Оцена Теме:
  • 2 Гласов(а) - 5 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Срби и Енглези
#43

Што се тиче Данка Поповића, о њему и његовим намерама боље од било чега говори онај рафал Николе Калабића по Солунцима...

Када се узму у обзир очекивања и утисци након читања, ''Књига о Милутину'' је моје убедљиво највеће разочарање.
Одговори
#44

Данко Поповић је линија ћосићевска.
Одговори
#45

(09-06-2022, 03:44 AM)Јеремија Пише:  
(09-06-2022, 12:47 AM)Бенито Пише:  Чича Јеремија, нема потребе за тако дугим цитатима, поготово ако мене нешто питаш. Прочитао сам све књиге проф др Драгољуба Живојиновића. Имао сам то задовољство.
Ако ме питаш да ли је припадао оном горе друштву због књиге "Невољни савезници" одмах ћу Ти одговорити да није. То је одлична књига, без икакве сумње. Он се само лепо "наслонио" на то време, јер су резултати његовог истраживања у доброј мери кореспондирали са догмама које је поставило друштво удбе из САНУ.
Али, између "невољног савезника" како врло прецизно Живојиновић дефинише однос Енглеза према Србима у та најтежа времена, и дефиниције "највећи непријатељи Срба" је ОГРОМНА разлика. 
Дакле, не мешај бабе и жабе.

Тебе сам питао и хвала на одговору.
Иначе, нисам ни сумњао да си читао књиге професора Живојиновића, посебно књигу коју си навео.
Ево, могу се сложити са констатацији како су нам Германи највећи душмани, посебно Швабе.
Опет, ни пиргави Енглези нису се пријатељски односили према нама.
Мало си ме избацио из колосека са силним именима која си навео као продужену руку удбе...
На списку није име покојног Воје Лубарде, али како сам знао његово мишљење о Недићу
то се односи и на њега.
Како год, испада да ми од 1945 немамо часних писаца што по мени не стоји.
Данко Поповић је био честити Шумадинац који није имао "зборашку" причу.
Најпосле, Љотић и Недић, по мени не иду у исти кош.

Чича Јеремија, видиш ли како ова два омладинца, који су рођени вероватно после смрти Данка Поповића, другачије гледају његово писаније од нас који смо то читали у време када је су та дела излазила?
Њима је много лакше да то схвате, јер су пре него што су узели "Милутина" у руке, читали рецимо Самарџића или многе емигрантске ауторе. Зато се то њима отвара као буквар.
За разлику од њих, ми смо своје национално буђење почели на делима горе поменутог друштва из академије, па нам је Данко још деловао као националиста међу њима. А онда (мој случај) је уследило трежњење са емигрантима, па много тога још, и онда се вратиш једног дана, после две деценије, Данку Поповићу и схватиш какав је то грандиозан промашај, ако већ није била намера.
"Књига о Милутину" је, на жалост, катастрофално лоша књига.
ПС мислим да га је и Милослав Самарџић скоро поново читао, па може да остави коментар.
Одговори
#46

(08-06-2022, 03:21 PM)Милослав Самарџић Пише:  
(08-06-2022, 02:38 PM)Шумадинац Пише:  Енглези су инсталирали Броза и здушно подржавали његову банду, и уз помоћ Совјета (не Руса) нам наметнули антисрпски режим. Тако су забили нож у леђа нашем Чичи и нашој војсци, и уопште српском народу. А и бројне четнике који су прешли границе су враћали у комунистичке чељусти. Уосталом, не треба сметнути са ума да је Броз био први инострани гост у Лондону, на Двору, након крунисања енглеске царице Елизабете, 1953. године!

Обртано, Совјети су инсталирали комунизам овде.
Енглези нису испоручили ни једног четника који је прешао границу.

Да, уз помоћ Енглеза, као и 1917. Зато их Чича није подносио. Подршком Енглеза и Совјета, па и Американаца Броз и његови партизани су овде успоставили контролу и диктатуру. У сваком случају Берлин, Лондон и Вашингтон су исконски непријатељи Словенских народа, нарочито Срба и Руса. И то не треба прећуткивати.

Нећемо никада престати нашу борбу нити повити главу пред нашим непријатељима Немцима, који користе извесне заблуделе синове српског народа као што су недићевци и љотићевци.

Д М
Одговори
#47

И још нешто...
Има њих много, али их је тешко регистровати обичном Србину јер су се закамуфлирали наизглед различитим политичким опцијама. Рецимо, Василије Крестић, Милић од Мачве, Пајкић и Бјелица, а са друге стране, комплетно друштво око Латинке, које је представљало "другу Србију" у односу на ћосићевско друштво. А у вези Недића су сви сагласни. Уосталом, и ови Латинкини су узели "Деобе" Ћосића као своју библију. 
Љотићевска пропаганда њих спаја. Очигледно је из оног што пишу и износе да су били под утицајем те пропаганде, коју им је, понављам, достављала директно удба на сто. Они су то читали по задатку, нису путовали и тајно доносили те књиге, како се то годинама представља.
Има их заиста доста. Можда најбољи пример је Вук Драшковић са романом "Ноћ ђенерала". Ту се очигледно види да је он тада, тек средином деведесетих година прошлог века, прихватио иницијацију у то друштво, од којег је можда у једном тренутку желео да се отргне. На основу љотићевске литературе написати књигу о Чичи, па то је противприродни блуд.
Чим чујем реченицу типа "Недић је спасавао Србе из НДХ" или "Дража Михаиловић је требало одмах да пређе у НДХ и брани Србе, а Недићу да препусти да организује Србију", одмах ми је јасно о чему се ради.
Зашто је ово важно питање?
Зато што су они сви били културолошки темељ српског, боље рећи србијанског комунизма, односно идеолошка потка владавине Слободана Милошевића и његовог режима. То је било управо отелотворење њихових лупетања. Одржати комунистичку власт у Србији, када већ не може у Југославији. Оставити "лудило краља Александра" ван наше будуће политике, што је резултирало невиђеном издајом Срба у Крајини, по свим градовима где су живели Срби а требало је да постану центри антисербства, попут Загреба, Сарајева, Мостара, Задра, Дубровника..., растурити велику државу и служити Западу на исти начин како је Недић служио Хитлеру, али наћи дубљу идеолошку потку него што је то мучени Недић могао у своје време са Љотићем, него упрегнути све, апсолутно све културне установе, од Академије до последње српске школе, у том науму. (Ономад сам пронашао сабрана дела Добрице Ћосића у једној библиотеци у једном селу - купљено почетком осамдесетих). 
Комунисти су се страховито плашили пада са власти и повратка четника и монархије. Све своје снаге упрегли су да се то не догоди и били су спремни да учине Западу било шта само да се то не деси. То је Србе коштало много, јако много.
"Енглеска кривица" је, понављам, само један од елемената те идеологије. Та идеологија је владајућа и данас, када на власти имамо њихове најбоље ученике, коју персонификује Овај који Немце воли више од маме и тате.
Одговори
#48

(09-06-2022, 12:13 AM)Mekenzi Пише:  
Цитат:Самарџић

Тако је, само што ниси били Руси, већ највећи непријатељи Руса - Совјети. Није било Русије у Другом светском рату.
Занима ме која је разлика између Совјета и Руса у II.светском рату?

Да ли данашња Путинова Русија претендује да буде Совјетија?

Хвала

Разлика је огромна. То је као када би питао: " Која је разлика између партизана и Срба у II св. рату?"

Данашња Путинова Русија је доживела препород и националну свест. Она се враћа својим коренима, да буде попут оне Русије од пре 1917- е. Јер "Совјетски комесари" више нису одавно у Кремљу, већ у Бриселу, Берлину, Лондону и Вашингтону.

Нећемо никада престати нашу борбу нити повити главу пред нашим непријатељима Немцима, који користе извесне заблуделе синове српског народа као што су недићевци и љотићевци.

Д М
Одговори
#49

(09-06-2022, 10:19 AM)Бенито Пише:  
(09-06-2022, 03:44 AM)Јеремија Пише:  
(09-06-2022, 12:47 AM)Бенито Пише:  Чича Јеремија, нема потребе за тако дугим цитатима, поготово ако мене нешто питаш. Прочитао сам све књиге проф др Драгољуба Живојиновића. Имао сам то задовољство.
Ако ме питаш да ли је припадао оном горе друштву због књиге "Невољни савезници" одмах ћу Ти одговорити да није. То је одлична књига, без икакве сумње. Он се само лепо "наслонио" на то време, јер су резултати његовог истраживања у доброј мери кореспондирали са догмама које је поставило друштво удбе из САНУ.
Али, између "невољног савезника" како врло прецизно Живојиновић дефинише однос Енглеза према Србима у та најтежа времена, и дефиниције "највећи непријатељи Срба" је ОГРОМНА разлика. 
Дакле, не мешај бабе и жабе.

Тебе сам питао и хвала на одговору.
Иначе, нисам ни сумњао да си читао књиге професора Живојиновића, посебно књигу коју си навео.
Ево, могу се сложити са констатацији како су нам Германи највећи душмани, посебно Швабе.
Опет, ни пиргави Енглези нису се пријатељски односили према нама.
Мало си ме избацио из колосека са силним именима која си навео као продужену руку удбе...
На списку није име покојног Воје Лубарде, али како сам знао његово мишљење о Недићу
то се односи и на њега.
Како год, испада да ми од 1945 немамо часних писаца што по мени не стоји.
Данко Поповић је био честити Шумадинац који није имао "зборашку" причу.
Најпосле, Љотић и Недић, по мени не иду у исти кош.

Чича Јеремија, видиш ли како ова два омладинца, који су рођени вероватно после смрти Данка Поповића, другачије гледају његово писаније од нас који смо то читали у време када је су та дела излазила?
Њима је много лакше да то схвате, јер су пре него што су узели "Милутина" у руке, читали рецимо Самарџића или многе емигрантске ауторе. Зато се то њима отвара као буквар.
За разлику од њих, ми смо своје национално буђење почели на делима горе поменутог друштва из академије, па нам је Данко још деловао као националиста међу њима. А онда (мој случај) је уследило трежњење са емигрантима, па много тога још, и онда се вратиш једног дана, после две деценије, Данку Поповићу и схватиш какав је то грандиозан промашај, ако већ није била намера.
"Књига о Милутину" је, на жалост, катастрофално лоша књига.
ПС мислим да га је и Милослав Самарџић скоро поново читао, па може да остави коментар.


За друге не знам када су почели да се национално буде али за себе знам, односно, није ми било потребно никакво буђење пошто сам национално био свестан
још од тинејџерских дана. 
Србску политичку емиграцију сам упознао веома давно, много пре него "Милутина" или поменутих ликова којио су дефиловали у "Погледима" крајем осамдесетих.
Разговарао сам са неколико четника који су успели да се домогну "слободног света" а са више њих се дописивао и, могао сам већ тада да видим различите погледе бивших "Дражиноваца" на минуле догађаје. Наиме, скоро сваки од њих је имао неку своју теорију зашто су Енглези издали Чичу, али сви су били кивни на Енглезе.

Када сам прочитао књигу "Слобода или смрт" почетком осамдесетих, сазнао сам многе ствари које су биле поткрепљене документима. Ту је била и прва "сликовница" 
са неких 400 фотографија... 

Све у свему, мени није Данко Поповић или Калајић морао отварати очи, све сам то знао из прича у кући где сам одрастао. 

Што се тиче "Милутина" све зависи како га ко чита... чињеница је да су у Србији на крваве литије жандарми псовали мајке геџованске, да су говорили другим дијалектом, да је било онолико непријатељских војника интегрисани у војску Краљевине Југославије. 
И, када се данас прерачунамо зашто је изгинуло трећина Србије у Првом рату, наравно да би од муке сасуо шаржер метака у споменик и Лесандри и мученицима који нису ни знали да се боре за слободу оних који су им силовали и клали децу по Мачви, Рађевини и Подрињу.
Стога, како год окренем подједнако су нас ниподаштавали и Англосакси и Германи. 
Више смо пострадали од Германа, док од Руса нисмо пострадали никада. Совјетија - чифутска творевина, је убила више Руса него било која друга војска.
Одговори
#50

За време краља Александра Карађорђевића жандарми тукли Србе у Београду и псовали им мајку геџованску? То су радили претпостављам Хрвати?
Или су, како кажу Хрвати, србијански жандарми тукли Хрвате по Загребу?
Немам коментар. Боље ништа не рећи, јер је то класичан пример будалаштина које су ћосићевци просипали Србима...
Што се тиче бивших четника који су мислили да су Енглези главни кривци за њихову пропаст, нормално је да су тако осећали. Енглези су сами допринели томе, јер су хтели да се умешају и отму Броза из канџи Стаљина. То су биле Черчилове фантазије које су пропале. Због тога већина тадашњих четника мислила да су их издали Енглези. А прави кривци су Американци, односно сплет историјских околности које су биле науштрб Срба. Али, то је већ много компликована ситуација.
Али, мржња Срба према Енглезима данас није четничког, емигрантског порекла. Њен извор су искључиво књиге већ поменутих, потпомогнуте штампаним медијима, који су то осећање раширили до детаља.
ПС јуче сам седео са двојицом за које поуздано знам да нису у животу узели књигу у руке. Осим евентуално буквара. Обојица се воде да имају средњешколско образовање. Из чиста мира, невезано за ову овде нашу тему, почели су да причају све најгоре - о Енглезима. Један је прикривени члан Демократске странке, други је отворено члан СПС, а и претходници су му били "корисници револуције". И они ето, два тотална дудука који не знају где су шупљи, знају да су нама Енглези криви за све.
ППС и Англи и Саси су Германи. Сви су они Германи.
Само су неки Германи, у ствари Дојчери, а неки и Аустри. А неки су бивши Срби који су постали Аустри и Дојчери. 
Мој Чича Јеремија, Ти су Србима јеб... Мајку Мајчину.
Одговори
#51

Војводо Јеремија, разочарао си ме.... Зашто тако ружно пишеш о Витешком Краљу Ујединитељу и Ослободиоцу Александру?

Нећемо никада престати нашу борбу нити повити главу пред нашим непријатељима Немцима, који користе извесне заблуделе синове српског народа као што су недићевци и љотићевци.

Д М
Одговори
#52

Srpski narod mrzi engleze zbog njihovg licimerstva, dvoličnosti i  najveći su naši neprijatelji bili i ostali.
Sa Nemcima se zna na čemu smo. Nemci su naši neprijatelji. Nemci su nas fizički trebili ali opet ih poštujem jer su vojnička nacija. Ponavljam vojnička.
Lako čemo mi sa Nemcima. Pored prijatelja kakvi su nam englezi i amerikanci neprijatelj nam nije potreban,

englezi nas nikad nisu direktno fizički ubijali kao drugi ali su to radili ispod žita, iza leđa, podlo gurajući nas u provalije. Uvek smo bili njihova moneta za potkosurivanje.
27.mart 1941 je njihovo maslo posle kojeg smo masovno stradali.


Цитат:Енглези нису испоручили ни једног четника који је прешао границу.


Nisu, ali su zato masovno naoružavali partizanski pokret, oružje, municiju, logistiku pa su tim oružjem ubijani saobrci, braća, tih koji su prešli granicu.
Ko zečeve ih ubijali ebgleskim oružjem po vrletima Bosne i Srbije. u knjizi Cersko majevička grupa korpusa Dušan Trbojević piše, puškaraju se sa partizanima po vukojebinama a na njima sve engleske uniforme, oružje, radio veze..ma sve...

E zato ih mrzim.,

Isto tako i u Bosni 1992-1995. Slali nam slatkorečivog Lorda Katingtona koji je znao neku ljudsku reč da kaže o Srbima, a imperija kurvinjski, iza leđa naoružava Alijinu vojsku tzv BIH. Uniforme, radio veze, sanitariju..ma sve...

Pa da rat protiv JVuO 1941 je samo nastaval rata protiv Srba 90 tih.
Pa da . Dok u Dražinom gllavnom štabu britanska delegacija za to vreme masovno naroužavaju partizanski pokret. Dok nam šalju Karingtona u Bosni masovno naoružavaju muslimane u BIH.
Ništa se promenilo nije.

Zbog one britanske rezolucije u SB UN 2015 koje su podneli britanci da smo genocidan narod treba ih mrzeti za vek vekova i decu i unuke mrziti.
Preko čega smo mi Srbi prešli. Lud narod. Da nam nije bilo Rusa zauvek bi bili upisan kao jedini narod da smo počinili genocid. Imamo pileći mozak.

Mrzim ih.
Одговори
#53

Нема детаља у ратовима у Словенији, Хрватској и Босни у који нису од почетка били умешани Немци.
Али, мрзимо Енглезе. Задњи увели ембарго на оружје, задњи пристали (од западног дела света) да се међународно признају Словенија, Хрватска и Босна. Немци први. Енглези задњи увели санкције СРЈ. Сећам се одлично вести у Трећем дневнику РТС-а, 8. новембар 1992. године, и мени као клинцу било чудно "зар Енглези нас не мрзе највише". Немци и ту први.
Прво немачко војно ангажовање после Другог светског рата, у снагама против Срба. Првог човека којег је убио немачки војник после Другог светског рата је Србин. И то два Србина. Ма, да ли је могуће?
Али, "привремени рад" Мерцедес бенз, голф двојка, БМВ "не чује се мотор", "нема аута до аудија".... И тако...
А онда Ти дође екипа и потроши милијарду долара да измисли и преобликује историју. И успеју...
Србија је немачка колонија. Како је то било и у 19 веку. Како је то и планирано. Срео сам и упознао у животу најмање 100 Немаца, и најмање 70 од њих није могло очима да ме гледа. Ма колико био љубазан према њима.
У додиру са било којом другом нацијом, осим Хрвата (ако су они нација), ништа слично нисам видео. 
Немци патолошки мрзе Србе. А Срби паметни, и заведени од удбашије која је увек сарађивала са Немцима, мрзи Енглезе.
Аферим....
Одговори
#54

Не вреди. Љотићевце видимо свуда, па и тамо де ниђе везе, само их не видимо пред носом.
Одговори
#55

(09-06-2022, 08:43 PM)Бенито Пише:  Нема детаља у ратовима у Словенији, Хрватској и Босни у који нису од почетка били умешани Немци.
Али, мрзимо Енглезе. Задњи увели ембарго на оружје, задњи пристали (од западног дела света) да се међународно признају Словенија, Хрватска и Босна. Немци први. Енглези задњи увели санкције СРЈ. Сећам се одлично вести у Трећем дневнику РТС-а, 8. новембар 1992. године, и мени као клинцу било чудно "зар Енглези нас не мрзе највише". Немци и ту први.
Прво немачко војно ангажовање после Другог светског рата, у снагама против Срба. Првог човека којег је убио немачки војник после Другог светског рата је Србин. И то два Србина. Ма, да ли је могуће?
Али, "привремени рад" Мерцедес бенз, голф двојка, БМВ "не чује се мотор", "нема аута до аудија".... И тако...
А онда Ти дође екипа и потроши милијарду долара да измисли и преобликује историју. И успеју...
Србија је немачка колонија. Како је то било и у 19 веку. Како је то и планирано. Срео сам и упознао у животу најмање 100 Немаца, и најмање 70 од њих није могло очима да ме гледа. Ма колико био љубазан према њима.
У додиру са било којом другом нацијом, осим Хрвата (ако су они нација), ништа слично нисам видео. 
Немци патолошки мрзе Србе. А Срби паметни, и заведени од удбашије која је увек сарађивала са Немцима, мрзи Енглезе.
Аферим....

Удба је највише сарађивала са Енглезима. Скоро да нема неког Брозовог потеза или одлуке а да није претходно мрсио са Енглезима. Укључујући и Голи Оток да се избију Руси из главе преосталим Србима.

Нећемо никада престати нашу борбу нити повити главу пред нашим непријатељима Немцима, који користе извесне заблуделе синове српског народа као што су недићевци и љотићевци.

Д М
Одговори
#56

Три деценије ”Лагума”
Овај роман Светлане Велмар-Јанковић један је од најутицајнијих у новијој српској историји. Да ли је то заиста српски ”Доктор Живаго” или је по среди нешто друго?
ПИШЕ: Милослав САМАРЏИЋ
https://www.pogledi.rs/%d1%82%d1%80%d0%b...d0%b0.html
Ово је једна од кључних књига за промоцију политике ''волим Немце'' а ''мрзим Енглезе (и Русе)''.
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 1 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним