Оцена Теме:
  • 56 Гласов(а) - 4.45 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

НАЈЛЕПШЕ ЧЕТНИЧКЕ СЛИКЕ

(14-09-2019, 02:03 PM)ЈВуО-КГ Пише:  
(13-09-2019, 11:27 AM)ватхра Пише:  А пиштољ је врло могуће Браунинг .45, поклон од авијатичара.

Пиштољ за појасом личи на BHP (Browning High-Power).Изразито популаран пиштољ код припадника СОЕ,ОСС и САС.Код нас никада није ушао у званичну употребу.По свету га је користило више десетина војски.

Силуете Колт-а М1911 и Браунинг-а ХП нису толико различите да би се могле разликовати на оваквим фотографијама.
Горњи дио дрвених корица на Колту је "заобљенији", кок је на ХП "угластији".

И шпански Стар је продаваао нијемцима своју копију Колта М1911, а и пољски ВИС (доста чест на нашим просторима) је клом М1911. Истина ВИС има другачији провил дршке.


PS

Него шта четници добише заузврат од американаца за спашене пилоте?
Одговори

[Слика: yui.jpg]

https://www.instagram.com/colour.history/
Бојење црно-белих фотографија. За све информације и питања на ФБ страницу или на имејл kolorizovana.proslost@gmail.com
[Слика: image.jpg]
Одговори

(15-09-2019, 01:14 PM)posmatrač Пише:  Него шта четници добише заузврат од американаца за спашене пилоте?

Дража постхумно орден, а партизани штошта гвожђурије, попут лаких тенкова, брдских хаубица, муниције итд.
Одговори

(13-09-2019, 08:35 AM)Милош Шарац Пише:  Амерички пилот у разговору са капетаном Звонком Вучковићем,лета 1944.Посматрач јел можда знаш који је модел пиштоља?Виђао сам га код још неких официра ЈВуО,на сликама?
[Слика: 67942267-10215855232474079-6080968921362464768-o.jpg]

Амерички пилот Боб Кол који је грешком написао да је на горној слици у разговору са њим капетан Звонко Вучковић.Smile
[Слика: Bobs-Story-complete0001-Page-14.jpg]
Одговори

(15-09-2019, 04:16 PM)ватхра Пише:  
(15-09-2019, 01:14 PM)posmatrač Пише:  Него шта четници добише заузврат од американаца за спашене пилоте?

Дража постхумно орден, а партизани штошта гвожђурије, попут лаких тенкова, брдских хаубица, муниције итд.

А тек Туђман, Алија и Тачи - свако по једну државу. Зна Американац ко ратује против Срба, не греши.

"Не бојте се Турака је мало, а нас је много, они се бију за господство, а ми за Слободу, да можемо данути душом" - Карађорђе Србима пред ослобођење Баточине марта 1804. године
Одговори

(15-09-2019, 07:14 PM)Николај Пише:  А тек Туђман, Алија и Тачи - свако по једну државу. Зна Американац ко ратује против Срба, не греши.

Или Енглез? А можда и Рус. [Слика: icon_wink.gif]
Одговори

(15-09-2019, 07:14 PM)Николај Пише:  
(15-09-2019, 04:16 PM)ватхра Пише:  
(15-09-2019, 01:14 PM)posmatrač Пише:  Него шта четници добише заузврат од американаца за спашене пилоте?

Дража постхумно орден, а партизани штошта гвожђурије, попут лаких тенкова, брдских хаубица, муниције итд.

А тек Туђман, Алија и Тачи - свако по једну државу. Зна Американац ко ратује против Срба, не греши.


Толико о америчкој захвалности.
Одговори

(15-09-2019, 07:23 PM)ЈВуО-КГ Пише:  
(15-09-2019, 07:14 PM)Николај Пише:  А тек Туђман, Алија и Тачи - свако по једну државу. Зна Американац ко ратује против Срба, не греши.

Или Енглез? А можда и Рус. [Слика: icon_wink.gif]

И Енглез и Совјет!

"Не бојте се Турака је мало, а нас је много, они се бију за господство, а ми за Слободу, да можемо данути душом" - Карађорђе Србима пред ослобођење Баточине марта 1804. године
Одговори

(15-09-2019, 07:27 PM)Николај Пише:  И Енглез и Совјет!

Ма брате,волео бих да си за то друго у праву,нажалост тешко се ови дистанцирају од њихових комуниста.Питање је и да ли то уопште хоће. Велика је то сила са великим интересима овде,спремни да се преко нас раскурају за прво следеће што им је потребно.

п.с. Данас на Балкан инфу бивши припадник ЈВуО изјављује,парафразирам "Од свих народа највише нисам могао да смислим Русе". Запамтио онај масакр у Крушевцу тј. ратни злочин прве категорије.Сви некако воле да забораве како су та браћа са истока у Србију пустила најокорелије усташе и опремила их и дала инструкције шта да раде.
Одговори

Драгослав Ђорђевић,четник пратеће чете, 4. батаљона 1.Гружанске бригаде.Погинуо у борби са Немцима 14. марта 1944. године у селу Опланић,где су четници направили заседу Немачкој моторизованој колони која је јурила Америчке пилоте који су се спустили падобранима у том рејону,после обарања њиховог авиона.Том приликом четници су имали тројицу погинулих и неколико заробљених!Заробљени Драгослав Ђорђевић(Особа са Слике),није хтео да преда пушку Немцима,и опростио се од живота овим речима:ЖИВОТ ДАЈЕМ,ПУШКУ НЕ ДАЈЕМ"!
Извор :Слободан Ћировић
[Слика: 71088284-2517754451674604-3540732212318044160-o.jpg]
Одговори

(16-09-2019, 05:36 PM)Милош Шарац Пише:  Драгослав Ђорђевић,четник пратеће чете, 4. батаљона 1.Гружанске бригаде.Погинуо у борби са Немцима 14. марта 1944.

Током марта 1944. године на територији Србије није пао ниједан авион.

Звонко и Звонко у шетњи.
[Слика: dva-zvonka.jpg]
Одговори

Сад си ме бацио у велику надоумицу!Коме да верујем,теби или човеку чији је отац командовао тим нападом..!
Одговори

(16-09-2019, 06:11 PM)Милош Шарац Пише:  Сад си ме бацио у велику надоумицу!Коме да верујем,теби или човеку чији је отац командовао тим нападом..!

У марту не да нема авијатичара евакуисаних од четника него нема ни палих авиона у Србији.
Да ли су сигурни за датум?
Ако је погинуо мора да имају тачан датум на споменику.
Одговори

Не знам!Ево ти веза са њим на линку,пре пар сати је објавио велики текст,ја сам извео само кратке црте,а има још доста случајева у том тексту.
https://www.facebook.com/scirovic1?fref=...riends_tab
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 4 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним