"Срби су осуђени од стране комуниста и третирани су као поробљени народ."
Porobljerni su bili svi, samo retko ko PRIHVATIO, sto bi rekli ovi u skoli, USVOJIO GRADIVO. Komunizam nije postao deo njega.
Imali ga Madjari, Cesi, ....ali ga nisu prihvatili u dusi. Tu je problem sa Srbijom, ona ga prihvatila.
Ta zelja za nekim humanizmom i idealima nas prati i pre 2. svetskog rata medju nekim Tucovicima i ostalima... To je to seme. Takvi su trazili i Jugoslaviju, onaj seljak sto savio kicmu i sto zna da sve od njega zavisi(kao sto zna svaki Amer ovde), on YU nije trazio. Trazila bagra.
Najbolje je to objasnio Dusan Kovacevic:
Genetski opredeljeni za komunizam na 1:47:41
https://drive.google.com/file/d/1qe2E66Z...sp=sharing
Dajem vam link sa mog gugla drajva, posto sam skinuo kompletan intervju sa Dusanom Kovacevicem. Da nadjete ceo necete, mislim da je secen i onaj koji sada prikazuju kao kompletan. Inace skidam sve sto vredi... ne verujem ni nasima ni ovima ovde da ce bas sve da cuvaju..."filtrirace" oni to kad-tad.
Vuciceva bagra... Sto rece Ivan Ivanovic...idem jer se obraz gubi samo jednom...i svaka njemu cast na tome.
--------------------
PALA ODLUKA U STRAZBURU: Odbijen zahtev o zabrani sprovođenja Zakona o slobodi veroispovesti u Crnoj Gori
Evropski sud za ljudska prava odbio je zahtev Advokatske kancelarije Radić iz Beograda da se Crnoj Gori zabrani sprovođenje Zakona o slobodi veroispovesti do donošenja odluke Ustavnog suda o ustavnosti zakona ili do zaključenja temeljnog ugovora sa Srpskom pravoslavnom crkvom, saopštila je danas crnogorska vlada.
U saoštenju vladine Službe za odnose s javnošću se navodi da je Advokatska kancelarija Radić krajem januara podnela inicijativu Evropskom sudu "za izdavanje privremene mere kojom bi se državnim organima Crne Gore zabranilo sprovodjenje Zakona o slobodi veroispovesti, do donošenja odluke Ustavnog suda Crne Gore po podnetim inicijativama za ocenu ustavnosti i zakonitosti ili do zaključenja temeljnog ugovora izmedju SPC i države Crne Gore".
Sud u Strazburu je odbio ovakav zahtev, o čemu je zvanično obaveštena Kancelarija zastupnika Crne Gore pred Evropskim sudom za ljudska prava, dodaje se u saopštenju.
Crnogorska vlada ocenjuje da najnovija odluka Suda u Strazburu "predstavlja još jedan dokaz da su primedbe koje se iznose na račun Zakona o slobodi veroispovesti isključivo političke i ideološke prirode i da nemaju utemeljanja ni u domaćem ni u medjunarodnom pravu".
Skupština Crne Gore je krajem prošle godine usvojila Zakon o slobodi veroispivesti kojem se oštro protivi Srpska pravoslavna crkva u Crnoj Gori smatrajući ga "anticrkvenim, diskriminatorskim" i pripremom za "otimanje" imovine te crkve.
SPC šetnjama širom Crne Gore protestuje protiv vladinih rešenja i traži povlačenje zakona i razgovor o spornim rešenjima. Ustavnom sudu Crne Gore je podneto nekoliko inicijativa za ocenu ustavosti zakona.
Premijer Duško Marković pozvao je ranije ove sedmice mitropolita crnogorsko-primorskog SPC Amfilohija na razgovor o primeni zakona i zaključenju temeljnog ugovora sa SPC u Crnoj Gori.
Mitropolit je odgovorio da "nije vreme da se priča o ugovoru", ukoliko se "ne prepozna spremnost vlade da deluje protiv spornih delova teksta zakona".
"Pored ovakvog zakona, svaki ugovor, makar bio satkan i od najboljih pravnih formulacija, ne bi imao nikakvo pozitivno dejstvo na odnose crkve i države", smatra mitropolit Amfilohije.
Za SPC najsporniji su delovi zakona koji se odnose na podržavljenje one crkvene imovine za koju ne postoje dokazi da je bila u posedu crkve do 1918. godine.
Vlada Crne Gore u saopštenju podseća i na presudu Evropskog suda za ljudska prava iz 2012. godine po tužbi SPC koja je tužbom zahtevala restituciju crkvene imovine u Crnoj Gori.
"Sud u Strazburu je tada obacio tužbu SPC, kojoj se pridružila u svojstvu umešača i Republika Srbija, kao očigledno neosnovanu i neprihvatljivu, utvrdivši da podnosioci tužbe nisu imali "postojeću imovinu" niti "legitimno očekivanje" za povraćaj imovine čiju su restituciju zahtevali", navodi se u saopštenju.
-------------------------
Током државне боравка у Сјеверној Македонији 4. октобра 2019. године, државни секретар САД Мајк Помпео je посјетио Охрид, гдје се састао са „поглаваром“ неканонске македонске православне цркве „архиепископом“ Охрида и Македоније, Стефаном Вељановским
* Да је и то саставни потез против јединства Православне Цркве, постало је јасно послије званичног пријема који је Васељенски Патријарх Вартоломеј организовао за државни врх Македоније на челу са бившим премијером Зораном Заевим, на којем је изражена спремност да се црквено питање о овој земљи стави на дневни ред
* Вашингтон ради на слабљењу позиција Српске и Руске Православне Цркве на њиховим канонским територијама, па у том свјетлу треба сагледавати намјеру Цариградског патријарха Вартоломеја да додјели аутокефалност расколничким црквеним структурама у Украјини и Македонији
* Евентуално признање црногорских и македонских расколника зависиће од позиције коју ће Српска Црква у својој спољној политици заузети према одлукама Васељенске Патријаршије. Будући да Цариградска патријаршија претендује на право да додјели аутокефалност готово свим црквеним структурама, без обзира чијој надлежности припадале, не може се искључити могућност да прије или касније Вартоломеј може признати и македонске и црногорске расколнике уколико Српска Црква остане досљедна својим досадашњим одлукама
--------------
Jel j arekoh da pozurite i prenesete mosti, razne druge stvari sto imate u CG:
Ђукановићев режим прави канале-запреке на свим `дивљим` прелазима ка Србији