Оцена Теме:
  • 56 Гласов(а) - 4.45 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

НАЈЛЕПШЕ ЧЕТНИЧКЕ СЛИКЕ

Јел десно од њега Топаловић ?

Ако идем напријед, пратите ме...ако се повучем, убијте ме...ако умрем, осветите ме.
-Анри де ла Рошжаклен
Одговори

Јесте.
Одговори
Photo 

Мајор Страхиња Јеремић


Приложених Датотека Изведена сличица(e)
           
Одговори

Ко је био он, није ми познат?
Одговори

(04-03-2014, 09:03 PM)Стеван Пише:  Мајор Страхиња Јеремић
Ко може да напише нешто више о овом јунаку?
Одговори

СТРАХИЊА ЈЕРЕМИЋ рођ. 1917 год. у с. Равни Шорт, код Куршумлије.
Начелник Штаба Прве топличке бригаде Топличког корпуса, до 18 јуна 1944 год.
Начелник Штаба Топличког корпуса, од 18 јуна 1944 год.

И није био мајор, већ поручник, па у рату унапређен у капетана II кл. Тачно је да на многим местима пише погрешно - мајор, јер је долазило до мешања са мајором Стеваном Јововићем из истог корпуса.
Одговори

(04-03-2014, 09:34 PM)Зоран Недељковић Пише:  СТРАХИЊА ЈЕРЕМИЋ рођ. 1917 год. у с. Равни Шорт, код Куршумлије.
Начелник Штаба Прве топличке бригаде Топличког корпуса, до 18 јуна 1944 год.
Начелник Штаба Топличког корпуса, од 18 јуна 1944 год.

И није био мајор, већ поручник, па у рату унапређен у капетана II кл. Тачно је да на многим местима пише погрешно - мајор, јер је долазило до мешања са мајором Стеваном Јововићем из истог корпуса.

Веруј ми био је мајор, био ми је деда, унапређен је у рату од стране владе у Лондону. Тачно је да је рођен у Равном Шорту , али не 1917 него 1914 године. Његов отац Јефтимије био је солунац, умро је у нишком затвору од последица комунистичког мучења. То су једине три преостале фотографије које је породица успела да сачува, игром случаја су биле у Београду код Страхињиног стрица Симеона.
Одговори

Био је мајор на крају и командант Топличког корпуса 1945. године. Има у Разговорима 3, интервју са Луком Степановићем, који за те борбе, у то доба, користи термин Други топлички устанак. Било је 1.000 четника на једном месту.
Одговори

(04-03-2014, 09:59 PM)Стеван Пише:  
(04-03-2014, 09:34 PM)Зоран Недељковић Пише:  СТРАХИЊА ЈЕРЕМИЋ рођ. 1917 год. у с. Равни Шорт, код Куршумлије.
Начелник Штаба Прве топличке бригаде Топличког корпуса, до 18 јуна 1944 год.
Начелник Штаба Топличког корпуса, од 18 јуна 1944 год.

И није био мајор, већ поручник, па у рату унапређен у капетана II кл. Тачно је да на многим местима пише погрешно - мајор, јер је долазило до мешања са мајором Стеваном Јововићем из истог корпуса.

Веруј ми био је мајор, био ми је деда, унапређен је у рату од стране владе у Лондону. Тачно је да је рођен у Равном Шорту , али не 1917 него 1914 године. Његов отац Јефтимије био је солунац, умро је у нишком затвору од последица комунистичког мучења. То су једине три преостале фотографије које је породица успела да сачува, игром случаја су биле у Београду код Страхињиног стрица Симеона.

Верујем. Ја сам мислио на чин пре рата. Повукла ме је погрешна година рођења. Значи, он је рат дочекао са 27 година и завршеном ВШ ВА ? Да ли знаш која је био класа ? Нисам га нашао у списковима за унапређење у Служб. листу, што не мора ништа да значи - многих нема а унапређени су. Дража је максимално 2 пута унапређивао. Како је Страхиња завршио ?
Одговори

[Слика: maxresdefault.jpg]
Мисија Халјард!Пуковник Мекдауел на челу колоне у којој се налазио велики број спашених Савезничких пилота.Септембар 1944 .
Одговори

[Слика: Scan_3_61174539.jpg]
Прањани,септембар 1944.Стоји у средини капетан Ник Лалић.
Одговори

Лево Џибилијан, десно мајор др Карпентер.
Одговори

[Слика: Jibilian_Lalich_Carpenter_61134439.jpg]
Мала исправка! На овој слици је Џибилијан лево.На оној првој не знам ко је први с лева.
Одговори

[Слика: %EF%80%A5Halyard_Mission_Airmen%EF%80%A5.61174939.jpg]
Пуковник Мекдауел (први са лева)
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 15 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним