Оцена Теме:
  • 57 Гласов(а) - 4.46 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

НАЈЛЕПШЕ ЧЕТНИЧКЕ СЛИКЕ

Cetnici koji su spasili jednu posadu Americkog aviona!
Izvor>Pete Walker
[Слика: 89271146-3904372999602836-3300768012918849536-n.jpg]
Iste osobe su i na ovoj slici koju sam postavio odavno, samo ne znamo ko su!
[Слика: trtew.jpg]
Одговори

Наведени Вокер је пао негде у околини Тополе, тако да се није кретао далеко од Прањана.
Одговори

Onda su na slikama Gardisti!
Одговори

(12-03-2020, 06:42 PM)Милош Шарац Пише:  Onda su na slikama Gardisti!

Ово је до сада била Подгорска бригада Ваљевског корпуса.Комадант капетан Милорад Смиљанић Ђедо а ту је и поручник Милић Бошковић.
Одговори

Који је Смиљанић? Са двогледом?

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

(12-03-2020, 11:04 PM)Перун Пише:  Који је Смиљанић?

Бела кошуља,без браде дуга коса,пиштољ у руци на горњој слици и двоглед на грудима.Верујем да знаш одакле је.
Одговори

Nema Milica Boskovica na slici!Mislio sam da je Garda,posto je Vathra napisao za taj avion da je pao u okolini Topole.Verovatno su Valjevci preuzeli po zadatku te pilote od Kalabicevih.

Da li je i na ovoj slici,kapetan Milorad Smiljanic?
[Слика: 084-copy-15.jpg]
Одговори

(12-03-2020, 11:49 PM)Милош Шарац Пише:  Nema Milica Boskovica na slici!Mislio sam da je Garda,posto je Vathra napisao za taj avion da je pao u okolini Topole.Verovatno su Valjevci preuzeli po zadatku te pilote od Kalabicevih.

Милић Бошковић дуги на десно са шубаром од брадоње на групној слици.Има га и на првој стоји мало из пилота.Вероватно је као ваздухопловни поручник учествовао у спровођењу пилота.
Одговори

(12-03-2020, 11:08 PM)Петар Пише:  
(12-03-2020, 11:04 PM)Перун Пише:  Који је Смиљанић?

Бела кошуља,без браде дуга коса,пиштољ у руци на горњој слици и двоглед на грудима.Верујем да знаш одакле је.

На свакој слици коју сам виђао стајао је бочно тако да му нисам најбоље запамтио лик. Синоћ сам се уверио да је то он, тако да, капа доле.

Наравно, знам све о њему.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Major Acim Slijepcevic
Izvor>Radovan Slijepcevic
[Слика: 406060-3577489995778-1558708057-n.jpg]
Одговори

Nova slika u prodaji na Nemackom ebay.
[Слика: s-l1600.jpg]
Evo i link ako je neko zainteresovan da kupi!
https://www.ebay.de/itm/6-org-Fotos-Wehr...SwPPhebk-c
Одговори

Slika u prodaji na Italijanskom ebay.
[Слика: s-l1600-1.jpg]
Evo i link ako je neko zainteresovan da kupi!
https://www.ebay.com/itm/Fotografia-Cetn...SwZcJeb5PM
Одговори

Не могу да тврдим....
Погледајте пажљивије,види се војска позади..Милсите ли да је слика настала пре 44?То јест да је 43-ћа у питању?
Одговори

Мени личи на Херцеговину мај 43.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 1 Скривени Корисник(а), 3 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним