Оцена Теме:
  • 17 Гласов(а) - 4.41 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Мисија Халјард - дискусија

Ватра,
Када ће знатижељна читалачка јавност коначно моћи да се упозна са Вашим првенцем, монографијом о спашавању савезничких ваздухопловаца на тлу Југославије.
Пишете књигу као да пишете сабрана дела.
Одговори

Истраживачки рад је далеко лакши од проналажење издавача који би био вољан да плати макар део тог посла.

Истраживачи у државним институцијама који дају да им се објаве књиге за џ, како би сакупили себи бодове, убише тржиште за независне истраживаче.

Али у преговорима сам, тако да бих ускоро могао да направим договор.
Одговори

(09-10-2021, 09:22 PM)ватхра Пише:  Истраживачки рад је далеко лакши од проналажење издавача који би био вољан да плати макар део тог посла.

Истраживачи у државним институцијама који дају да им се објаве књиге за џ, како би сакупили себи бодове, убише тржиште за независне истраживаче.

Али у преговорима сам, тако да бих ускоро могао да направим договор.

Па чему вам Субнор служи? Кез
Одговори

(09-10-2021, 09:22 PM)ватхра Пише:  Истраживачки рад је далеко лакши од проналажење издавача који би био вољан да плати макар део тог посла.

Истраживачи у државним институцијама који дају да им се објаве књиге за џ, како би сакупили себи бодове, убише тржиште за независне истраживаче.

Али у преговорима сам, тако да бих ускоро могао да направим договор.

Идите са пренумерантима и први се претплаћујем. Можете тако да покријете трошкове штампе. Треба вам једно 150-200.000 дин, само да фотографије нису у колору и да је папир обичан.
Одговори

(10-10-2021, 12:12 PM)РежисерСтари Пише:  
(09-10-2021, 09:22 PM)ватхра Пише:  Истраживачки рад је далеко лакши од проналажење издавача који би био вољан да плати макар део тог посла.

Истраживачи у државним институцијама који дају да им се објаве књиге за џ, како би сакупили себи бодове, убише тржиште за независне истраживаче.

Али у преговорима сам, тако да бих ускоро могао да направим договор.

Па чему вам Субнор служи? Кез

Они не финансирају ништа што има било какве везе са Ј.В.У.О.
Одговори

Мислио сам да је књига посвећена,или је бар већим делом,обухватила деловање партизана према пилотима,и њиховим акцијама.Са тим у вези помислих и да нагиње на ту страну.Отуда и опаска.Рачунам ,и знам да и даље издају књиге,сигурно и бесплатно ако им је садржај по вољи.

Е,ако није,онда се извињавам.Боже здравља прочитаћемо па објективно рећи.
Одговори

Обрни-окрени, ова прича им никако не може бити по вољи.
Одговори

Ne znam da li je ovo bilo, najv. da jeste, ali :
ćerka kapetana Nika Lalića, Stefani Lalić Adams bila je ove godine u Pranjanima.
Одговори

Некако никако да преко уста превале ријеч Четник или ЈВуО...  Шок

Одговори

Ватра, шта имаш о овима? Посада Либератора бр. 42-51177, принудно слетео у околини Лапова, јула 1944. године. Посаду спасили четници.

[Слика: 42-51177.jpg]

"Не бојте се Турака је мало, а нас је много, они се бију за господство, а ми за Слободу, да можемо данути душом" - Карађорђе Србима пред ослобођење Баточине марта 1804. године
Одговори

За авијатичаре се зна све, имена и остало,кад су пали. Има и слика авиона у кукурузу.

Где је настала ова слика бих морао да ископам, мислим да је сликано поред цркве у неком насељу на потезу Лапово-Прањани.
Можда је писано и раније овде на теми.
Одговори

Поред партизана, и усташе су учествовале у ''спашавању'' америчких пилота, преко 100 пилота:




У видео иначе има слика кад четници ваде мртве из јама 1942, жртве комунизма у ЦГ, а приказано је да су то Хрвати 1945; такође има слика поубијаних Срба 1941. од стране усташа, а приказано је да су и то Хрвати 1945...
Одговори

Овај усташки документарац је једна врло вешта манипулација и наравно фалсификат.
Кажем врло вешта не зато што за општи утисак није јасно да ту нешто не штима, већ зато што је скоро све наведено за пилоте - тачно. А суптилност фалсификата је у томе што су врло вешто избегли да помену оно што би могло да буде незгодно за њих.
Није то онај аматеризам типа да узму амерички документ где се наводи колико су евакуисали партизани и четници, па само замене места бројевима...
Одговори

(31-12-2021, 07:27 PM)Милослав Самарџић Пише:  Поред партизана, и усташе су учествовале у ''спашавању'' америчких пилота, преко 100 пилота:.
Само да се осврнем на сличности и разлике. 
Мотив усташа је био да са ових 50ак пилота који су остали у Загребу крајем рата покушају да остваре контакт са савезницима. 
Ако већ покушавате да нађете неке сличности са другим евакуацијама, нису код партизана.
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 3 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним