Оцена Теме:
  • 57 Гласов(а) - 4.46 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

НАЈЛЕПШЕ ЧЕТНИЧКЕ СЛИКЕ

(11-12-2015, 11:00 PM)Романија Пише:  2. равн. корпус
[Слика: 12346419_1269167723098729_8686399101372777278_n.jpg]

Интересантна слика поготово када се види стројеви корак и поредак ове јединице ,дође се до закључка да је послератна ЈА и ЈНА узела и користила стројево правило јединица ЈВуО ,колико су партизани имали војног знања односно незнања и ова слика говори много ЈокБаја
Одговори

Цитат:Не знам одкуд му неборбеност, цитирао је у својој књизи толике ауторе, Четнике емигранте ђе они описују управо ратовање и патње Војске у тим крајевима, која је готово иста ко и другдје изузев Шумадије и Поморавља гдје су Четници а и сам народ били бројнији па је и страдање бројчано вјероватно веће.
А о генетици Срба Сјеверне Далмације, потомака Морлака; Илије Сиљанића, Стојана Јанковића и Герасима Зелића који су од Жабара-Млечана тобоже примили неборбеност стварно не вриједи писати. Па Млечане су Французи уништили још крајем XVIII вјека

Па види истина је увек негде између. Из угла тих људи који су учествовали то су биле велике борбе, али за неко ко је то гледао неутрално са стране то су биле мале борбе. Сваки угао носи свој поглед на ствари. Ако погледамо како се Баћовићева експедиција у Даламцију и Лику провела, онда из његовог угла видимо да он ситуацијом у тим деловима земље уопште није задовољан, чак шта више оптужује вође тамошњих четника да су дали лажне и измишљене податке о бројчаном стању, да је народ невољан да се бори, да прелазе дан за дан из четника у партизана и назад,итд.

То је једна изузетно тешка тема и није је сигурно лако и објективно размотрити. Генерално и ја сматрам да је српски народ у околини Загреба (значи Посавина, Славонија, Подравина) био неборбен па и у задњем рату да су прилично пасивно посматрали сва дешавања. А није много боље било ни у Далмацији и околини. Онај ратни граничарски ген који су Срби ту имали бранећи јужне границе аустријског царства негде је између пропасти Крајине и новијег доба изгубљен.
Одговори

Јевђевић (у бијелој блузи) са четницима 1943. Могуће да има и Италијана.

[Слика: 15254.jpg]
Одговори

Има, други и трећи с лева. Има још слика са тог догађаја.

"Не бојте се Турака је мало, а нас је много, они се бију за господство, а ми за Слободу, да можемо данути душом" - Карађорђе Србима пред ослобођење Баточине марта 1804. године
Одговори

(05-02-2016, 10:55 PM)Мргуд Пише:  
Цитат:Не знам одкуд му неборбеност, цитирао је у својој књизи толике ауторе, Четнике емигранте ђе они описују управо ратовање и патње Војске у тим крајевима, која је готово иста ко и другдје изузев Шумадије и Поморавља гдје су Четници а и сам народ били бројнији па је и страдање бројчано вјероватно веће.
А о генетици Срба Сјеверне Далмације, потомака Морлака; Илије Сиљанића, Стојана Јанковића и Герасима Зелића који су од Жабара-Млечана тобоже примили неборбеност стварно не вриједи писати. Па Млечане су Французи уништили још крајем XVIII вјека

Па види истина је увек негде између. Из угла тих људи који су учествовали то су биле велике борбе, али за неко ко је то гледао неутрално са стране то су биле мале борбе. Сваки угао носи свој поглед на ствари. Ако погледамо како се Баћовићева експедиција у Даламцију и Лику провела, онда из његовог угла видимо да он ситуацијом у тим деловима земље уопште није задовољан, чак шта више оптужује вође тамошњих четника да су дали лажне и измишљене податке о бројчаном стању, да је народ невољан да се бори, да прелазе дан за дан из четника у партизана и назад,итд.

То је једна изузетно тешка тема и није је сигурно лако и објективно размотрити. Генерално и ја сматрам да је српски народ у околини Загреба (значи Посавина, Славонија, Подравина) био неборбен па и у задњем рату да су прилично пасивно посматрали сва дешавања. А није много боље било ни у Далмацији и околини. Онај ратни граничарски ген који су Срби ту имали бранећи јужне границе аустријског царства негде је између пропасти Крајине и новијег доба изгубљен.

Уопште се не слажем али ми се не да препирати, а мислим да нема ни смисла

(05-02-2016, 10:59 PM)Романија Пише:  Јевђевић (у бијелој блузи) са четницима 1943. Могуће да има и Италијана.

[Слика: 15254.jpg]

Одлична је, ето жабара лијево од Јевђе.Знаш ли мјесто ђе је усликано?
Одговори

Код Мостара.
Одговори

Што су му слатке кћеркице.
Одговори

Каква ли је била њихова судбина?Можда неко зна?
Одговори

Мајка се после преудала, ћерке се удале кад су порасле, живе у КГ.
Одговори

(07-02-2016, 09:21 PM)Романија Пише:  Код Мостара.

Знаш ли нешто ближе? Да није Бијело (Мостарско) Поље, Потоци?
Одговори

Нисам видео другу такву.
Одговори

Ево још једне.
[Слика: 001-Draza-3.jpg]
Одговори

Па да. Smile
То је било време жестоких немачких потера, па да се нађе и кама.
Одговори

(14-02-2016, 09:01 AM)Брада Пише:  
(07-02-2016, 09:21 PM)Романија Пише:  Код Мостара.

Знаш ли нешто ближе? Да није Бијело (Мостарско) Поље, Потоци?

Не знам, код некаквих рудника боксита...Ово фотографисано када су се припремали да помогну четницима из Мостара, који су били опкољени од комуниста у фебруару 1943... Мислим да их ком. историја оптужује да су тих дана убили неке муслиманске цивиле по селима.. не знам тачно ђе и шта..
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 14 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним