Оцена Теме:
  • 57 Гласов(а) - 4.46 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

НАЈЛЕПШЕ ЧЕТНИЧКЕ СЛИКЕ

(04-06-2018, 08:51 AM)Pravda Пише:  Поручник Никола Драпић,командант јуришног батаљона, Љубињске бригаде.
[Слика: Nikola_Drapic_Ljubinjska_brigada.jpg]

Први пут видим светао мантил.Које је он био боје?

https://www.instagram.com/colour.history/
Бојење црно-белих фотографија. За све информације и питања на ФБ страницу или на имејл kolorizovana.proslost@gmail.com
[Слика: image.jpg]
Одговори

Бео.
Одговори

(03-06-2018, 10:49 AM)Pravda Пише:  Млади Ваздухопловни потпоручник Батрић Јеврић,командир личне пратње Војводе Ђуришића.
Извор:Велимир Цвјетичанин
[Слика: 576614_10200932632624215_1088240798_n.jpg]

На фотографији је Милутин Радевић, лична пратња Павлова. Преживио рат, робијао после рата.
Одговори

(04-06-2018, 01:12 PM)Pravda Пише:  Бео.
Контам да је то оваква бела?
[Слика: Nikola_Drapic.jpg]

https://www.instagram.com/colour.history/
Бојење црно-белих фотографија. За све информације и питања на ФБ страницу или на имејл kolorizovana.proslost@gmail.com
[Слика: image.jpg]
Одговори

(03-06-2018, 10:44 PM)Pravda Пише:  Да, то је то,али не мења ништа у целој причи.

Не мијења ништа, али је занимљиво за љубитеље униформи.
Одговори

(04-06-2018, 07:20 PM)posmatrač Пише:  
(03-06-2018, 10:44 PM)Pravda Пише:  Да, то је то,али не мења ништа у целој причи.

Не мијења ништа, али је занимљиво за љубитеље униформи.
То зна свако,има их колико хоћеш на интернету у продаји,разних варијанти:
[Слика: s-l1600.jpg]
Одговори

Милославе, где су и када могле да настану ове фотографије (мислим, када током 1943., пошто та година пише на слици)? Раковић и Лазаревић, колико знам, нису ишли у Босну током рата, а Остојић није ишао у Западну Србију после 1941. године. Логично је да је ујесен 1943. у време операција око Вишеграда и Сарајева, али ме збуњују ова двојица.

[Слика: hqdefault.jpg]

[Слика: download.jpg]

"Не бојте се Турака је мало, а нас је много, они се бију за господство, а ми за Слободу, да можемо данути душом" - Карађорђе Србима пред ослобођење Баточине марта 1804. године
Одговори

Да није у области Лима након операција Вишеград-Сарајево ,окт. - нов. 43.?

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Опет мислим да се Раковић не уклапа. А ни Остојић.

"Не бојте се Турака је мало, а нас је много, они се бију за господство, а ми за Слободу, да можемо данути душом" - Карађорђе Србима пред ослобођење Баточине марта 1804. године
Одговори

(04-06-2018, 09:09 PM)Николај Пише:  Опет мислим да се Раковић не уклапа. А ни Остојић.

Раковић једино ако је позван да прихвати четнике који су се извлачили из немачко-комунистичког обруча.

Гледам сад и размишљам, рекло би се да је био зимски период. Шта мислиш да ли је фотографија настала некад око Светог Николе? Раковић је био тада са Дражом у Доњој Ореовици, на Рачићевом терену.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

(04-06-2018, 09:33 PM)Перун Пише:  
(04-06-2018, 09:09 PM)Николај Пише:  Опет мислим да се Раковић не уклапа. А ни Остојић.

Раковић једино ако је позван да прихвати четнике који су се извлачили из немачко-комунистичког обруча.

Њега је звао Дража у пролеће те године, кад и Кесера. Колико знам, није и ујесен 43.

Цитат:Гледам сад и размишљам, рекло би се да је био зимски период. Шта мислиш да ли је фотографија настала некад око Светог Николе? Раковић је био тада са Дражом у Доњој Ореовици, на Рачићевом терену.

То би било најлогичније, али мислим да Остојић тада није био уопште у Србији, ни пре, ни после тога. Али можда грешим.

"Не бојте се Турака је мало, а нас је много, они се бију за господство, а ми за Слободу, да можемо данути душом" - Карађорђе Србима пред ослобођење Баточине марта 1804. године
Одговори

Слажем се, у сваком тврђењу има неких нелогичности. У књизи о Рачићу стоји окт. 43. Сачекаћемо и Самарџићев коментар.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Предаја заставе у Бусуру код Петровца на Млави.
Извор:Аца Гера Животић
[Слика: Jan17_07.jpg]
Одговори

(04-06-2018, 09:57 PM)Перун Пише:  Слажем се, у сваком тврђењу има неких нелогичности. У књизи о Рачићу стоји окт. 43. Сачекаћемо и Самарџићев коментар.
Тое је крај октобра 1943, може бити и неки од првих дана новембра, али не верујем.
Да, Дража је још једном звао Раковића у долину Лима, а Остојић се повлачио са запада, као и остали.
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 9 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним