Оцена Теме:
  • 57 Гласов(а) - 4.46 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

НАЈЛЕПШЕ ЧЕТНИЧКЕ СЛИКЕ

Ја не могу да видим шта има на еполетама.

"Не бојте се Турака је мало, а нас је много, они се бију за господство, а ми за Слободу, да можемо данути душом" - Карађорђе Србима пред ослобођење Баточине марта 1804. године
Одговори

Дражин пратиоц.
[Слика: Screenshot-9.png]
Одговори

(01-12-2022, 09:02 PM)Николај Пише:  Ја не могу да видим шта има на еполетама.

Не играју улогу еполете, јер можда није стигао да стави звездицу, а колико се сећам и није био капетан тада.
Одговори

Војвода Реткоцерски
[Слика: FB-IMG-1670004256556.jpg]baby names that sound beautiful in english and spanish
Одговори

(02-12-2022, 07:30 PM)Милослав Самарџић Пише:  
(01-12-2022, 09:02 PM)Николај Пише:  Ја не могу да видим шта има на еполетама.

Не играју улогу еполете, јер можда није стигао да стави звездицу, а колико се сећам и није био капетан тада.


Slazem se to oko epoleta, inace Voja je bio rez. kapetan od dec.1940.  Od februara do aprila 1942. nalazio se u srezu Sjenickom, a od aprila u srezu Milesevskom. Tada je imao 35 godina.
Opet, ima barem nekoliko desetina of. koji su bili uz, oko DM, trenutno, trajnije ...a mi neznamo kako su izgledali.
Одговори

[Слика: Screenshot-1.png]
[Слика: 280564497-2694120987398498-1651780337747725594-n.jpg]
Одговори

(03-12-2022, 12:00 PM)Мића Адмирал Пише:  
(02-12-2022, 07:30 PM)Милослав Самарџић Пише:  
(01-12-2022, 09:02 PM)Николај Пише:  Ја не могу да видим шта има на еполетама.

Не играју улогу еполете, јер можда није стигао да стави звездицу, а колико се сећам и није био капетан тада.


Slazem se to oko epoleta, inace Voja je bio rez. kapetan od dec.1940.  Od februara do aprila 1942. nalazio se u srezu Sjenickom, a od aprila u srezu Milesevskom. Tada je imao 35 godina.
Opet, ima barem nekoliko desetina of. koji su bili uz, oko DM, trenutno, trajnije ...a mi neznamo kako su izgledali.

Значи није Воја. А није ни Витас. Тако да можемо само да нагађамо.
Одговори

Потпоручник Станимир Танасијевић официр Горске Краљеве Гарде.
[Слика: Screenshot-1.png]
Одговори

Добра слика за "Јајца"! Smile
https://www.facebook.com/photo/?fbid=638...7803&__cft
Одговори

(03-12-2022, 12:37 PM)Милослав Самарџић Пише:  
(03-12-2022, 12:00 PM)Мића Адмирал Пише:  
(02-12-2022, 07:30 PM)Милослав Самарџић Пише:  
(01-12-2022, 09:02 PM)Николај Пише:  Ја не могу да видим шта има на еполетама.

Не играју улогу еполете, јер можда није стигао да стави звездицу, а колико се сећам и није био капетан тада.


Slazem se to oko epoleta, inace Voja je bio rez. kapetan od dec.1940.  Od februara do aprila 1942. nalazio se u srezu Sjenickom, a od aprila u srezu Milesevskom. Tada je imao 35 godina.
Opet, ima barem nekoliko desetina of. koji su bili uz, oko DM, trenutno, trajnije ...a mi neznamo kako su izgledali.

Значи није Воја. А није ни Витас. Тако да можемо само да нагађамо.

Значи, невероватно је како Ти скачеш од закључка до закључка, који су дијаметрално супротни.
Јесте, 99% Воја Лукачевић. То што је био тада у Сјеничком срезу није антипод том закључку.
Наиме, Дража Михаиловић је већ тада имао у плану да оде у Црну Гору и стварао је архитектуру за тај пут. Није знао до детаља шта га тамо чека. Лукачевић је био веза између Драже и Црне Горе, веза да се сазна ко је тамо Дражин и ко није прешао границу у сарадњи са Италијанима. Лукачевић је, практично, винуо Ђуришића у првог официра Црне Горе. Дража Михаиловић је одлучио да се, ипак, једно време задржи на Голији из два разлога: под 1:  да направи што више радио-станица преко којих ће стално знати шта се дешава у разним деловима Југославије, а што се показало као велики проблем у устанку 1941; под 2: да оформи поново једну мобилну јединицу од најбољих војника која ће га пратити на путу за Црну Гору - тако је преформирана Горска Краљева Гарда.
Тај интермецо на Голији, Дража је искористио да види тог Ђуришића, који је преко Лукачевићеве везе, односно преко попа Селимира Поповића, дошао на Голију да се стави под Дражину команду и да му боље представи ситуацију у Црној Гори.
Дакле, врло је вероватно да је на фотографији Лукачевић.
Одговори

Имам негде записао где се тада налазио Лукачевић, али ко то да нађе. Сасвим је могуће то што си написао, мада се Лукачевић не спомиње као учесник састанка команданата у Прељини марта 1942, дакле када је било оно прво окупљање.
Одговори

Хармоника Хармоника Хармоника
[Слика: Copy-2-of-KGr-Hq-VHJDc-E91-Ls4w-BPg-Zn-M-lr-Q-60-3.jpg]
[Слика: Copy-of-KGr-Hq-VHJDc-E91-Ls4w-BPg-Zn-M-lr-Q-60-3.jpg]
Одговори

(05-12-2022, 01:21 PM)Бесеровић Пише:  Хармоника Хармоника Хармоника
[Слика: Copy-2-of-KGr-Hq-VHJDc-E91-Ls4w-BPg-Zn-M-lr-Q-60-3.jpg]
[Слика: Copy-of-KGr-Hq-VHJDc-E91-Ls4w-BPg-Zn-M-lr-Q-60-3.jpg]

Браво Шарац! Премотавај ноге.... Ојсааааа  Хармоника

Нећемо никада престати нашу борбу нити повити главу пред нашим непријатељима Немцима, који користе извесне заблуделе синове српског народа као што су недићевци и љотићевци.

Д М
Одговори

[Слика: Screenshot-2.png]
Извор:ПОГЛЕДИ
[Слика: Screenshot-1.png]
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 9 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним