Оцена Теме:
  • 15 Гласов(а) - 4.27 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Квиз- Српска историја

Ћерај даље
Одговори

Средњовековни споменици на Косову представљају Унесков субјекат на листи Светске баштине који се налази у Србији, на Косову и Метохији. У њега су укључена четири средњовековна манастира Српске православне цркве. Који манастири су у питању?

Нека нам школа буде са вером, политика са поштењем, војска са родољубљем, држава са Божјим благословом. Нека се сваки врати Богу и себи; нека нико не буде ван Бога и ван себе, да га не би поклопила језива тама туђинска, са лепим именом и шареном одећом.
Одговори

Архангели, Дечани, Пећка патријаршија и Грачаница.
Одговори

Није.Један си омашио..

Нека нам школа буде са вером, политика са поштењем, војска са родољубљем, држава са Божјим благословом. Нека се сваки врати Богу и себи; нека нико не буде ван Бога и ван себе, да га не би поклопила језива тама туђинска, са лепим именом и шареном одећом.
Одговори

Нису Архангели, него Љевишка
Одговори

Јесте.

Нека нам школа буде са вером, политика са поштењем, војска са родољубљем, држава са Божјим благословом. Нека се сваки врати Богу и себи; нека нико не буде ван Бога и ван себе, да га не би поклопила језива тама туђинска, са лепим именом и шареном одећом.
Одговори

Нови трилинг:
Након слања младих људи на школовање за државну управу, Србија је почела слати младиће да изуче и војне науке. Највише их је ишло у војне школе суседне Аустрије.
Тамо су од својих " маџарских" официра стекли једну навику. Ту навику пренели су у отаџбину, а она се почела ширити и по војсци и по народу. За време титоиста, ова навика добила је код народа облик пандемије. Данас је та навика још увек приметно присутна у нашем народу, али мање него доскора.
Која је то навика?
Одговори

Како ствари стоје нека ружна навика.

Узимање узалуд имена Божијег?

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

У неким случајевима. Само то формулиши уопштеније.
Одговори

Коришћење псовки, прво ми то паде на памет.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Тако је, одговор је псовка.
Ајде даље.
Одговори

Наставите, ја се укључим кад имам времена.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Као што је познато, након преласка Албаније, Французи су на своју територију превезли велики број војника и цивила, ради лечења или учења.
Ови сељаци- војници, по повратку, су покушавали да пренесу једну навику научену у Француској, у свој дом. На срећу, ово њихови укућани, па ни други Срби нису усвојили.
Која је ово необична навика?
Одговори

(27-09-2017, 06:49 PM)Бенито Пише:  Тако је, одговор је псовка.
Ајде даље.

Бенито, свака част али за тако нешто су потребни докази. Ја лично не мислим да су Срби тек пре 200 или 300 година почели псовати.
После доласка комунизма, Срби су масовно почели да псују Бога. Чак и Цркву.
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 17 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним