Оцена Теме:
  • 56 Гласов(а) - 4.45 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

НАЈЛЕПШЕ ЧЕТНИЧКЕ СЛИКЕ

Зна ли неко ко је четник са виолином?

https://www.instagram.com/colour.history/
Бојење црно-белих фотографија. За све информације и питања на ФБ страницу или на имејл kolorizovana.proslost@gmail.com
[Слика: image.jpg]
Одговори

Марио да ли можеш овом Херцеговцу,да поправиш Јатаган.Доња половина Јатагана је умрљана,треба да буде исте боје!Ако можеш и бомбу да му доцрташ и другу фишеклију,упореди са другом сликом,све је исто.
[Слика: H_3.jpg]
[Слика: imgp6982.jpg]
Одговори

Ko јр највиши поред Калабића?

[Слика: Dragoslav_Milosavljevic_Cercil_4-ti_s_leva.jpg]

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

(30-06-2018, 06:22 PM)Mario Пише:  Зна ли неко ко је четник са виолином?

Са виолином је поручник Миливоје Поповић командант Калиновачке јуришне бригаде. Ово није Добрица и Рогатичани. Први с десна Урош Говедарица, замјеник команданта Калиновачке јуришне, непознат, Миливоје Поповић, Милован Црњак интедант Загорског батаљона Калиновачке јуришне, Милош Јововић командир чете Загорског батаљона, лежи Спасоје Ждрале командант Загорског батаљона. Ово је дио фотографије, десно је постројена трећа чета Загорског батаљона.
Одговори

Ево цела:
[Слика: 10949.jpg]

(01-07-2018, 06:41 AM)Перун Пише:  Ko јр највиши поред Калабића?

[Слика: Dragoslav_Milosavljevic_Cercil_4-ti_s_leva.jpg]
Да ли неко зна ко је официр први слева?И ако може нешто више о њему.
Одговори

Породични ручак ратне 1943. године,околина Шабца.
[Слика: 1969249_1410297209227052_1220384443_n.jpg]
Одговори

(01-07-2018, 06:41 AM)Перун Пише:  Ko јр највиши поред Калабића?

[Слика: Dragoslav_Milosavljevic_Cercil_4-ti_s_leva.jpg]

Милан Даничић, начелник интендантуре Врховне команде.

"Не бојте се Турака је мало, а нас је много, они се бију за господство, а ми за Слободу, да можемо данути душом" - Карађорђе Србима пред ослобођење Баточине марта 1804. године
Одговори

(30-06-2018, 07:32 PM)Pravda Пише:  Марио да ли можеш овом Херцеговцу,да поправиш Јатаган.Доња половина Јатагана је умрљана,треба да буде исте боје!Ако можеш и бомбу да му доцрташ и другу фишеклију,упореди са другом сликом,све је исто.
[Слика: H_3.jpg]
[Слика: imgp6982.jpg]

Испуцаше цео филм на тог лика. Има бар пет његових слика.

"Не бојте се Турака је мало, а нас је много, они се бију за господство, а ми за Слободу, да можемо данути душом" - Карађорђе Србима пред ослобођење Баточине марта 1804. године
Одговори

Да делује исмресивно и овако још плус јатаган за појасом.Евога седи на овој слици из заоставштине Радована Пејановића.Требињац.
[Слика: 06-_A.jpg]
Одговори

(01-07-2018, 07:54 PM)Николај Пише:  
(01-07-2018, 06:41 AM)Перун Пише:  Ko јр највиши поред Калабића?

[Слика: Dragoslav_Milosavljevic_Cercil_4-ti_s_leva.jpg]

Милан Даничић, начелник интендантуре Врховне команде.
Познавао сам га. Долазио је у редакцију ''Погледа'', и ја сам једном ишао код њега, живео је у Врњачкој Бањи. Пошто је био интендант, робијао је ''само'' пет година, у Нишу.
Био је прави господин, увек са краватом и све по пе-есу, од етикеције па даље редом. Био је врло тих и скроман. Калабића није волео, јер га је једном натерао да попије чашицу ракије. Сели су негде заједно, а Даничић је поручио млеко. Калабић није могао да верује, рекао му је да брука војску, и сл, и натерао га је да попије ту једну чашицу, што му Даничић никада није опростио.
Његов рођени брат, Гојко, такође је био на служби у ВК, као наредник, па на крају потпоручник. Видео интервју са њим доста користимо у ТВ серији ''Краљевина Југославија у Другом светском рату''. Гојко је живео у родним Штавицама, код Љига.
Одговори

(30-06-2018, 07:32 PM)Pravda Пише:  Марио да ли можеш овом Херцеговцу,да поправиш Јатаган.Доња половина Јатагана је умрљана,треба да буде исте боје!Ако можеш и бомбу да му доцрташ и другу фишеклију,упореди са другом сликом,све је исто.
[Слика: H_3.jpg]
[Слика: imgp6982.jpg]

[Слика: H_6.jpg]

https://www.instagram.com/colour.history/
Бојење црно-белих фотографија. За све информације и питања на ФБ страницу или на имејл kolorizovana.proslost@gmail.com
[Слика: image.jpg]
Одговори

Хвала Марио,спасио си већ пет слика , и зато је твој рад врло битан.
Одговори

(01-07-2018, 06:41 AM)Перун Пише:  Ko јр највиши поред Калабића?

[Слика: Dragoslav_Milosavljevic_Cercil_4-ti_s_leva.jpg]

Да ли има нека фотографија првог слева где се види цело лице? "Сумњам" на једну особу на основу кожног мантила, али лице ми је недовољно јасно.
Одговори

Стоји други с десна поручник Живорад Мишић, до њега Филип Ајдачић, Павле Благојевић Брица, Калабић и Даничић. Клечи други с десна Радисав, до њега Драшко Цакић са аутоматом, грли га Милан Калабић. До Даничића и даље мислим да је Мирослав Тимотијевић Јапан.

"Не бојте се Турака је мало, а нас је много, они се бију за господство, а ми за Слободу, да можемо данути душом" - Карађорђе Србима пред ослобођење Баточине марта 1804. године
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 14 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним