Оцена Теме:
  • 15 Гласов(а) - 4.27 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Квиз- Српска историја

Smile
Београд - Крагујевац, уочи Другог светског рата.

А који је био први бетонски пут у Србији? Дакле када се уместо асфалта користи бетон, све остало је исто.
Одговори

Да'л није онај од Инђије ка Фрушкој Гори?

Нећемо никада престати нашу борбу нити повити главу пред нашим непријатељима Немцима, који користе извесне заблуделе синове српског народа као што су недићевци и љотићевци.

Д М
Одговори

(11-03-2017, 07:42 PM)Милослав Самарџић Пише:  Smile
Београд - Крагујевац, уочи Другог светског рата.

Знао сам ово, него закасних јеби га.

Београд-Топола-Крагујевац.

Милославе јел истина да су то Немци асфалтирали па су тако у ДСР имали сваку тачку у Србији коју су укњижили тад јер су асфалтирали многе путеве у овим крајевима ?

Ајде Ужице, Шумадинац, Бенито, Милослав или ко хоће.
Одговори

Ко је био учитељ мачевања на Војној академији у Београду у годинама пред Први светски рат, и , касније, све до своје смрти? И зашто је он битна историјска личност?
Одговори

(11-03-2017, 08:15 PM)Бенито Пише:  Ко је био учитељ мачевања на Војној академији у Београду у годинама пред Први светски рат, и , касније, све до своје смрти? И зашто је он битна историјска личност?

Шарл Дусе.

А не знам на шта циљаш у другом делу питања. Да није зато што је победио оног најбољег мачеваоца из Пеште ?
Одговори

Ајде, ако неко зна. Сачекаћу који минут.
Одговори

(11-03-2017, 08:21 PM)Бенито Пише:  Ајде, ако неко зна. Сачекаћу који минут.

Да није што је основао " Српски мач " ?
Одговори

Ма, није то. У нешто важно је био умешан.
Ајде да помогнем. Ако је Воји Танкосићу био наставник и , касније, пријатељ, онда можеш мислити шта је у питању.
Одговори

(11-03-2017, 08:30 PM)Бенито Пише:  Ма, није то. У нешто важно је био умешан.
Ајде да помогнем. Ако је Воји Танкосићу био наставник и , касније, пријатељ, онда можеш мислити шта је у питању.

aaaaa да ниси на утоку мислио. Кез
Одговори

Напиши до краја ако знаш.
Одговори

Пиштољ браунинг , не знам који калибар је од белгијанца на поклон добио Воја Танкосић или неко из његовог круга. Тај пиштољ или више њих, ни то не знам тачно, су завршили у Сарајевском атентату.
Одговори

(11-03-2017, 08:15 PM)Бенито Пише:  Ко је био учитељ мачевања на Војној академији у Београду у годинама пред Први светски рат, и , касније, све до своје смрти? И зашто је он битна историјска личност?

Богољуб Динић.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Перуне ???????ТужанТужанТужан
Одговори

(11-03-2017, 08:54 PM)Бенито Пише:  Перуне ???????ТужанТужанТужан

Кез

Дај одговор и постави следеће, видиш да је дошло до забуне. Кез
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 54 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним