

Сви ће поцркамо. Треба одмах стати у ред за следећих 10 доза вакцине.
Одговори

(26-12-2021, 01:01 PM)Авакс Пише:  Сви ће поцркамо. Треба одмах стати у ред за следећих 10 доза вакцине.

Па не може одмах него за 3-6 месеци након друге дозе. Aли будући да је неки Словенац наркоман за паре примио 27 комада разних вакцина за пар дана онда...

Нећемо никада престати нашу борбу нити повити главу пред нашим непријатељима Немцима, који користе извесне заблуделе синове српског народа као што су недићевци и љотићевци.

Д М
Одговори

(26-12-2021, 01:36 PM)Шумадинац Пише:  
(26-12-2021, 01:01 PM)Авакс Пише:  Сви ће поцркамо. Треба одмах стати у ред за следећих 10 доза вакцине.

Па не може одмах него за 3-6 месеци након друге дозе. Aли будући да је неки Словенац наркоман за паре примио 27 комада разних вакцина за пар дана онда...
   
  ...Будући да је нека будала примила 27 комада разних вакцина вероватно указује да треба да се снизимо на разину будале...или је то научна потврда исправности поступка?
Одговори

(26-12-2021, 01:36 PM)Шумадинац Пише:  
(26-12-2021, 01:01 PM)Авакс Пише:  Сви ће поцркамо. Треба одмах стати у ред за следећих 10 доза вакцине.

Па не може одмах него за 3-6 месеци након друге дозе. Aли будући да је неки Словенац наркоман за паре примио 27 комада разних вакцина за пар дана онда...

Mozda nisi ukapirao ali ovo sve nema veze sa vakcinacijom. Recimo omikron je smesan a idu verovatno propusnice na 24 sata u Srbiji(mada mozda i nece dati Vucic zbog izbora).
Znaci ovo sve nema apsolutno nikakve veze sa virusom.

Kao sto obaranje one 2 kule nema veze sa borbom protiv terorizma.
Kao sto odjednom problem elektricne energije svud apo svetu, a do prosle godine sve u redu.
Ne znam sto ti je tako tesko to da vidis. Sad, ja razumem da si se ti vakcinisao i trazis opravdanje i logiku....al to nij erealnost.
Одговори

(26-12-2021, 02:30 PM)Авакс Пише:  
(26-12-2021, 01:36 PM)Шумадинац Пише:  
(26-12-2021, 01:01 PM)Авакс Пише:  Сви ће поцркамо. Треба одмах стати у ред за следећих 10 доза вакцине.

Па не може одмах него за 3-6 месеци након друге дозе. Aли будући да је неки Словенац наркоман за паре примио 27 комада разних вакцина за пар дана онда...
   
  ...Будући да је нека будала примила 27 комада разних вакцина вероватно указује да треба да се снизимо на разину будале...или је то научна потврда исправности поступка?

То је екстреман пример који показује да је други екстрем, да ће цео свет да помре од једне дозе, још глупљи него 27 доза оног несрећника. 

Додуше он је бар добио неку кинту а ови други ништа....
(Осим aнтиваксерских коловођа које плаћа иста индустрија која производи и вакцине јер на једној ковид упали плућа зараде 10-100 пута више него од вакцине)

Нећемо никада престати нашу борбу нити повити главу пред нашим непријатељима Немцима, који користе извесне заблуделе синове српског народа као што су недићевци и љотићевци.

Д М
Одговори

I ja se ne slazem sa Nestorovicem da ce to da se resi ubrzo sledece godine, on navodi pojavu lekova kao dokaz za to.

Mislim do 2024. sigurno.

Recimo ti nemas informacije da krize na zapadu idu optrilike na 4 godine. To izgleda tako mora da bude. Vestacki su sve izazvane, manje-vise.
I traju tako 3, 4 godine. Ovo sa Koronom je to, samo kriza je drugog tipa....
Ko mene moze da ubedi da nisu znali da izvoz proizvodnje iz Ameruike u Kinu nece da smanji broj poslova a time ljudi nece moci da plate kredite i gube kuce, pa onda banke preuzimaju goimilu tih kuca sa kojiam ne znaju sta da rade?
Niko ne moze d a me ubedi. Znaci sve je plan.
Одговори

Recimo kad smo mi dosli u Kanadu teze se nalazio posao zbog Y2K-bug. Prelazilo se na 2000. godinu i kao softver tu imao neku gresku.
Pazi, tu stopirano zaposljavanje dosta, frka, sta ce biti, ja gledam...ko je bre ovde lud. Smile Pa kakav je to problem da se sve ovo poremeti!?

Kakve veze ima Korona sa snabdevanjem struje!?
Kakve veze ima slabi omikron sa obaveznom vakcinacijom u nemackoj, Austriji, mora vosjka d aprezuima kontrolu nad tim!?
Kakve veze ima nosenje maski, to i svi lekari znaju da nista ne stiti.

Mi ortisli ove godine u Srbiju, a pre toga se jo siz Amerike dogovorili sa nekim zubarom da mi nesto sredi. On u BG. Pred polazak pitamo je vazi i dalje, kaze on: Moze ako ste vakcinisani.

Nista, nasli smo drugog lekara.

A ovde nas niko ne pita kod zubara to.
Одговори

Ili pazi: Studenti na medicini u BG moraju da se vaklcinisu, na stomatologiji ne. Pa stomatologija je 10 puta gora kad pocne da prsti iz tvojih ustiju njemu na lice. I nista. Pa nelogoicnosti na tone, u stvari nema nista logicno.
Ili lekari ne moraju da se vakcinisu, a stuidenit medcine moraju!? Niej obavezna vakcinacija ni studentima u sustini. Moze i test, ali one znaju gde im je dupe a gde glava, ko ce to da trpi 1-2 puta nedeljno. To je ucena, moras da se vakcinises.
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 1 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним