Оцена Теме:
  • 15 Гласов(а) - 4.27 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Квиз- Српска историја

(10-02-2017, 03:08 AM)Бенито Пише:  Ако је Крупа најзападнија, докле је краљ Милутин добацио најјужније?
Баш сам хтео да питам: где је добацио најисточније? Smile
Одговори

(10-02-2017, 01:09 PM)Бенито Пише:  Тако је. Црква Светог Стефана у Богородичином манастиру на Синају.
Већ сам вам свима написао да постављам питања која се могу повезати са данашњим стањем. Па, ето кад почну ови неписмени папагајчићи који су главни и једини власници пера и микрофона у Србији да веслају како смо мали народ, да одмах знамо да то није тачно. Неки народ који има снаге да зида светиње по светој Земљи, и то још у средњем веку, не припада групи малих народа. Колико год становника имао.
Ајде, Жућо. И немој ово Владово питање да остаје, нека неко одговори.
С тим у вези:
- Колико цркава је подигао краљ Милутин?
Одговори

(10-02-2017, 02:50 PM)Vlad Alekš Пише:  Земљорадничка странка, Милан Гавриловић. Можда је још неко заступао сличну идеју од легалних странака, али за сада знам само за овај случај.

Неко је поставио питање у вези са првом кафаном. Ево питања у вези са пицеријом. Када и где је отворена прва пицерија у Србији (Југославији)?

(10-02-2017, 01:09 PM)Бенито Пише:  Тако је. Црква Светог Стефана у Богородичином манастиру на Синају.
Већ сам вам свима написао да постављам питања која се могу повезати са данашњим стањем. Па, ето кад почну ови неписмени папагајчићи који су главни и једини власници пера и микрофона у Србији да веслају како смо мали народ, да одмах знамо да то није тачно. Неки народ који има снаге да зида светиње по светој Земљи, и то још у средњем веку, не припада групи малих народа. Колико год становника имао.

Срби су малобројан, али не и мали народ. Бенито, свака част.
Мислим да је прва пицерија отворена у Београду 80-тих. год.

(10-02-2017, 03:48 PM)Милослав Самарџић Пише:  
(10-02-2017, 01:09 PM)Бенито Пише:  Тако је. Црква Светог Стефана у Богородичином манастиру на Синају.
Већ сам вам свима написао да постављам питања која се могу повезати са данашњим стањем. Па, ето кад почну ови неписмени папагајчићи који су главни и једини власници пера и микрофона у Србији да веслају како смо мали народ, да одмах знамо да то није тачно. Неки народ који има снаге да зида светиње по светој Земљи, и то још у средњем веку, не припада групи малих народа. Колико год становника имао.
Ајде, Жућо. И немој ово Владово питање да остаје, нека неко одговори.
С тим у вези:
- Колико цркава је подигао краљ Милутин?

40.

Нека нам школа буде са вером, политика са поштењем, војска са родољубљем, држава са Божјим благословом. Нека се сваки врати Богу и себи; нека нико не буде ван Бога и ван себе, да га не би поклопила језива тама туђинска, са лепим именом и шареном одећом.
Одговори

Прве пицерије у Југославији су отворене у Опатији, Пули и Дубровнику.
У Београду је први отворио Дача Криминалац у Генексовој Капији Новог Београда. Прву пицу сам појео у пицерији у Влајковићевој, поред Скупштине, негде 87 или 88. године. Зато стално мислим да је то била прва пицерија.

(10-02-2017, 03:45 PM)Милослав Самарџић Пише:  
(10-02-2017, 03:08 AM)Бенито Пише:  Ако је Крупа најзападнија, докле је краљ Милутин добацио најјужније?
Баш сам хтео да питам: где је добацио најисточније? Smile

Дизао је цркве и у Русији.
Не зна се тачан број, али не мање од 72.
Одговори

Шта значи појам Три Љубе?
Одговори

Ако је у БГ прва пицерија била 1987, онда је пре била у КГ, неколико година раније. Мада била је и у Врњачкој Бањи у то доба, али пице су личиле на гибаницу, мислим по укусу.
Одговори

Није. Прву је имао Дача, када је направљена и усељена Генексова зграда. То је почетак 80- их. Та пицерија још постоји. Крајем 80- их су пице и пицерије биле боље него у Италији. А и сад је тако, ако нађеш оне скупе пицерије на Врачару или Дорћолу.
Одговори

Прва пицерија у БГ- у 70-их година. Бенито, ајде одговори и дај следеће. Изгледа да нико не зна.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

(10-02-2017, 05:29 PM)Бенито Пише:  Шта значи појам Три Љубе?

Срамота је да се ово не зна.
То је народни назив за Самосталну Радикалну странку. Назив је дат по тројици њихових председника. Љуби Живковићу (1902-1906) , Љуби Стојановићу (1906-1910) и Љуби Давидовићу ( 1910-1920).
Самостална Радикална странка се фузионисала са низом мањих странака и тако је настала Демократска странка у Краљевини СХС. Љуба Давидовић је, аутоматски, постао председник и те нове странке.
Ајде Жућо, питање за тебе,
Ком српском великану је недавно, један град у Србији срушио родну кућу, уместо да је направио Спомен-дом?
Одговори

После разбијања групе "Морача" маја 1944. године, један командант корпуса јавно је похвалио једну своју бригаду и њеног команданта, због успешног једномесечног ангажовања у борбама, иако је у свом саставу бригада имала чак 95 % новомобилисаних којима су то биле прве борбе, иако су имали мало аутоматског оружја, а два команданта батаљона су избачена из строја већ у првом окршају. Који командант корпуса и која бригада су у питању?

"Не бојте се Турака је мало, а нас је много, они се бију за господство, а ми за Слободу, да можемо данути душом" - Карађорђе Србима пред ослобођење Баточине марта 1804. године
Одговори

Нисам се тога сетио.
Љуби Стојановићу, испод хитне помоћи. Не знам шта ће да праве, сигурно зграду и у приземљу банка или кладионица, друго нема шта.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Али су у исто време жестоко тражили кости Димитрија Туцовића. Што не смењујете тамо та говеда?
Ајде неко лепо питање.
Одговори

Треба нам 300 храбрих. До сада сам скупио једног. Ево Николајево.

(10-02-2017, 07:04 PM)Николај Пише:  После разбијања групе "Морача" маја 1944. године, један командант корпуса јавно је похвалио једну своју бригаду и њеног команданта, због успешног једномесечног ангажовања у борбама, иако је у свом саставу бригада имала чак 95 % новомобилисаних којима су то биле прве борбе, иако су имали мало аутоматског оружја, а два команданта батаљона су избачена из строја већ у првом окршају. Који командант корпуса и која бригада су у питању?
Васиљевићеве бригаде (Вишеградска и 5. октобар) су се добро показале. Вероватно је бригада 5. окт јер је она формирана после ослобођења Вишеграда па јој је ов обило ватрено крштење. Бригаде су биле у саставу Рачићевог корпуса.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Није. Ово иначе нема на интернету.Smile

"Не бојте се Турака је мало, а нас је много, они се бију за господство, а ми за Слободу, да можемо данути душом" - Карађорђе Србима пред ослобођење Баточине марта 1804. године
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 33 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним