Оцена Теме:
  • 5 Гласов(а) - 3.6 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Корона-вирус

Мајци су снимали плућа, наравно, није имала ништа. После 18 дана долази она у ковид амбуланту, лекар гледа налазе, седиментација повишена, ЦРП даје вредност 1.5, остале вредности уредне. Лекар јој каже да одмара колико може и отпушта је са боловања. Наравно, нема ни речи о "другом" тесту.

Толико о епидемији код нас. Кез
Одговори

Cist vazduh, setnja, drzanje distance, sto manje u prostoru gde je 10+ ljudi, slave, zurke i javna okupljanja redovno pranje ruku, maska ako se ide u nabavku, postu, banku i uzimanje vitaminske terapije i nema korone.

Ako naidje neka mala temperatura uzimati terapiju za gripu jedan dva dana ne trcati kod doktora ako se ima 37.2.

Јосип Броз-Амброз Тито! ДА, ТО ЈЕ БИО ПЕГАВИ ТРБАТИ, ФАРБАНИ ПА КОЛМОВАНИ, У МИДЕРЕ УТЕГНУТИ АУСТРО-УГАРСКИ ЦУГСФИРЕР, ТРОСТРУКИ ШПИЛЕ И МАЂАРСКИ ЧИВА, ЈОСИП БРОЗ-АМБРОЗ ТИТО, СРБОУБИЦА ПРВИ ДО ПАВЕЛИЋА!!!
ПРОСВЕТАР.
Одговори

(01-03-2021, 10:15 PM)Милослав Самарџић Пише:  Ови поново причају о полицијском часу.
Гледано према бројкама, најбоље би било да се врати стари начин лечења респираторних инфекција, од пре марта 2020. Овако, лекари се превише муче, а народ умире од последица нелечења ''основних болести'' - тих смртних случајева вишеструко је више него ''од короне'' (према патолозима, од корене у ствари нико није преминуо, али и да се рачуна да заиста јесте, опет је првих много више).
Дакле, да се укине тестирање - јер короне је одувек било, и увек ће је бити - да се у болнице шаљу само тежи случајеви, итд, све као некада. Они сада за инфекцију која се некада сматрала лакшом, раде по неколико десетина разних прегледа, тестова... То ни један здравствени систем не може да издржи.
Истовремено, тамо где се заиста могу спасити животи, нпр. стентовима и бај-пасовима, то се масовно одлаже и људи умиру. Онда, болесни од канцера ужасно пате, док не ТВ гледамо како неке особе причају о ''страшним главобољама'' од високе температуре, 37,2...
Јасно је да СЗО притиска и Србију, али, мало више отпора не би шкодило...

Да се лекари муче, стварно се муче. Чуо сам од више страна да је то тако већ скоро годину дана.

А тестирање обавезно укинути, и то се слажем. Али ако се укину тестови, онда шта ће даље бити са пандемијом?

Кад се погледа Ворлдометер, тамо се налази светска статистика. И пише да је 99,6% случајева са благим симптомима, а 0,4% је у тешком или критичном стању.

Излечено је нешто више од 90 милиона људи

https://www.worldometers.info/coronavirus/
Одговори

(01-03-2021, 10:15 PM)Милослав Самарџић Пише:  Ови поново причају о полицијском часу.
Гледано према бројкама, најбоље би било да се врати стари начин лечења респираторних инфекција, од пре марта 2020. Овако, лекари се превише муче, а народ умире од последица нелечења ''основних болести'' - тих смртних случајева вишеструко је више него ''од короне'' (према патолозима, од корене у ствари нико није преминуо, али и да се рачуна да заиста јесте, опет је првих много више).
Дакле, да се укине тестирање - јер короне је одувек било, и увек ће је бити - да се у болнице шаљу само тежи случајеви, итд, све као некада. Они сада за инфекцију која се некада сматрала лакшом, раде по неколико десетина разних прегледа, тестова... То ни један здравствени систем не може да издржи.
Истовремено, тамо где се заиста могу спасити животи, нпр. стентовима и бај-пасовима, то се масовно одлаже и људи умиру. Онда, болесни од канцера ужасно пате, док не ТВ гледамо како неке особе причају о ''страшним главобољама'' од високе температуре, 37,2...
Јасно је да СЗО притиска и Србију, али, мало више отпора не би шкодило...

Имаш лошу перцепцију.

Машиш гомилу ствари, јер не разликујеш основне медицинске појмове.
Било би глупо и да их конташ, ипак си на друштвеним наукама...

„Грађанска“ демократија отуда нуди избор свега и свачега, али себе а приори изузима од тог правила; она не допушта могућност избора између ње и ма ког алтернативног концепта.

[Слика: traktor.gif]
Одговори

(02-03-2021, 09:05 AM)Mitic Пише:  
(01-03-2021, 10:15 PM)Милослав Самарџић Пише:  Ови поново причају о полицијском часу.
Гледано према бројкама, најбоље би било да се врати стари начин лечења респираторних инфекција, од пре марта 2020. Овако, лекари се превише муче, а народ умире од последица нелечења ''основних болести'' - тих смртних случајева вишеструко је више него ''од короне'' (према патолозима, од корене у ствари нико није преминуо, али и да се рачуна да заиста јесте, опет је првих много више).
Дакле, да се укине тестирање - јер короне је одувек било, и увек ће је бити - да се у болнице шаљу само тежи случајеви, итд, све као некада. Они сада за инфекцију која се некада сматрала лакшом, раде по неколико десетина разних прегледа, тестова... То ни један здравствени систем не може да издржи.
Истовремено, тамо где се заиста могу спасити животи, нпр. стентовима и бај-пасовима, то се масовно одлаже и људи умиру. Онда, болесни од канцера ужасно пате, док не ТВ гледамо како неке особе причају о ''страшним главобољама'' од високе температуре, 37,2...
Јасно је да СЗО притиска и Србију, али, мало више отпора не би шкодило...

Да се лекари муче, стварно се муче. Чуо сам од више страна да је то тако већ скоро годину дана.

А тестирање обавезно укинути, и то се слажем. Али ако се укину тестови, онда шта ће даље бити са пандемијом?

Кад се погледа Ворлдометер, тамо се налази светска статистика. И пише да је 99,6% случајева са благим симптомима, а 0,4% је у тешком или критичном стању.

Излечено је нешто више од 90 милиона људи

https://www.worldometers.info/coronavirus/

Нема тестова - нема пандемије.
Иначе нисам мислио само на тестове. Него на много разних тестива који се раде хоспитализованима. То доноси превелико оптерећење система.
Одговори

(02-03-2021, 10:38 AM)херцеговац Пише:  
(01-03-2021, 10:15 PM)Милослав Самарџић Пише:  Ови поново причају о полицијском часу.
Гледано према бројкама, најбоље би било да се врати стари начин лечења респираторних инфекција, од пре марта 2020. Овако, лекари се превише муче, а народ умире од последица нелечења ''основних болести'' - тих смртних случајева вишеструко је више него ''од короне'' (према патолозима, од корене у ствари нико није преминуо, али и да се рачуна да заиста јесте, опет је првих много више).
Дакле, да се укине тестирање - јер короне је одувек било, и увек ће је бити - да се у болнице шаљу само тежи случајеви, итд, све као некада. Они сада за инфекцију која се некада сматрала лакшом, раде по неколико десетина разних прегледа, тестова... То ни један здравствени систем не може да издржи.
Истовремено, тамо где се заиста могу спасити животи, нпр. стентовима и бај-пасовима, то се масовно одлаже и људи умиру. Онда, болесни од канцера ужасно пате, док не ТВ гледамо како неке особе причају о ''страшним главобољама'' од високе температуре, 37,2...
Јасно је да СЗО притиска и Србију, али, мало више отпора не би шкодило...

Имаш лошу перцепцију.

Машиш гомилу ствари, јер не разликујеш основне медицинске појмове.
Било би глупо и да их конташ, ипак си на друштвеним наукама...

Перцепција је од лекара са којима сам причао о овоме. Плус статистика. Ако се настави овако, ове године имаћемо дупло више преминулих и лекара и пацијената. Као што би, да није било пандемије, прошле године било 14.000 преминулих мање.
Одговори

Ти у фазону, под тепих и нема проблема...

То за тестове ти је жешћа глупост.

Ево оцу је послије дозе 0,6 Фраксипарина д-димер и даље наставио да дивља.

Доза се морала појачати два пута. Како би се пратио учинак без тестова?

Није у болници, код куће је. Хвала Богу није сишло на плућа, али би га убило ззгрушавање.

Приватно се раде тестови.

Д-димер кошта 1 800 динара.

Он је један од параметара који се прате.

Да корона вируси су ту, али овај није у хуманој медицини.

То ти је фазон вируса Бјеснила. Да та група је ту и присутна је, али је вирус Бјеснила био вирус те групе који инфицира ћелије инсеката, Арбо-вирус.
Он је направио тако жесток скок да је са инвертебрата прешао на човјека.

„Грађанска“ демократија отуда нуди избор свега и свачега, али себе а приори изузима од тог правила; она не допушта могућност избора између ње и ма ког алтернативног концепта.

[Слика: traktor.gif]
Одговори

(02-03-2021, 12:06 PM)Милослав Самарџић Пише:  Перцепција је од лекара са којима сам причао о овоме. Плус статистика. Ако се настави овако, ове године имаћемо дупло више преминулих и лекара и пацијената. Као што би, да није било пандемије, прошле године било 14.000 преминулих мање.

"У Републици Србији, у месецу јануару 2021. године, број живорођених је износио 4 550. У односу на исти месец претходне године, када је број живорођених износио 5 152, бележи се пад од 602 односно за 11,7%."

Извор: Републички завод за статистику
https://www.stat.gov.rs/sr-Cyrl/vesti/20...21/?s=1803

Ја сам то већ пар пута писао, али хајде да поновим. Није само проблем што људи више умиру, проблем је и тај што се нови људи мање рађају. Деца која су могла да се роде у јануару је требало да буду направљена од априла па доцније (узимам у обзир и превремено рођене бебе). Зашто имамо оволики пад рођених? Нисам упоређивао са претходним годинама, али имам неколико идеја. Као прво, перманентно ширење страха преко свих масовних медија убија младим људима жељу за прављење деце. Тамо где нема вере и наде - нема ни живота. Као друго, вероватно је тај пад новорођених изразитији у урбаним срединама, због просте чињенице да је сада много теже остварити физички контакт са супротним полом. Побогу, ако имате полицијски час, или ако вам не раде кафићи, биоскопи, позоришта, базени, дискотеке - где можете упознати особу супротног пола? Или где можете са њом изаћи на боље упознавање? Нисмо ми људи животиње па да се паримо испред ковид амбуланти или у редовима за квасац у самопослугама!

Нема Слобе, нема Тита, сад се ође Нестор пита!
Одговори

Па нећеш правити дјете чим упознаш младу...

Не пије воду рачуница.

„Грађанска“ демократија отуда нуди избор свега и свачега, али себе а приори изузима од тог правила; она не допушта могућност избора између ње и ма ког алтернативног концепта.

[Слика: traktor.gif]
Одговори

(02-03-2021, 12:55 PM)херцеговац Пише:  Па нећеш правити дјете чим упознаш младу...

Не пије воду рачуница.

Не разумем шта хоћеш да кажеш?
А и остао си ми дужан оно за рендген, ЦТ скенер и зрачење. Тако да би прво требало то да разјаснимо, па тек онда на прављење деце.

P.S. Јеси ли променио мишљење о Живку Топаловићу? Или и даље мислиш да је био ђубре?

Нема Слобе, нема Тита, сад се ође Нестор пита!
Одговори

Па кажеш да је мање новорођених због полицијског... Па рекох, тешко да је добра рачуница.

Напротив,
требало би да је више контакта и фул контакта међу супружницима, јер није било раздвојености, трчања по пословима, избијања из куће...

Ваљда би требало да је тако...

Немам шта да расправљам са тобом. Схватио си поенту ваљда.

Теби је у реду човјек који послије рата пише да је било добре воље међу усташама па да се заједно отворио фронт према комунистима?

Јеси ли социјалиста?

Конташ ли шта је Мољевић био за њега?

„Грађанска“ демократија отуда нуди избор свега и свачега, али себе а приори изузима од тог правила; она не допушта могућност избора између ње и ма ког алтернативног концепта.

[Слика: traktor.gif]
Одговори

Јеремија Пише:И, десило се нешто још опасније... људи су изгубили и оно мало слободе што су имали после 11 септембра која им је одузета у тобожњој борби против тероризма.
Ја бих рекао напротив да у Европи има и превише слободе...
Млади људи сваке суботе ноћу, ако не сваке ноћи, одваљују се алкохолом и дрогом. Међу њима девојке пију толико алкохола, колико некада само највеће пијандуре...
Малолетне цуре излазе саме увече и онако у пијаном стању често су сексуално злостављене.
Да ли сам ја једини остао који мисли да малолетници, а поготово малолетнице, морају увече остајати код куће??!!
Одговори

(02-03-2021, 01:24 PM)херцеговац Пише:  Па кажеш да је мање новорођених због полицијског... Па рекох, тешко да је добра рачуница.
Не, ја нисам написао то. Морао би пажљивије да читаш оно шта сам написао, побогу, то је само један кратак пасус.
Ево, могу да ти препричам укратко.
1. Први разлог.
- Код парова који су се већ упознали и који су већ у емотивно-сексуалној вези и који би теоретски могли да направе дете - је убијена вера и нада перманентним ширењем страха од смртоносног вируса на свим масовним медијима. Затим, мере које су предузете додатно убијају жељу за животом па и за размножавањем. Да, ту спадају полицијски час и забрана рада местима за забаву. Не знам како је код тебе било, али многи мушкарци направе дете на следећи начин: изведу жену, на пример, у биоскоп, па на вечеру, па тек онда у спаваћој соби дође до зачећа. Можда се твоји пацијенти понашају другачије, али мораш да схватиш и нас људе.

2. Други разлог.
- Код парова који се нису ни упознали због ванредног стања и полицијског часа и забране рада места за забаву - није ни могло да дође да прављења деце јер се нису ни упознали.

(02-03-2021, 01:24 PM)херцеговац Пише:  Напротив,
требало би да је више контакта и фул контакта међу супружницима, јер није било раздвојености, трчања по пословима, избијања из куће...

Ово је тако површно размишљање, да немам ништа ни да прокоментаришем

(02-03-2021, 01:24 PM)херцеговац Пише:  Теби је у реду човјек који послије рата пише да је било добре воље међу усташама па да се заједно отворио фронт према комунистима?

Јеси ли социјалиста?

Конташ ли шта је Мољевић био за њега?

Ниси схватио, покушао сам да се нашалим. Сети се шта си ми причао на сајму књига. Smile

(02-03-2021, 01:43 PM)ЛукаЛоко Пише:  
Јеремија Пише:И, десило се нешто још опасније... људи су изгубили и оно мало слободе што су имали после 11 септембра која им је одузета у тобожњој борби против тероризма.
Ја бих рекао напротив да у Европи има и превише слободе...
Млади људи сваке суботе ноћу, ако не сваке ноћи, одваљују се алкохолом и дрогом. Међу њима девојке пију толико алкохола, колико некада само највеће пијандуре...
Малолетне цуре излазе саме увече и онако у пијаном стању често су сексуално злостављене.
Да ли сам ја једини остао који мисли да малолетници, а поготово малолетнице, морају увече остајати код куће??!!

Да ли причаш о периоду када је полицијски час због короне? Или овако уопштено? Smile

Нема Слобе, нема Тита, сад се ође Нестор пита!
Одговори

(02-03-2021, 01:43 PM)ЛукаЛоко Пише:  
Јеремија Пише:И, десило се нешто још опасније... људи су изгубили и оно мало слободе што су имали после 11 септембра која им је одузета у тобожњој борби против тероризма.
Ја бих рекао напротив да у Европи има и превише слободе...
Млади људи сваке суботе ноћу, ако не сваке ноћи, одваљују се алкохолом и дрогом. Међу њима девојке пију толико алкохола, колико некада само највеће пијандуре...
Малолетне цуре излазе саме увече и онако у пијаном стању често су сексуално злостављене.
Да ли сам ја једини остао који мисли да малолетници, а поготово малолетнице, морају увече остајати код куће??!!

Зашто у све то држава мора да се меша?
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 8 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним