Оцена Теме:
  • 5 Гласов(а) - 3.2 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

РУСИ И СРБИ БРАЋА ЗАУВЕК

(11-01-2021, 04:57 PM)Шумадинац Пише:  Најжалоснија појава је видети многе наше ликове на Западу како паламуде о стању у Србији, као и њихова наклоност Совјетији. О лупетању у вези штетности здравствених мера против пандемије и да не помињемо.



А шта ти паламудиш ако си у Србији о стању на Западу или у Русији? Или је по теби право двоструки аршини.

О штетности "здравствених" мера говори пример Шведска где без икакве мере није пропорцојионално гора од било које државе западне Европе. Такође говори она студија са Запада коју нећеш да узмеш у обзир јер каже да носио или не маске исти ти је ризик да се заразиш.


Ово је најглупље што сам задње време прочитао
(11-01-2021, 04:57 PM)Шумадинац Пише:  И даље стоји она прецизна дијагноза о "несвесном робовању комунизму наше емиграције на Западу".
Чуј "робовање комунизму" оних који су због њега се нашли и родили на Западу. Rolleyes

(11-01-2021, 06:20 PM)Mekenzi Пише:  Мене нешто брине.

Срба има и у комунистичкој Совјетији,ниђе нисам чуо да се у Совјетији нормално, слободно и лепо живи...

Нико и ниђе се не хвали да је тамо добро.
Ја не знам где ти је та "Совјетија", али такође не знам иједан податак, пример којим се твоја тврдња о Русији може потврдити, а на тебе је то да наведеш.

Знамо да Sumadinac на ово нема бољег одговора од давање поруци минус, као и за друге где је остао без другачијег одговора. Сирома'

(11-01-2021, 06:32 PM)Коста Пише:  
(11-01-2021, 04:57 PM)Шумадинац Пише:  Најжалоснија појава је видети многе наше ликове на Западу како паламуде о стању у Србији, као и њихова наклоност Совјетији. О лупетању у вези штетности здравствених мера против пандемије и да не помињемо.



А шта ти паламудиш ако си у Србији о стању на Западу или у Русији? Или је по теби право двоструки аршини.

О штетности "здравствених" мера говори пример Шведска где без икакве мере није пропорцојионално гора од било које државе западне Европе. Такође говори она студија са Запада коју нећеш да узмеш у обзир јер каже да носио или не маске исти ти је ризик да се заразиш.


Ово је најглупље што сам задње време прочитао
(11-01-2021, 04:57 PM)Шумадинац Пише:  И даље стоји она прецизна дијагноза о "несвесном робовању комунизму наше емиграције на Западу".
Чуј "робовање комунизму" оних који су због њега се нашли и родили на Западу. Rolleyes

(11-01-2021, 06:20 PM)Mekenzi Пише:  Мене нешто брине.

Срба има и у комунистичкој Совјетији,ниђе нисам чуо да се у Совјетији нормално, слободно и лепо живи...

Нико и ниђе се не хвали да је тамо добро.
Ја не знам где ти је та "Совјетија", али такође не знам иједан податак, пример којим се твоја тврдња о Русији може потврдити, а на тебе је то да наведеш.

Слобода или Смрт!
Одговори

(11-01-2021, 04:40 PM)Коста Пише:  Не мораш да претиш, знамо добро шта су твоји комунисти радили таквима као ја, зато сам ја морао бити рођен у расејању а не у Србију, као милиони Срба и ту некако опстајући чувајући свој идентитет.

Који моји комунисти? По теби су Расински и Авалски Корпус комунистичке војне формације?
Ту су ми служиле деде.
Не схватам вас који подржавате друга пуковника КГБ-а. Тај човек плаче за СССР-ом и за Стаљином. Та држава је Русе унаказила ко нас Југославија. Стаљиново лудило је довело до тога да је у другом светском рату погинуло преко 22.000.000 грађана Совјетског Савеза. Побити школоване официре и довести дотле да су команданти армија пред немачку инвазију били поручници и капетани јер је лудак већину виших и високих официра стрпао у гулаге или их је побио.

Човека који подржава такав систем немам намеру да следим и да подржавам. Ако треба да бирам између црног или црвеног ђавола, милији ми је црни. Тај ипак зна за Бога.
Мени су Косово и Нагорно Карабах били довољни да видим шта је Путин и постсовјетска Русија.
Одговори

(11-01-2021, 08:48 PM)darkob Пише:  Који моји комунисти? По теби су Расински и Авалски Корпус комунистичке војне формације?
Ту су ми служиле деде.
Оно што једино знам од тебе је што прочитам што напишеш, а оно што си написао изнад је исто што су комунисти претили, једино уместо Сибир су слали на Голом Отоку. На послетку, у сећању ми остало дал сам овде прочитао или неко рекао да је деда Чеде "шмррк" Јовановића или беше Млађана Динкића исто били у Четницима, па се видело колико су следили пут својих предака у јавном животу.

(11-01-2021, 08:48 PM)darkob Пише:  Не схватам вас који подржавате друга пуковника КГБ-а. Тај човек плаче за СССР-ом и за Стаљином.

Погрешно си обавештен. Путин је сам отишао из КГБа 1990-е. Исто тако што Трамп није могао искоренити "дубоку државу" за 4 године, исто тако Путин не може вишедеценијску индоктринацију да преко ноћи промени. Зато његова чувена изјава "ко не жали за Совјетским савезом нема срца, а ко хоће да се Совјетски савез врати немамозга". Власт тако огромној држави под сталним иностраним претњама захтева неки вид компромиса у унутрашњем пољу, тога је он сасвим свестан. Зато велича "патриотски рат" јер зна да велика већина Руса има претке који су у њему погинули, али га ниси виђао да Русија званично организује главне комунистичке датуме као бољшевичке револуције, Стаљинов рођендан итд...
На послетку ја не подржавам посебно Путина јер немам разлога да подржавам страног властодржца, већ подржавам Русију и жеља ми је да се врате односи Србија Русија која су владала до 1917-е, кад је Русија нестала, али зато треба и Русија и Србија да се побољшају.
Такође, историјски је чињеница да су Србима тј. Србије више блиски и искрени пријатељи била Русија до 1917-е него што је ико то био или тежи да буде од тада.

(11-01-2021, 08:48 PM)darkob Пише:  Та држава је Русе унаказила ко нас Југославија.
Тачно, и шта сад, треба Србију пљувати зато што што имамо данас у власт и опозицији су све деца комуниста који још увек величају ћопавог загорца, Кочу Поповића и друге, и пошто попто увући се неком са Запада?

(11-01-2021, 08:48 PM)darkob Пише:  Стаљиново лудило је довело до тога да је у другом светском рату погинуло преко 22.000.000 грађана Совјетског Савеза. Побити школоване официре и довести дотле да су команданти армија пред немачку инвазију били поручници и капетани јер је лудак већину виших и високих официра стрпао у гулаге или их је побио.

Будимо реални већина тих 22 милиона су убиле силе осовине тј. нацистичка интернационала, али јесу гурнути на њихове пушке под претњом метка у леђа комесара као код нас на Сремску кланицу.

(11-01-2021, 08:48 PM)darkob Пише:  Човека који подржава такав систем немам намеру да следим и да подржавам. Ако треба да бирам између црног или црвеног ђавола, милији ми је црни. Тај ипак зна за Бога.
Рекох: дугачак је то процес, и оно што лично Путин мисли није и то што је приморан да чини као председник државе на удару са Запада са Севера и са југа. Али, чекај који "црни" ђаво зна за Бога? Мислиш на нацисте? Па они тек за њега не знају: нацизам је проповедао паганизам. Мени није мио ни један ни други и никад нећу бирати између та два, па шта ме задеси бранићу се.

(11-01-2021, 08:48 PM)darkob Пише:  Мени су Косово и Нагорно Карабах били довољни да видим шта је Путин и постсовјетска Русија.

Космет је дело Јелцина који је алкохолом био под потпуним утицајем Запада, а и у то доба је Русија била у катастрофалном стању да јој је претило распарчавање које у неким круговима Вашингтона, Берлина и Пекинга још увек главни циљ. А онда, лако је критиковати Путина када је наследио ситуацију од Јелцина када је постављена највећа америчка војна база ван САД-а, када у кругу двојке Беооограда седе деца комуниста који су се упињали да се увуку Бриселу, окретајући леђа Русији, а отварање зграде само за да кажем "ватрогасце" из Русије у унутрашњој Србији не може спровести без проблема.
Нагорни Карабах је друга прича, подсетио бих да је у Јереван у Јерменији само годину дана пре тог мини рата дошла њихова верзија ДОС на власти и били су покретали анти-Руске манифестације, тражећи да се Руски војници протерају из земље. Није да се Путин свети, али Русија треба да се поштује ако хоћеш њену помоћ: не може час је пљујеш, час је молиш. А иначе њихов ДОСовски први министар је још увек на власти данас.

Подестио бих такође да Помпео, званично одлазећи државни секретар САДа, пре само неколико дана изјавио, мојим речима речено укратко, да "ћемо још више подржати унијатску православну цркву у Украјини како се спречило ширење Руског утицаја", а ако читаш између редова сетићеш се Милогораца и "македонаца", па ти види...

Слобода или Смрт!
Одговори

(08-01-2021, 12:25 PM)darkob Пише:  
(08-01-2021, 04:42 AM)ПРОСВЕТАР Пише:  'Оћеш "нормалу" кроз ФЕМИНИЗАЦИЈУ ЈЕЗИКА па да ти увале под морање апликацију да кад год напишеш рецимо "четник" а оно ти аутоматски исправља "четникуша" или "војник-војникуша", "програмер-програмачица" итд., тако да мораш да тражиш писаћу машину по антикварницама!

Српски добровољачки корпусни стаљиниста. Него да пробам овако. Когда уедешь на родину?

Пааааа...да'иш да баш то планирамо а пошто ође ова ваша нажалост визуелно хендикепирана тројка (Киза, Шумадрипац и Дарко Трифуновић) са напором како-тако чита ама ич не разбираје, ево човек извештава баш из Русије, из прве руке шта се тамо догађа па барем послушај:


Ми дакле баш причамо са Декијем о нашем одласку у Русију...ођекаре у Канади постаје опасно иако ми живимо далеко од цивилизације, тј. баш као у Русији, иста тајга, иста зима, исте црне муве, ама нами се баш не прима ТУРСКА ВАКЦИНА силом!

ЉУДИ НАДЕ ЗА ЧОВЕЧАНСТВО НА ГЊИЛЕЖНОМ ЗАПАДУ ВИШЕ НЕ ИМА!

ШЕЈЛОК ДУБОКА ДРЖАВА КОНТРОЛИШЕ ОД ДАНАС И СЕНАТ И КОНГРЕС У ЧЕМЕРИЦИ И ВЛАСТ ВИШЕ ИЗ РУКУ ПУШТАТИ НЕ ХОЋЕ!

БАЈДЕНОВО ПРЕДСЕДНИКОВАЊЕ БИЋЕ КАО ОНО КЕРЕНСКОГ, А ГОРЕ ОД ЈУДЕО-БОЉШЕВИЧКЕ РЕВОЛУЦИЈЕ ДОЛАЗИ ЧИМ СЕ УСТОЛИЧИ КАБАЛА ХАРИС!

ЈЕДИНИ НАРОД ПОД ОРУЖЈЕМ НА ПЛАНЕТИ БИЋЕ РАЗОРУЖАН, ТО ЈЕ ТРОЦКИСТИМА КОСТ У ГРЛУ И ПРВА ТАЧКА У АГЕНДИ, А НА ТО ЈЕ БАТА ДОНАЛД УПОЗОРАВАО!


Дакле послушајмо Декија, у Русији може да се ради и заради а ми са пемзијицом можемо тамо лепо да се скућимо јер Шејлок још коју годину у пемзије не смије да дира а ми да се вакционишемо нећемо а за Русију се баш спремамо па диванимо и са Декијем око детаља, са њим може да прича ко год хоће а човек одговара на питања свих заинтересованих преко јутјуба а и преко фејсбука и твитера!


Ми тоже диванимо око тог посла и са Филипинима и са Карибима и са Мексиком, Костариком, у последње време чак и са Кубом, али свуда чифут ударио чизму док једино у Русији вакцина није под морање него ко хоће!

Даклем нашем имању у дивљини ођекаре је порасла цена изнебуха јербо људи беже од короне у дивљину, тако да смо већ ставили наш веома функционални кућер и два имања на продају па ускоро, во Имја Бога, са добијеним новцима за Русију!

Ну искрено...хоћасмо да размишљамо, зашто крити, и о повратку у Србију ама видимо да има тамо подоста НАТО-Четника а о НАТО-партизанима да и не говоримо, мож'шлог да нас удари ако дигну споменик Титу на самом аеродрому к'о што прете, а одкако си ти почео да смараш по форуму, видимо да има и "малих Пруса" Кидање , тако да је ово изгледа микро-слика стања тамо и количине џибера који су од незнања, злобе и пакости просто подивљали, тако да не мож'да прежалимо што доведосмо себе до просјачког штапа шиљући тамо и бацајући бисере ђе не треба, уместо да дарујемо неки Манастир па како дошло-тако и отишло!

Даклем ко може да се наоружа у Србији-право ушуму а ко може да путује нек убјежи у Русију, нарочито са ђецом јер у Русији још увек не дилитују маму и тату нити ће, а тоже не намеравају да ресетују историју, Цркву, традицију, културу, да обарају споменике...!

Иначе на Гњилежном Западу већ гомиле шимпанза, орангутана, бабуна, мандрила, горила и...макака мајмуна, урлају по музејима и концертним доранама, ка'е "шта'е бре ово, све неки Леонарди, Тицијани, Рембранти, Рјепини...све неки Моцарти, Шумани, Чајковски...ниђе наши ТАМ-ТАМ тамбураши"!

EX ORIENTE LUX!

ПРОСВЕТАР, раб Божји и раденик на трудном воздвиженију Часног Крста и срушеног Стлпа Рашко-Сербскјаго.
СРБИН ИМА ПУТИНА ЗА БРАТА,
А ПУТИН ЈЕ ТАТА ОД САРМАТА,
ОД ЛОВЋЕНА ДО УРАЛА,
СВЕ СУ СТРАЖЕ ОД КИНЖАЛА,
ГРАДИЋЕМО НОВИ СЕВАСТОПОЉ,
ШТИТИЋЕ НАС БУЛАВА И ТОПОЉ!
Одговори

(11-01-2021, 09:34 PM)Коста Пише:  Оно што једино знам од тебе је што прочитам што напишеш, а оно што си написао изнад је исто што су комунисти претили, једино уместо Сибир су слали на Голом Отоку. На послетку, у сећању ми остало дал сам овде прочитао или неко рекао да је деда Чеде "шмррк" Јовановића или беше Млађана Динкића исто били у Четницима, па се видело колико су следили пут својих предака у јавном животу.

За Динкића не знам али за Чеду се зна да је он пулен државне безбедности. Њега и данас штите иако је небитан за било шта.

(11-01-2021, 09:34 PM)Коста Пише:  Погрешно си обавештен. Путин је сам отишао из КГБа 1990-е.

Запамти једну ствар. Једном комуниста, увек комуниста. То што се он јако добро прикрива мене не може да превари.

Довољан пример су заставе које носе пукови руске војске. То су совјетске а не руске царске заставе. Довољно је што се ословљавају са „друже“. Довољно је што је Волгоград хтео да преименује у Стаљинград. Довољно је што је на руском оружју и оруђу и даље петокрака а не руски царски орао, симбол породице Романов.

Једини ко је нама помогао од руских царева је само Николај I и ни један више. 1878. нас је замало напала Русија са Бугарском јер су хтели да нам отму Ниш, Лесковац и Врање.

(11-01-2021, 09:34 PM)Коста Пише:  Тачно, и шта сад, треба Србију пљувати зато што што имамо данас у власт и опозицији су све деца комуниста који још увек величају ћопавог загорца, Кочу Поповића и друге, и пошто попто увући се неком са Запада?

Не увлачимо се никоме са запада него се враћамо на пут којим је ишао краљ Милан Обреновић. Довољно ми је да погледам како пролазе државе које су под русом и кинеском шапим а довољно ми је да видим како су прошле државе које су се држале запада.

(11-01-2021, 09:34 PM)Коста Пише:  Будимо реални већина тих 22 милиона су убиле силе осовине тј. нацистичка интернационала, али јесу гурнути на њихове пушке под претњом метка у леђа комесара као код нас на Сремску кланицу.

Ја јесам реалан. Да није било Стаљиновог лудила и да су на челу војске били квалитетни официри СССР би изгубио највише 6.000.000 страновника а можда чак и мање. Њима су Немци на почетку рата само код Кијева заробили преко пола милиона војника без буквално опаљеног метка. Где то има? Стаљин је директно одговоран за све то.

(11-01-2021, 09:34 PM)Коста Пише:  Рекох: дугачак је то процес, и оно што лично Путин мисли није и то што је приморан да чини као председник државе на удару са Запада са Севера и са југа. Али, чекај који "црни" ђаво зна за Бога? Мислиш на нацисте? Па они тек за њега не знају: нацизам је проповедао паганизам. Мени није мио ни један ни други и никад нећу бирати између та два, па шта ме задеси бранићу се.

Зна се шта Путин мисли. Он то и јавно говори. Пуна су му уста СССР-а а не царске Русије. Тек кад он оде и кад дође неко нормалан да уклони остатке комунизма од Русије ће бити нешто.

(11-01-2021, 09:34 PM)Коста Пише:  Космет је дело Јелцина који је алкохолом био под потпуним утицајем Запада, а и у то доба је Русија била у катастрофалном стању да јој је претило распарчавање које у неким круговима Вашингтона, Берлина и Пекинга још увек главни циљ. А онда, лако је критиковати Путина када је наследио ситуацију од Јелцина када је постављена највећа америчка војна база ван САД-а, када у кругу двојке Беооограда седе деца комуниста који су се упињали да се увуку Бриселу, окретајући леђа Русији, а отварање зграде само за да кажем "ватрогасце" из Русије у унутрашњој Србији не може спровести без проблема.
Нагорни Карабах је друга прича, подсетио бих да је у Јереван у Јерменији само годину дана пре тог мини рата дошла њихова верзија ДОС на власти и били су покретали анти-Руске манифестације, тражећи да се Руски војници протерају из земље. Није да се Путин свети, али Русија треба да се поштује ако хоћеш њену помоћ: не може час је пљујеш, час је молиш. А иначе њихов ДОСовски први министар је још увек на власти данас.

Јељцин је успео да без опаљеног метка да извуче Русију из СССР у коме је било пуно република у којима има пуно муслимана.
Што се нас тиче. Ми смо прошли како смо прошли јер смо се нечему надали од постсовјетске Русије. Да смо се држали запада, ништа од овога не би било. Руски генерали су убедили Јељцина да се не меша 1999. јер Русија није била спремна за такав рат. Ми смо окружени НАТО пактом. Како мислиш да ти Русија помогне? Да неће можда да крену на све због нас?
Није проблем то што Русија неће да се меша. Проблем јето што напали ове наше пацере па се они ускурче па кад Амери почну да млате, Руси гледају у звезде и узму финансијску помоћ од Амера.

(11-01-2021, 09:34 PM)Коста Пише:  Подестио бих такође да Помпео, званично одлазећи државни секретар САДа, пре само неколико дана изјавио, мојим речима речено укратко, да "ћемо још више подржати унијатску православну цркву у Украјини како се спречило ширење Руског утицаја", а ако читаш између редова сетићеш се Милогораца и "македонаца", па ти види...

За Украјину су криви руски цареви. Сами су направили Украјину. Руска држава је настала у области Кијева.
Ми смо сами криви за све што нас је снашло. Који је нама ђаво требало да правимо Југославију са онима са којима смо до јуче ратовали и који је нама требало да угасимо краљевину Србију и краљевину Црну Гору. Сада нам је и подгоричка скупштина дошла на наплату. Унук је отео деди државу па је његов син изгубио своју а за злодела која је српска и после југословенска војска направила у Црној Гори Бог нас је казнио 1941. тако што су нас напали Немци и зло које су направили Хрвати и остали према Србима, онда нас је задесио комунизам а после и распад те државе. Гадно нас је Бог казнио за све глупости па ти види како хоћеш.
Одговори

(12-01-2021, 09:00 PM)darkob Пише:  За Украјину су криви руски цареви. Сами су направили Украјину. Руска држава је настала у области Кијева.
Ми смо сами криви за све што нас је снашло. Који је нама ђаво требало да правимо Југославију са онима са којима смо до јуче ратовали и који је нама требало да угасимо краљевину Србију и краљевину Црну Гору. Сада нам је и подгоричка скупштина дошла на наплату. Унук је отео деди државу па је његов син изгубио своју а за злодела која је српска и после југословенска војска направила у Црној Гори Бог нас је казнио 1941. тако што су нас напали Немци и зло које су направили Хрвати и остали према Србима, онда нас је задесио комунизам а после и распад те државе. Гадно нас је Бог казнио за све глупости па ти види како хоћеш.

Јел, а ко је то правио Југославију? Србски домаћин - сељак, који је био војник када држави затреба сигурно није крвавио гаће и гинуо за неку аветињску државу већ је бранио дедовину.
Тај УНУК којег си поменуо развластио је свога деду по мајци, али је исто тако сатро Србију. Напросто је избрисао као да није постојала.

Што се тиче Русије, Путина и комунизма...
Види ко је извео буржоаску револуцију, ко је предводио "побуњенике" на Бастиљу и то упореди са 1905 и оним што је следило касније у Русији.
Дакле, један исти потпис, исти мајстори па стога не треба кривити Руски народ који је претрпио најстрашније последице "револуције" планиране на Западу.
Све у свему, Запад је урушио царску Русију али им се нешто омакло па се завршило другачије од планираног.
Одговори

Нисам веровао да ћу овде наићи на србокомунистичку пропаганду. Прво, Краљевина Црна Гора је престала да постоји још 1916. године потписивањем безусловне капитулације на Цетињу. Друго, о каквим злочинима српске војске говорите? Треће, краљ Александар није "укинуо Србију", већ је Краљевина Србија само променила име у складу са датим околностима.
Одговори

(13-01-2021, 05:39 PM)Српска четничка команда Пише:  Нисам веровао да ћу овде наићи на србокомунистичку пропаганду. Прво, Краљевина Црна Гора је престала да постоји још 1916. године потписивањем безусловне капитулације на Цетињу. Друго, о каквим злочинима српске војске говорите? Треће, краљ Александар није "укинуо Србију", већ је Краљевина Србија само променила име у складу са датим околностима.

Иди па се распитај по Црној Гори шта је рађено са онима који су били за поновну успоставу краљевине Црне Горе и повратак краља Николе.
Отац Николе Калабића је у Црној Гори био јако омиљен да су чак покушали да га убију.
1918. је требало обновити краљевину Црну Гору па тек онда видети шта и како.
Зато нам се ово све дешава. Ако не знаш, распитај се. Наша историја је дебело лажирана по многим тачкама. Није баш таква каквом је представљају.

(13-01-2021, 12:11 AM)Јеремија Пише:  Јел, а ко је то правио Југославију? Србски домаћин - сељак, који је био војник када држави затреба сигурно није крвавио гаће и гинуо за неку аветињску државу већ је бранио дедовину.
Тај УНУК којег си поменуо развластио је свога деду по мајци, али је исто тако сатро Србију. Напросто је избрисао као да није постојала.

То су у праву. Али има једно питање. Зашто та војска није спречила Александра Карађорђевића да направи то што је направио. Само је требало склонити њега и Петра са власти па ако нема ко да из породице Карађорђевић да седне на престо требало је довести краља Николу. Онда не би било шугаве Југославије, Италија би добила све што је њено од Истре до Дубровника, Мађарска би добила Загреб и добар део Славоније и све би било решено.

(13-01-2021, 12:11 AM)Јеремија Пише:  Што се тиче Русије, Путина и комунизма...
Види ко је извео буржоаску револуцију, ко је предводио "побуњенике" на Бастиљу и то упореди са 1905 и оним што је следило касније у Русији.
Дакле, један исти потпис, исти мајстори па стога не треба кривити Руски народ који је претрпио најстрашније последице "револуције" планиране на Западу.
Све у свему, Запад је урушио царску Русију али им се нешто омакло па се завршило другачије од планираног.

Није запад урушио царску Русију. Срушила је Немачка да би ослободила своје трупе рата на два фронта. Руси су сами криви што је урушена царевина. Сами су потрчали и 1905. и 1917.
На жалост највише је томе допринео руски цар који није схватио да држава мора да се демократизује и да цар више не може да влада апсолутистички већ да мора да влада са председником владе и са парламентом. Да је будућност царевине уставна монархија. То су схватили Велика Британија и Јапанско царство и зато је тамо монархија опстала а комунистичке идеје готово да нема.
Одговори

(13-01-2021, 05:39 PM)Српска четничка команда Пише:  Нисам веровао да ћу овде наићи на србокомунистичку пропаганду. Прво, Краљевина Црна Гора је престала да постоји још 1916. године потписивањем безусловне капитулације на Цетињу. Друго, о каквим злочинима српске војске говорите? Треће, краљ Александар није "укинуо Србију", већ је Краљевина Србија само променила име у складу са датим околностима.
Навикни се да те у животу ништа не чуди.
Одговори

(11-01-2021, 11:30 PM)ПРОСВЕТАР Пише:  ЉУДИ НАДЕ ЗА ЧОВЕЧАНСТВО НА ГЊИЛЕЖНОМ ЗАПАДУ ВИШЕ НЕ ИМА!

ШЕЈЛОК ДУБОКА ДРЖАВА КОНТРОЛИШЕ ОД ДАНАС И СЕНАТ И КОНГРЕС У ЧЕМЕРИЦИ И ВЛАСТ ВИШЕ ИЗ РУКУ ПУШТАТИ НЕ ХОЋЕ!

БАЈДЕНОВО ПРЕДСЕДНИКОВАЊЕ БИЋЕ КАО ОНО КЕРЕНСКОГ, А ГОРЕ ОД ЈУДЕО-БОЉШЕВИЧКЕ РЕВОЛУЦИЈЕ ДОЛАЗИ ЧИМ СЕ УСТОЛИЧИ КАБАЛА ХАРИС!

ЈЕДИНИ НАРОД ПОД ОРУЖЈЕМ НА ПЛАНЕТИ БИЋЕ РАЗОРУЖАН, ТО ЈЕ ТРОЦКИСТИМА КОСТ У ГРЛУ И ПРВА ТАЧКА У АГЕНДИ, А НА ТО ЈЕ БАТА ДОНАЛД УПОЗОРАВАО!

Ако је тако лоше на гњилежном западу, шта тражиш тамо?
Много си неповезан. Сабери мало мисли па нам објасни зашто си тамо ако је тамо тако лоше.

(13-01-2021, 05:39 PM)Српска четничка команда Пише:  Прво, Краљевина Црна Гора је престала да постоји још 1916. године потписивањем безусловне капитулације на Цетињу.

Има један мали проблем у вези те капитулације. Потписала је влада али је није потписао краљ. Силе Антанте нису признале ту капитулацију. Комитске чете су наставиле да се боре против окупационих снага и на својим оделима су имали регуларне ознаке црногорске војске и имали су ратну заставу краљевине Црне Горе. Краљевина Црна Гора није нестала 1916. Без потписа краља то је само један безвредан папир.
Одговори

Капитулација јесте потписана. Чудно је што се то не зна. https://izmedjusnaijave.rs/%D0%BA%D0%B0%...83-%D0%BF/
Одговори

(13-01-2021, 05:39 PM)Српска четничка команда Пише:  Нисам веровао да ћу овде наићи на србокомунистичку пропаганду. Прво, Краљевина Црна Гора је престала да постоји још 1916. године потписивањем безусловне капитулације на Цетињу. Друго, о каквим злочинима српске војске говорите? Треће, краљ Александар није "укинуо Србију", већ је Краљевина Србија само променила име у складу са датим околностима.

Једино ме подвучено интересује (сукоб деде и унука је толико пута виђена борба око круне)...
Ко је то дао право Лесандри да укине Србију? А јесте је укинуо ма како се покушавало сакрити то злодело!
Срби су преко ноћи постали "југословени" а србски језик замењен "југословенским".
На крају, ако сам ја неписмен, не познајем материју, па се морам ослањати на "историчаре" шта ћемо са живим људима од којих сам слушао како је било?

ПС. Данко Поповић је био и образован и Србин, што нико не може порећи. Ето, он је имао сасвим другачије мишљење о "преименовању" Србије.

ПС.2 Један други писац рече: "Пас матер и Пашићу и краљу... они би да србски сељак гине кад то њима затреба".
Одговори

Краљ Никола прво пише писмо Фрањи Јосифу па мало неће да потпише капитулацију мало оће и на крају побегне у Италију. Савезници су хтели да направе црногорски одред на Крфу али је на рф дошло само 13 Црногораца и 1200 Херцеговаца који су били у Црној Гори они су могли да бирају да ли ће да ратују у српској или француској војски и две трећине је изабрало француску.
Одговори

(13-01-2021, 09:40 PM)Српска четничка команда Пише:  Капитулација јесте потписана. Чудно је што се то не зна. https://izmedjusnaijave.rs/%D0%BA%D0%B0%...83-%D0%BF/

Где је ту потпис краља Николе? Нема га. Војска је могла да потпише шта хоће. Исто тако је и 1941. генерал Данило Калафатовић послао Александра Цинцар Марковића и генерала Радивоја Јанковића да потпишу капитулацију. Савезници то нису признали јер ту није било потписа краља Петра. Југословенска војска у отаџбини и Југословенска војска ван отаџбине су наставиле борбу против сила осовине.

Француска је потписала капитулацију у оном вагону али су Слободни Французи под командом пуковника Де Гола наставили борбу. Имаш још таквих примера.

Да није било црногорске војске на Мојковцу, генерал Рајнер би зауставио повлачење српске војске која би морала да прихвати борбу а са доласком Макензенове главнине би била уништена. Ми за Мојковац Црној Гори треба да палимо свећу за здравље.
Једина грешка сердара Јанка Вукотића је што није спречио било какве преговоре и имао је два начина да настави борбу.
Први, да војску подели на мале герилске формације које ће да праве џумбус на сваком кораку а други је да је кренуо преко Албаније ка Грчкој.

На Версајској мировној конференцији су питали регента Александра где је делегација краљевине Црне Горе а Хрвате који су дошли у делегацији ду хтели да избаце јер су поражена страна.
Ово ти довољно говори о тој назови капитулацији.
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 6 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним