Оцена Теме:
  • 57 Гласов(а) - 4.46 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

НАЈЛЕПШЕ ЧЕТНИЧКЕ СЛИКЕ

Да у праву си!Нашао сам ову табелу у којој су наведене евакуације Савезничких пилота за време мисије Халијард.Овде пише да су 28. маја евакуисани пилоти.Не знам да ли је ова табела тачна.
[Слика: 13612336_295544310793390_1034425867206943589_n.jpg]
Одговори

Изгледа да сам поглешио у вези последње евакуације из Прањана. Писао сам из главе. Заборавио сам на Мусулина. Он је крајем августа отишао. Ево, Ватра је активан и упознат је са овим па нека се изјасни.

Углавном, Баћовић је слетео крајем маја и није се ту задржао толико времена.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Из Прањана је ноћу 28/29. маја евакуисано 30 америчких и 1 британски пилот, као и 9 британских бегунаца из заробљеништва. То је структура 40 људи који су тад евакуисани.
Они су евакуисани ноћу, тако да је тешко да су имали прилику да се дању сликају са Баћовићем (осим ако он није раније дошао). Ако имате тачан дан кад се вратио, помогло би.

Последња евакуација из Прањана је била 5/6. септембар.

Ова табела горе нема везе са реалношћу.
Успели су да погоде само евакуацију од 26. августа, остало су погрешни бројеви и непостојећи датуми.
Одговори

(27-04-2017, 01:54 PM)ватхра Пише:  Из Прањана је ноћу 28/29. маја евакуисано 30 америчких и 1 британски пилот, као и 9 британских бегунаца из заробљеништва. То је структура 40 људи који су тад евакуисани.

Тим авионом су дошли Баћовић и Лукачевић. Колико су се задржали не знам али сигурно нису ту били до септембра. То нека Самарџић каже.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

(27-04-2017, 02:02 PM)Перун Пише:  Колико су се задржали не знам али сигурно нису ту били до септембра.
Једна посада је дошла у Прањане већ око 10. јуна.
Одговори

(27-04-2017, 03:12 PM)ватхра Пише:  
(27-04-2017, 02:02 PM)Перун Пише:  Колико су се задржали не знам али сигурно нису ту били до септембра.
Једна посада је дошла у Прањане већ око 10. јуна.

Ево цитата из Самарџићеве књиге да не причам напамет.

Цитат: Када се заједно са мајором Петром Баћовићем 29. маја вратио у земљу, слетевши британским авионом у Прањане, Лукачевић је...

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Перуне,
већ сам написао да је тешко да су се сликали са авијатичарима који су отишли 28/29. маја, јер су одлетели ноћу.
Међутим, следећи авијатичари су стигли у Прањане већ око 10. јуна, тако да је могуће да је фотографија настала половином јуна. Пре тога тешко.
Одговори

(27-04-2017, 03:40 PM)ватхра Пише:  Перуне,
већ сам написао да је тешко да су се сликали са авијатичарима који су отишли 28/29. маја, јер су одлетели ноћу.
Међутим, следећи авијатичари су стигли у Прањане већ око 10. јуна, тако да је могуће да је фотографија настала половином јуна. Пре тога тешко.

Тачно. Баћовић и Лукачевић, вероватно, су слетели истим авионом са којим су авијатичари касније евакуисани. Задржали су се ту неко време у Прањанима и тада су настале ове фотографије. Хвала.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

(27-04-2017, 10:44 AM)Перун Пише:  Иза је ген. Трифуновић. Како знаш да је фотографија настала у септембру?

Пре бих рекао крај маја. Тада су Баћовић и Лукачевић слетели у Прањане по повратку из Каира.
Нема Трифуновића овде.
Одговори

(27-04-2017, 10:27 AM)Pravda Пише:  Дража и Баћовић у Прањанима,29. маја 1944.
[Слика: Draza_i_Bacovic.jpg]

Ово није Трифуновић???

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Које?
Одговори

Иза Драже са шајкачом.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Није.
Одговори

Трифуновић гарантовано. И онај Италијан фотограф иза Драже.

"Не бојте се Турака је мало, а нас је много, они се бију за господство, а ми за Слободу, да можемо данути душом" - Карађорђе Србима пред ослобођење Баточине марта 1804. године
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 15 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним