Оцена Теме:
  • 15 Гласов(а) - 4.27 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Квиз- Српска историја

Чегар је летео у ваздух са све Турцима и војводом Синђелићем.
Одговори

(02-06-2020, 10:31 PM)Бенито Пише:  Да ли је неко уопште приметио да смо прошли важан јубилеј једног од највећих догађаја у српској историји, а да то готово нико није ни поменуо?

800 година од крунисања Стефана Првовенчаног
Одговори

(03-06-2020, 08:16 AM)Mitic Пише:  
(02-06-2020, 10:31 PM)Бенито Пише:  Да ли је неко уопште приметио да смо прошли важан јубилеј једног од највећих догађаја у српској историји, а да то готово нико није ни поменуо?

800 година од крунисања Стефана Првовенчаног

Нисам хтео да одговарам из разлога што Поручник онда не би детаљно описао овај чин. Сад морамо да га замолимо да то уради.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

(03-06-2020, 08:16 AM)Mitic Пише:  
(02-06-2020, 10:31 PM)Бенито Пише:  Да ли је неко уопште приметио да смо прошли важан јубилеј једног од највећих догађаја у српској историји, а да то готово нико није ни поменуо?

800 година од крунисања Стефана Првовенчаног
На Спасовдан 1220. године, у манастиру Жича, Свети Сава крунисао је српском краљевском круном свога брата Стефана, и за сва времена му наденуо име Првовенчани.
Већ сам писао на Квизу о томе, тако да се нећу понављати.
А то што ни држава, ни црква нису обележили један од највећих догађаја у српској историји, посебна је прича.
Одговори

Како се онда доводи у питање да ли је 1220. или 1221.?

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Е,па тако што добијеш серију "Немањиће".
Одговори

(03-06-2020, 01:22 PM)Бенито Пише:  Е,па тако што добијеш серију "Немањиће".

Дела се онда пребаци на ту тему и види шта си раније писао:

http://www.pogledi.rs/forum/Thread-serij...#pid131006

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Како се звао послератни високи југословенски функционер који је за време рата одвео мајора Радослава Ђурића у партизански штаб.
Одговори

(03-06-2020, 01:33 PM)Перун Пише:  
(03-06-2020, 01:22 PM)Бенито Пише:  Е,па тако што добијеш серију "Немањиће".

Дела се онда пребаци на ту тему и види шта си раније писао:

http://www.pogledi.rs/forum/Thread-serij...#pid131006
Лапсус лингве. Smile
Одговори

(03-06-2020, 03:56 PM)Бенито Пише:  
(03-06-2020, 01:33 PM)Перун Пише:  
(03-06-2020, 01:22 PM)Бенито Пише:  Е,па тако што добијеш серију "Немањиће".

Дела се онда пребаци на ту тему и види шта си раније писао:

http://www.pogledi.rs/forum/Thread-serij...#pid131006
Лапсус лингве. Smile

Направљена грешка може да буде: lapsus calami, lapsus clavis, lapsus manus, lapsus linguae, lapsus memoriae, lapsus mentis.
Ја мислим да је у овом случају lapsus manus. Или можда грешим, па је заиста у питању lapsus linguae? Smile

Нема Слобе, нема Тита, сад се ође Нестор пита!
Одговори

Може да бидне, али не мора да значи.
Одговори

Једно питање из занимљиве историје:


Који наш познати глумац је био код Броза у гаћама и атлетској мајици? Овај наш глумац је био антикомуниста, био је на Сремском фронту, волео је да пише, а његов тестамент је био цензурисан од стране комуниста
Одговори

Очигледно нико не зна одговор за Ђурића. Реч је о Али Шукрији, који је по завршетку рата заузимао високе позиције у комунистичком естаблишменту. Након што је побегао из затвора, Ђурић се преко писма обратио својим пријатељима Албанцима да жели да разговара са најближом партизанском јединицом. Дошао је Али Шукрија и одвео га у штаб 22. српске дивизије, у којем су већ налазила неколицина официра из Ђурићевог штаба (раније побегли).
Одговори

(04-06-2020, 09:19 PM)Александар Динчић Пише:  Очигледно нико не зна одговор за Ђурића. Реч је о Али Шукрији, који је по завршетку рата заузимао високе позиције у комунистичком естаблишменту. Након што је побегао из затвора, Ђурић се преко писма обратио својим пријатељима Албанцима да жели да разговара са најближом партизанском јединицом. Дошао је Али Шукрија и одвео га у штаб 22. српске дивизије, у којем су већ налазила неколицина официра из Ђурићевог штаба (раније побегли).

Свака част за овај податак
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 19 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним