Оцена Теме:
  • 57 Гласов(а) - 4.46 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

НАЈЛЕПШЕ ЧЕТНИЧКЕ СЛИКЕ

(14-01-2022, 12:11 PM)Милослав Самарџић Пише:  Слику сам објавио одавно, настала је јуна 1942, Калабић је пратио Дражу тада. Шта чудно? Сем потписа.

Цигарета код Калабића. С обзиром да је пред рат био анти-пушач мало ме изненадило, али као што написа брат испод, од сикирације.
Одговори

(14-01-2022, 12:23 AM)ХраброСрце Пише:  [Слика: IMG-20220113-221241.jpg]

Лично, први пут видим ову слику. Бојан Димитријевић - Голгота четника. Он је навео изворе од кога је све добијао фотографије. Питање за Милослава - да ли примјећујеш нешто чудно на фотографији?

Није Павле 100%.Захарије Остојић је на слици са Калабићем.Имам још једну слику где се боље види
Одговори

Тако је, Шарац.
Одговори

[Слика: Screenshot-1.png]
[Слика: 271808578-111255854778478-8207425010700506238-n.jpg]
Одговори

(14-01-2022, 01:38 PM)ХраброСрце Пише:  
(14-01-2022, 12:11 PM)Милослав Самарџић Пише:  Слику сам објавио одавно, настала је јуна 1942, Калабић је пратио Дражу тада. Шта чудно? Сем потписа.

Цигарета код Калабића. С обзиром да је пред рат био анти-пушач мало ме изненадило, али као што написа брат испод, од сикирације.

Мислим да је онај Сајић у интервјуу Самарџићу, рекао да је Калабић пропушио у рату.

"Не бојте се Турака је мало, а нас је много, они се бију за господство, а ми за Слободу, да можемо данути душом" - Карађорђе Србима пред ослобођење Баточине марта 1804. године
Одговори

Нисма сигуран да је ово цигарета.
Најпре би се видела на оним сликама из кафане.
Одговори

Мени оно више личи на оловку или нож.
Одговори

[Слика: 1642001341823.jpg]

"Не бојте се Турака је мало, а нас је много, они се бију за господство, а ми за Слободу, да можемо данути душом" - Карађорђе Србима пред ослобођење Баточине марта 1804. године
Одговори

Потпоручник Арса Јовановић,официр Горске Краљеве Гарде.
Извор:Бојан Димитријевић
[Слика: Screenshot-1.png]
Одговори

Кда су четници кренули за Босну,из Подгорице су из складишта монопола узели дувана,и масу цигарет папира.Тај детаљ сви помињу.Павле Ђуришић га је делио,по јединицама,добро им је дошао.
Где су могли да се нађу евентуално Ђуришић и Калабић у пролеће 44?
Одговори

(16-01-2022, 02:59 PM)РежисерСтари Пише:  Кда су четници кренули за Босну,из Подгорице су из складишта монопола узели дувана,и масу цигарет папира.Тај детаљ сви помињу.Павле Ђуришић га је делио,по јединицама,добро им је дошао.
Где су могли да се нађу евентуално Ђуришић и Калабић у пролеће 44?

Евентуално кад је Павле био у Бг са Њемцима, али мало вјероватно. Али ако Шарац каже да је ово Остојић, скоро сигурно да је тако.
Одговори

(16-01-2022, 03:24 PM)ХраброСрце Пише:  
(16-01-2022, 02:59 PM)РежисерСтари Пише:  Кда су четници кренули за Босну,из Подгорице су из складишта монопола узели дувана,и масу цигарет папира.Тај детаљ сви помињу.Павле Ђуришић га је делио,по јединицама,добро им је дошао.
Где су могли да се нађу евентуално Ђуришић и Калабић у пролеће 44?

Евентуално кад је Павле био у Бг са Њемцима, али мало вјероватно. Али ако Шарац каже да је ово Остојић, скоро сигурно да је тако.


Нека Шарац стави друге слике,и направи анализу.Пролеће 44..не верујем.
Одговори

(14-01-2022, 12:11 PM)Милослав Самарџић Пише:  Слику сам објавио одавно, настала је јуна 1942, Калабић је пратио Дражу тада. Шта чудно? Сем потписа.

Није 44. та,ево Самарџић је написао када је слика настала.Несмем да објављујем слику Захарија Остојића због ауторских права,исто обучен исти период сликано.
Одговори

Да разрешимо и ову "Енигму",на првој слици се боље види да је Остојић,па упоредите.
Извор:Бане Симеон
Ако ме Бане непадне за слике,да знате, да сам слике поставио , само због историје као науке! Баја
[Слика: Screenshot-3.png]
[Слика: Screenshot-2.png]
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 5 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним