Оцена Теме:
  • 15 Гласов(а) - 4.27 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Квиз- Српска историја

... Милоша Куреша.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Тако је! Терај даље...
Одговори

Био је 1/1300, стриц четничког команданта кога је надживео. О коме је реч?

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Једва чекам да одговорим на неко питање да вас питам како се звала мечка која је играла на вашару у Сомбору и шта је мој деда рекао мојој баби кад су се срели на том вашару а тицало се лицидерског срца Smile
Одговори

(28-03-2017, 10:41 PM)Павле Пише:  Једва чекам да одговорим на неко питање да вас питам како се звала мечка која је играла на вашару у Сомбору и шта је мој деда рекао мојој баби кад су се срели на том вашару а тицало се лицидерског срца Smile

Mečka Božana a deda pit'o babu: ,, Bil' se mala smilovala, sa mnom zimu zimovala? "

КидањеКидањеКидање

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

(28-03-2017, 10:45 PM)Перун Пише:  
(28-03-2017, 10:41 PM)Павле Пише:  Једва чекам да одговорим на неко питање да вас питам како се звала мечка која је играла на вашару у Сомбору и шта је мој деда рекао мојој баби кад су се срели на том вашару а тицало се лицидерског срца Smile

Mečka Božana a deda pit'o babu: ,, Bil' se mala smilovala, sa mnom zimu zimovala? "

КидањеКидањеКидање

Tepaj даље. Smile
Одговори

(28-03-2017, 08:49 PM)Перун Пише:  Био је 1/1300, стриц четничког команданта кога је надживео. О коме је реч?

Bio je poznati arhitekta. Dao je veliki doprinos izgradnji i obnavljanju pravoslavnih hramova. Pored toga bio je i sportista, profesor i clan SANU.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Александар Дероко?
Одговори

Jeste. Samo Deroko - Derok. Ajde dalje.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Ово место било је нека врста скупштине у првом делу 19. века у Србији. Ту је одржана народна скупштина у Првом устанку,изабрани су посланици и послати у Цариград, направљена је пета основна школа у Србији, одатле су устаници отишли на подизање Другог устанка, ту је Крагујевац постао престоница Србије?
Одговори

(29-03-2017, 01:58 PM)Павле Пише:  Ово место било је нека врста скупштине у првом делу 19. века у Србији. Ту је одржана народна скупштина у Првом устанку,изабрани су посланици и послати у Цариград, направљена је пета основна школа у Србији, одатле су устаници отишли на подизање Другог устанка, ту је Крагујевац постао престоница Србије?

Боговађа?

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

(29-03-2017, 02:16 PM)Перун Пише:  
(29-03-2017, 01:58 PM)Павле Пише:  Ово место било је нека врста скупштине у првом делу 19. века у Србији. Ту је одржана народна скупштина у Првом устанку,изабрани су посланици и послати у Цариград, направљена је пета основна школа у Србији, одатле су устаници отишли на подизање Другог устанка, ту је Крагујевац постао престоница Србије?

Боговађа?

Није.
Одговори

Онда Страгари код Рудника?

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

(29-03-2017, 02:30 PM)Перун Пише:  Онда Страгари код Рудника?

Не.

У време кад је био наставник у Крагујевцу, чест гост био је Ђура Јакшић, ту је сликао.
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 2 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним