Оцена Теме:
  • 56 Гласов(а) - 4.45 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

НАЈЛЕПШЕ ЧЕТНИЧКЕ СЛИКЕ

(17-05-2017, 09:12 PM)Pravda Пише:  
(03-05-2017, 11:28 AM)Pravda Пише:  Наредници Милан Козодера и Војин Кочовић,пратиоци капетана Предрага Раковића у селу Ба,за време Светосавског конгреса 1944.Да ли је застава Врховне команде на слици?Изгледа да јесте,гледао сам ону Перовићеву слику из Ба са том заставом.
Извор:Г.Милослав Самарџић
[Слика: 2_ravn_korp_51_2.jpg]
Сад нађох на фејсбуку податак везан за особу са ове слике!Наиме право име и презиме особе са леве стране је Миодраг Козодер а не Милан Козодера!Тај податак је објавио, његов рођак Драган Козодер из Горњег Милановца на фејсбук страници ЈВуО-коментаришући ову слику.


Да ли је могуће да рођак не зна да је Козодер у ствари надимак.

Име и презиме том ништаку и малоумнику је Миодраг Козодеровић, звани Миле Козодер.

Треба знати да је Козодеровић 1941 био у партизанима, као и многи други џелати грбавог Ристановића, (Ебир, Лукинац..)

Козодеровић је био Раковићев пратилац и он је само клао. Дакле, искључиво је то радио, тј. клао људе.

Убио је многе родољубе. Јаворском је одсекао главу и прсте због злата, учествовао је у клању Јанковића и других..

Поставља се питање, ко је њему дао чин наредника и чиме је он то звање заслужио? Клањем?
У борби сигурно није..

Теже питање није било ни на квизу на другој теми.

Ја знам да је некима од вас овде глава у Лондону, а да је некима дупе у Москви..
Али не заборавите да су корбаџ и батина у мојим рукама!!!
Одговори

Зар Јанковић није стријељан?
Одговори

Јанковића је ликвидирао Милан Никић. У исто време кад и он, страдао је и Радомир Ђекић.

Козодера је до 44. био у пратњи мајора Раковића тако да није имао прилика да ,, коље родољубе " цело време рата.

Ако у те ,, родољубе " рачунаш и љотићевца Булића, кога је такође Никић убио, онда мораш видети је ли са тобом све у реду.

Чудиш се како је неко постао наредник а није ти чудно колико је њих изашло из рата са генералским чином и крвавим рукама које не могу да се оперу за цео живот.

Бенито, је ли Милан Никић или Накић како је Иван написао?

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

(18-05-2017, 04:11 PM)Перун Пише:  Јанковића је ликвидирао Милан Никић. У исто време кад и он, страдао је и Радомир Ђекић.

Козодера је до 44. био у пратњи мајора Раковића тако да није имао прилика да ,, коље родољубе " цело време рата.

Ако у те ,, родољубе " рачунаш и љотићевца Булића, кога је такође Никић убио, онда мораш видети је ли са тобом све у реду.

Чудиш се како је неко постао наредник а није ти чудно колико је њих изашло из рата са генералским чином и крвавим рукама које не могу да се оперу за цео живот.

Бенито, је ли Милан Никић или Накић како је Иван написао?

Па Козодеровић је управо као Раковићев пратилац клао људе и то врло свирепо. То би требао да знаш.

Нисам поменуо Булића, љотићевце, нити генерале. Тако да не знам зашто то помињеш?

Дакле, Козодеровић је био 41 комуниста, касније кољач.
Па се ти запитај да ли је са тобом све у реду док браниш такве.

Ја знам да је некима од вас овде глава у Лондону, а да је некима дупе у Москви..
Али не заборавите да су корбаџ и батина у мојим рукама!!!
Одговори

(18-05-2017, 04:23 PM)Нке Пише:  Па Козодеровић је управо као Раковићев пратилац клао људе и то врло свирепо. То би требао да знаш.

Нисам поменуо Булића, љотићевце, нити генерале. Тако да не знам зашто то помињеш?

Дакле, Козодеровић је био 41 комуниста, касније кољач.
Па се ти запитај да ли је са тобом све у реду док браниш такве.

Не бих рекао да пратиоци имају задатак да кољу. Ако је неко осуђен на смрт, од стране војног суда, свеједно је на који се начин казна изврши. Најбољи начин је ,, брзо и лако ", најгори, комунистички, умрети од последица мучења.

Друго, ,, много родољуба ", наведи имена, доказе да је Козодера одговоран за то, да ли је ликвидирани крив, да ли је било суђења и због чега је то урађено. Онда можемо да коментаришемо даље.

Не знам за Козодерин чин пре рата, могуће да је био подофицир.

Генерале сам поменуо јер си се чудио његовом чину. Ако су Титови могли да изађу из рата са чиновима генерала, за заслуге постигнуте у борби против Срба, може и Козодера да добије подофицирски чин (ако га већ раније није имао).

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

(18-05-2017, 03:00 PM)Романија Пише:  Некако ми ово "заклан од четника" постао шаблон, као да четници нису ни имали пушке.

Нису имали муниције.

Удар нађе искру у камену / без њега би у кам очајала!
Одговори

(18-05-2017, 03:00 PM)Романија Пише:  Некако ми ово "заклан од четника" постао шаблон, као да четници нису ни имали пушке.

Муниција, близина окупатора ( ,, тиха ликвидација ") и највећи разлог комунистички извори.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Па није било толико масовно погубљење сабораца да нису могли из пушке. Уопште се не слажем ни са једним од вас.
Уствари то нема везе са тим што си ти рекао Громовник, јер Јанковић је унакажен у јарку некаквом.
Одговори

(18-05-2017, 04:38 PM)Перун Пише:  
(18-05-2017, 04:23 PM)Нке Пише:  Па Козодеровић је управо као Раковићев пратилац клао људе и то врло свирепо. То би требао да знаш.

Нисам поменуо Булића, љотићевце, нити генерале. Тако да не знам зашто то помињеш?

Дакле, Козодеровић је био 41 комуниста, касније кољач.
Па се ти запитај да ли је са тобом све у реду док браниш такве.

Не бих рекао да пратиоци имају задатак да кољу. Ако је неко осуђен на смрт, од стране војног суда, свеједно је на који се начин казна изврши. Најбољи начин је ,, брзо и лако ", најгори, комунистички, умрети од последица мучења.

Друго, ,, много родољуба ", наведи имена, доказе да је Козодера одговоран за то, да ли је ликвидирани крив, да ли је било суђења и због чега је то урађено. Онда можемо да коментаришемо даље.

Не знам за Козодерин чин пре рата, могуће да је био подофицир.

Генерале сам поменуо јер си се чудио његовом чину. Ако су Титови могли да изађу из рата са чиновима генерала, за заслуге постигнуте у борби против Срба, може и Козодера да добије подофицирски чин (ако га већ раније није имао).

Шта би ти рекао ја то не знам. И да ли пратиоци кољу или само прате..
Брате, ја да ти наводим Козородеровићева клања? Нисам толико докон.
Нисам писао да би Козодеровићеве злочине коментарисали, већ сам питао како је он то добио чин наредника?

Врло просто.

Пробајте да одговорите а да не поменете тита, Булића, генерале, крваве руке, љотићевце.

Дакле, како је Козодеровић Миле добио чин наредника?

Ја знам да је некима од вас овде глава у Лондону, а да је некима дупе у Москви..
Али не заборавите да су корбаџ и батина у мојим рукама!!!
Одговори

(18-05-2017, 04:52 PM)Романија Пише:  Па није било толико масовно погубљење сабораца да нису могли из пушке. Уопште се не слажем ни са једним од вас.
Уствари то нема везе са тим што си ти рекао Громовник, јер Јанковић је унакажен у јарку некаквом.

Кад те осуди војни суд, више ниси саборац, него издајник.

Јанковићу се лично осветио човек кога је неку годину пре тога замало на смрт пребио...

Удар нађе искру у камену / без њега би у кам очајала!
Одговори

Не сјећам се да је Кондор осуђен.
Одговори

Кондор је убијен без суда, такође из освете, и то је једна од тамних мрља покрета.

Удар нађе искру у камену / без њега би у кам очајала!
Одговори

(18-05-2017, 04:53 PM)Нке Пише:  Шта би ти рекао ја то не знам. И да ли пратиоци кољу или само прате..
Брате, ја да ти наводим Козородеровићева клања? Нисам толико докон.
Нисам писао да би Козодеровићеве злочине коментарисали, већ сам питао како је он то добио чин наредника?

Врло просто.

Пробајте да одговорите а да не поменете тита, Булића, генерале, крваве руке, љотићевце.

Дакле, како је Козодеровић Миле добио чин наредника?

Ако некога оптужујеш за убиство мораш имати доказе.

(18-05-2017, 04:56 PM)Романија Пише:  Не сјећам се да је Кондор осуђен.

Ајдачић се заклео да ће осветити свог побратима (рођака) кога је Кондорова тројка убила. Испунио је обећање.

(18-05-2017, 04:55 PM)Громовник Пише:  Кад те осуди војни суд, више ниси саборац, него издајник.

Јанковићу се лично осветио човек кога је неку годину пре тога замало на смрт пребио...

Тачно. Јанковић је Никића намлатио воловском жилом, једва је преживео. Он је ликвидирао Јанковића, не по сопственој жељи, него по наређењу старешина. Знамо да се Јанковић многима замерио и да су многи били љубоморни на њега. Једноставно, сметао је, то се није могло избећи.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Доказе?

Не мислиш ваљда да сам вршио увиђаје Козодеровићевих клања?

Имаш у разној литератури, па прочитај. Не мислиш ваљда да сам измислио?

И како је Козодерац постао наредник?

(18-05-2017, 05:09 PM)Нке Пише:  Доказе?

Не мислиш ваљда да сам вршио увиђаје Козодеровићевих клања?

Имаш у разној литератури, па прочитај. Не мислиш ваљда да сам измислио?

И како је Козодерац постао наредник?

Ситан вез, па наредник, или нешто друго?

Ја знам да је некима од вас овде глава у Лондону, а да је некима дупе у Москви..
Али не заборавите да су корбаџ и батина у мојим рукама!!!
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: Milija_Bijelo_Polje, 28 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним