Оцена Теме:
  • 15 Гласов(а) - 4.27 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Квиз- Српска историја

Свега неколико; ваљда британско (енглеско) и француско. Можда још једно, али скоро да сам сигуран да Немци тада (1891. године) нису имали геолошко национално удружење.
Одговори

Бенито, ако си тачно одговорио постављај ти питање a поставићу и ја једно имам са претходне стране.

Мало спорта прецизније фудбала.

Ко је донео прву фудбалску лопту у Србију и на којој локацији у Београду је одиграна прва фудбалска утакмица?
Одговори

Јеврејин Хуго Були донео је прву фудбалску лопту у Београд , 1896. године.
Прва званична утакмица је одиграна у Хајд парку, на Топчидерском брду, у пролеће 1899. године. Пре тога је направљен на том месту први фудбалски терен и основан је Лоптачки савез Краљевине Србије.
Одговори

JVuO-KG Benito su odgovorili na moje potanje,ali posto je JVuO bio prvi,nek se njemu da cast za postavljanje novog pitanja,ako vec i nije.

Ako je ovo moje pitanje vec bilo,izvinjavam se,ne pratim kviz cesto jer sada u selu nemam dobar signal a i stedim internet megabajte,da ne potrosim sve prebrzo Креза

"За часног човека и озбиљног мушкарца,отаџбина је скуп обавеза,и у рату,и у миру-УВЕК !" -Војвода Петар Бојовић
Одговори

(05-08-2017, 09:18 AM)Бенито Пише:  Јеврејин Хуго Були донео је прву фудбалску лопту у Београд , 1896. године.
Прва званична утакмица је одиграна у Хајд парку, на Топчидерском брду, у пролеће 1899. године. Пре тога је направљен на том месту први фудбалски терен и основан је Лоптачки савез Краљевине Србије.

Све је тачно поручниче, само прва утакмица је одиграна мало раније и то у Доњем граду код Небојшине куле.

Знаш ли можда ко је био први председник онога што би требало да је претеча фудбалског савеза?

Одговор се уважава а ово те питам онако узгред.
Одговори

(05-08-2017, 01:07 AM)Бенито Пише:  Свега неколико; ваљда британско (енглеско) и француско. Можда још једно, али скоро да сам сигуран да Немци тада (1891. године) нису имали геолошко национално удружење.
Било је десет удружења у целом свету, с тим што су Енглези имали три, а Руси мислим два.
Одговори

1. Шта се десило са браниоцима Београда а шта са осталим српским становништвом након турског освајања града 1521?
2. Ко је борбу против Срба упоредио са борбом против хусита, дајући јој исти значај?
Одговори

1. Пресељени су у Турску, код Истанбула, и основали град Београд?
Одговори

Тако је, а браниоци су поштеђени и био им је слободан излаз из града. Још друго питање.
Одговори

Јел имате Ћоровићеву ''Историју Срба'' на факултету?
Ја сам ово прочитао код Ћоровића.
Одговори

Врло ријетко користимо као извор, много више Јиречека. Ћоровић је превише уопштен, више служи за основну и средњу школу.
Користимо их још доста, могу написати списак ако неког интересује.
Одговори

(05-08-2017, 05:03 PM)ЈВуО-КГ Пише:  
(05-08-2017, 09:18 AM)Бенито Пише:  Јеврејин Хуго Були донео је прву фудбалску лопту у Београд , 1896. године.
Прва званична утакмица је одиграна у Хајд парку, на Топчидерском брду, у пролеће 1899. године. Пре тога је направљен на том месту први фудбалски терен и основан је Лоптачки савез Краљевине Србије.

Све је тачно поручниче, само прва утакмица је одиграна мало раније и то у Доњем граду код Небојшине куле.

Знаш ли можда ко је био први председник онога што би требало да је претеча фудбалског савеза?

Одговор се уважава а ово те питам онако узгред.

Турски посланик у Краљевини Србији. Заборавих му име.

(05-08-2017, 07:40 PM)Романија Пише:  1. Шта се десило са браниоцима Београда а шта са осталим српским становништвом након турског освајања града 1521?
2. Ко је борбу против Срба упоредио са борбом против хусита, дајући јој исти значај?

2. Мехмед паша Соколовић?
Одговори

Не. Прво се зачудих твом одговору али сам онда схватио на шта си мислио.
Ниси добро разумио питање, ова особа је сматрала да је подједнако важно борити се против Срба као и против хусита.
Одговори

(05-08-2017, 09:57 PM)Романија Пише:  Врло ријетко користимо као извор, много више Јиречека. Ћоровић је превише уопштен, више служи за основну и средњу школу.
Користимо их још доста, могу написати списак ако неког интересује.
Да, Јиричек је детаљан, али имао је предрасуде према православљу, надам се да то узимате у обзир.
У ствари не само православљу, нпр. био је убеђен да су смедеревску тврђаву сазидали Римљани, у смислу, нису Срби могли да направе овако нешто... Гимназију у Крагујевцу, 1860. и неке, описује као пример мегаломаније, а у ствари брзо је постала претесна...
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 41 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним