Оцена Теме:
  • 5 Гласов(а) - 3.6 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Корона-вирус

Ево питај Херцеговца дал би претекао да није било Батајнице и доктора.

Нити једно здравство у свету није идеално. У УСА све плаћаш и нема државно осигурање.

У Данској би те очрупали.

Знаш колико кошта један болнички дан да не причамо интензивној нези. а у Србији све бесплатно.

У Србији није идеално ал је много боље.

Ја сам у августу сломио руку отворен прелом, операција 45 инфузија,превијања, гипс ни динар нисам платио, сестре доктори све за похвалу.

Велика већина доктора ради професионално и пожртвовано.

Иначе, чаршија прича да онај што урличе "Уби мигранта" се вакцинисао руском вакцином.

Јосип Броз-Амброз Тито! ДА, ТО ЈЕ БИО ПЕГАВИ ТРБАТИ, ФАРБАНИ ПА КОЛМОВАНИ, У МИДЕРЕ УТЕГНУТИ АУСТРО-УГАРСКИ ЦУГСФИРЕР, ТРОСТРУКИ ШПИЛЕ И МАЂАРСКИ ЧИВА, ЈОСИП БРОЗ-АМБРОЗ ТИТО, СРБОУБИЦА ПРВИ ДО ПАВЕЛИЋА!!!
ПРОСВЕТАР.
Одговори


Нећемо никада престати нашу борбу нити повити главу пред нашим непријатељима Немцима, који користе извесне заблуделе синове српског народа као што су недићевци и љотићевци.

Д М
Одговори

(04-04-2021, 04:15 PM)Mekenzi Пише:  Ево питај Херцеговца дал би претекао да није било Батајнице и доктора.

Нити једно здравство у свету није идеално. У УСА све плаћаш и нема државно осигурање.

У Данској би те очрупали.

Знаш колико кошта један болнички дан да не причамо интензивној нези. а у Србији све бесплатно.

У Србији није идеално ал је много боље.

Ја сам у августу сломио руку отворен прелом, операција 45 инфузија,превијања, гипс ни динар нисам платио, сестре доктори све за похвалу.

Велика већина доктора ради професионално и пожртвовано.

Иначе, чаршија прича да онај што урличе "Уби мигранта" се вакцинисао руском вакцином.

Немој да се лажемо када је у питању здравствени систем у земљама ЕУ. Сваки запослени има социјално осигурање па самим тим не плаћа одлазак код изабраног лекара или болницу.
Када је Данска у питању ствари стоје овако: Свако новорођено дете добија свој матични број (CPR Nr.) а самим тим постаје и социјално осигуран до краја живота без обзира дали ће бити запослен или социјални случај. Дакле, сваки житељ Данске поседује ову картицу која му пружа пуну социјално - здравствену заштиту како у Данској тако и у земљама ЕУ.
[Слика: sygesikringsbevis.jpg]
Но, мало је битно за нас како је у другим земљама јер ми живимо у Србији.
Треба ли говорити нешто о нашем здравству или сви знамо како је?
Док није било пандемије по болницама у Србији породиље су добијале оброке далеко сиромашније него што су у Забели. О хигијени не бих јер то је прича за себе... лекари су постали гори од харачлија. Ако немаш кинту најебо си, али дословце.
Но, да се вратимо на ковид болнице...
Најпре, то су монтажни објекти који колико сутра могу бити демонтирани и пресељени било где. Колико су коштали нико нема појма јер се онај одлучио да ником не казује колико се новаца поарчило за "шатлове" назване болницама али ни за пратећу опрему.
Има ту још једна "ситница"... док болнице зврје празне по васцелој Србији људи старије доби се шаљу у ковид центре а не припадају тамо. Требао им је кардиолог, уролог или неки други стручњак за њихове хроничне или акутне болести али то је постала мисаона именица у Србији. Управо због тога је толико смртних случајева по ковид болницама.
Одговори

Нису монтажни. Већ су то некада биле касарне и војни објекти.

Јосип Броз-Амброз Тито! ДА, ТО ЈЕ БИО ПЕГАВИ ТРБАТИ, ФАРБАНИ ПА КОЛМОВАНИ, У МИДЕРЕ УТЕГНУТИ АУСТРО-УГАРСКИ ЦУГСФИРЕР, ТРОСТРУКИ ШПИЛЕ И МАЂАРСКИ ЧИВА, ЈОСИП БРОЗ-АМБРОЗ ТИТО, СРБОУБИЦА ПРВИ ДО ПАВЕЛИЋА!!!
ПРОСВЕТАР.
Одговори

(04-04-2021, 06:19 PM)Mekenzi Пише:  Нису монтажни. Већ су то некада биле касарне и војни објекти.

Батајница
https://ichef.bbci.co.uk/news/640/cpspro...757133.jpg

https://static.rtv.rs/slike/2020/12/02/b...-kovid.jpg

Крушевац

https://www.predsednik.rs/images/2020/12...ver=293720

Просуди сам о којој врсти градње је реч.
Одговори

Дал' би пљувао Данску власт која постава војне шаторе испред болница и где нема места у болници већ шаљу у Норвешку или околне земље.

Ја Вучића могу да псујем за корупцију, криминал, аутократију, диктатуру, брата и сина али има позитивних ствари које је урадио.


Комунисти су креитима на пример саградили ВМА, Инстут за мајку и дете, Бањицу.

Само ВМА 90-их година је спасио десетине хиљада живота. То су дан ноћ хеликоптерима и санитетима довожени рањеници са ратишта.

Институт за мајку и дете спасио је до сада милионе дечијих живота...

И сад фазон јаооо то су градили из кредита,па шта ако су градили. Да нису изградили децу и војску неби у изолованој земљи имали где да лечимо.

Ја сам са краја 80-их био на институту ти људи доктори су могли да спакују кофере и одлете за Канаду где би имали 15хиљада $ плату а не код Слобе да раде у онивреме за пар десетина дојче марк.

Држава која улаже у здравство је озбиљна држава.
Милошевић није саградио нити окречио нити реновирао нити једну једину болницу као ни жути зато су се болнице и распадале.

И сад пљујемо Вучића што је изградио болнице што је заввршио КЦ у Нишу који 50 година није могао да се заврши, што гради нови КЦ у Београду,што реновира Болнице широм Србије, а пре тога 40 година нико курцем није мрднуо да само окречи болнице...

Јосип Броз-Амброз Тито! ДА, ТО ЈЕ БИО ПЕГАВИ ТРБАТИ, ФАРБАНИ ПА КОЛМОВАНИ, У МИДЕРЕ УТЕГНУТИ АУСТРО-УГАРСКИ ЦУГСФИРЕР, ТРОСТРУКИ ШПИЛЕ И МАЂАРСКИ ЧИВА, ЈОСИП БРОЗ-АМБРОЗ ТИТО, СРБОУБИЦА ПРВИ ДО ПАВЕЛИЋА!!!
ПРОСВЕТАР.
Одговори

По броју болничких кревета на 100000 становника, од 44 европске државе, Краљевина Данска налази се на 4. месту са око 540 болничких кревета, а република Србија на 34. месту са 390. Број болничких кревета увећао се у Србији за време ковид кризе, али не толико да би Србија значајније побољшала своје место на ранг-листи. Ако су кревети уопште главна тема која карактерише нечије здравство.
Него, лако ћемо за кревете...
Где је Вучићу хеликоптер? Баја
Одговори


Нарочито погледајмо Паровића, што се тиче СКРЕТАЊА са правих тема и проблема....балави је бољи од Кизе и Шумадрипца ....ЗАЈЕДНО!

https://www.globalresearch.ca/cya-fraudu...se/5738844

И НЕКА ЈЕ БЛАГОСЛОВЕН ВАСКРШЊИ ПОСТ СВИМ СРБИМА!

А и симпатизерима добардан!

EX ORIENTE LUX!

ПРОСВЕТАР, раб Божји и раденик на трудном воздвиженију Часног Крста и срушеног Стлпа Рашко-Сербскјаго.
СРБИН ИМА ПУТИНА ЗА БРАТА,
А ПУТИН ЈЕ ТАТА ОД САРМАТА,
ОД ЛОВЋЕНА ДО УРАЛА,
СВЕ СУ СТРАЖЕ ОД КИНЖАЛА,
ГРАДИЋЕМО НОВИ СЕВАСТОПОЉ,
ШТИТИЋЕ НАС БУЛАВА И ТОПОЉ!
Одговори

(04-04-2021, 11:36 PM)Бенито Пише:  По броју болничких кревета на 100000 становника, од 44 европске државе, Краљевина Данска налази се на 4. месту са око 540 болничких кревета, а република Србија на 34. месту са 390. Број болничких кревета увећао се у Србији за време ковид кризе, али не толико да би Србија значајније побољшала своје место на ранг-листи. Ако су кревети уопште главна тема која карактерише нечије здравство.
Него, лако ћемо за кревете...
Где је Вучићу хеликоптер? Баја

Пријатељу, Краљевина Данска улаже милионе евра у здравству.

У Србији од 1990-2015 нико није уложио ни евро.

Милошевић и жути нису саградили нити једну једину болницу. За 30 година 0 изграђених болница у Србији.

Јосип Броз-Амброз Тито! ДА, ТО ЈЕ БИО ПЕГАВИ ТРБАТИ, ФАРБАНИ ПА КОЛМОВАНИ, У МИДЕРЕ УТЕГНУТИ АУСТРО-УГАРСКИ ЦУГСФИРЕР, ТРОСТРУКИ ШПИЛЕ И МАЂАРСКИ ЧИВА, ЈОСИП БРОЗ-АМБРОЗ ТИТО, СРБОУБИЦА ПРВИ ДО ПАВЕЛИЋА!!!
ПРОСВЕТАР.
Одговори

Па према томе, шта Ти поредиш?
Одговори

Александар Вучић, 2014. година:" Трећина буџета за здравство нам негде нестаје. Не могу да утврдим где."
Александар Вучић, 2017. године:"За најмање трећину здравственог буџета који Влада одваја, ја не могу да кажем за шта смо потрошили."
Александар Вучић, 2020. година:" Наше здравство је шампион у борби против ковида у Европи."
Ево Ти, па бирај...
Одговори

А да... Да не заборавимо, тај здравствени буџет Србије за годину дана је око 4 и по милијарде евра...
А Данска улаже милионе...
Одговори

(04-04-2021, 11:45 PM)Бенито Пише:  Па према томе, шта Ти поредиш?

Ja кажем да су и те "монтажне"болнице у Батајници, Крушевцу и на Карабурми војна итекако добро дошле у време кризе са Короном као што је ВМА био спас и нада за живот хиљаде рањених војника 90-их са ратишта тако је данас Батајница и Карабурма су главни спас за живот оболелих од короне.

Дал' су они грађени из кредит, јесу ал кредит се врати за 5,10,20година а живот не.

Јосип Броз-Амброз Тито! ДА, ТО ЈЕ БИО ПЕГАВИ ТРБАТИ, ФАРБАНИ ПА КОЛМОВАНИ, У МИДЕРЕ УТЕГНУТИ АУСТРО-УГАРСКИ ЦУГСФИРЕР, ТРОСТРУКИ ШПИЛЕ И МАЂАРСКИ ЧИВА, ЈОСИП БРОЗ-АМБРОЗ ТИТО, СРБОУБИЦА ПРВИ ДО ПАВЕЛИЋА!!!
ПРОСВЕТАР.
Одговори

Ма ок је то, ако гледаш тако безазлено...
Али ако таква једна болница кошта неколико десетина милиона долара (нећу да лицитирам, јер не знам те детаље), а плаћена је неколико стотина милиона, или што је још луђе, није ни плаћена, него је писан рачун на "дођем Ти" на неколико стотина милиона, онда је то потпуно друга прича... А Овај све уговоре, понављам, ставља под државну тајну и ми немамо појма о чему се ради...
Да не понављам за број вакцина, респиратора и све остале медицинске опреме...
Не може нигде у свету то да се правда заштитом становништва. Не може, чак, ни паником.
За то се иде на суд. Додуше, то је немогуће да уопште прође у земљи у којој владају државне установе...
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 9 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним