Оцена Теме:
  • 46 Гласов(а) - 4.52 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Милослав Самарџић одговара на ваша питања

(22-10-2018, 10:52 PM)Милослав Самарџић Пише:  
(22-10-2018, 07:49 PM)Бенито Пише:  Ког немачког официра је, у ствари, убио Веселин Шијаковић у Врњачкој Бањи 1943. године?
Ни једног. Мајор Кениг је умро 1968. у Дрездену, није ни гоњен у Нирнбергу, јер су комунисти тврдили да су они убили оних 10 и ранили 26 Немаца, а одмазде према међународном праву су биле кажњиве ако су предузете после сукоба са регуларном војском, а не са бандитским формацијама.

Видим да се по интернету масовно "шерује"и лајкује прича о томе како је Шијаковић са још двојицом убио мајора,чак и његова изјава како је пуцао и умало пао са мердевина...Чија је то пропаганда?

Нека нам школа буде са вером, политика са поштењем, војска са родољубљем, држава са Божјим благословом. Нека се сваки врати Богу и себи; нека нико не буде ван Бога и ван себе, да га не би поклопила језива тама туђинска, са лепим именом и шареном одећом.
Одговори

Не знам.
Али постоји још једна верзија, коју је објавио мајор Драга Сотировић некада, да су четници убили Кенига код села Лесковац.
ВАљда из велике жеље да га макну су те приче.
Одговори

Подземна Хрватска се помиње у великој плавој књизи генерал Дража Ми и историја четничког покрета број 2, читао сам пре 11 година помиње се неки Франић Пожежанин и неки Спитзер

Подземна Хрватска помиње се у великој плавој књизи генерал Дража Михаиловић и општа историја четничког покрета број 2, ту се помуње неки Франић Пожежанин и неки Спитзер
Одговори

Ту сам написао све што сам знао.
Одговори

(23-10-2018, 07:27 PM)смедерево Пише:  
(22-10-2018, 10:52 PM)Милослав Самарџић Пише:  
(22-10-2018, 07:49 PM)Бенито Пише:  Ког немачког официра је, у ствари, убио Веселин Шијаковић у Врњачкој Бањи 1943. године?
Ни једног. Мајор Кениг је умро 1968. у Дрездену, није ни гоњен у Нирнбергу, јер су комунисти тврдили да су они убили оних 10 и ранили 26 Немаца, а одмазде према међународном праву су биле кажњиве ако су предузете после сукоба са регуларном војском, а не са бандитским формацијама.

Видим да се по интернету масовно "шерује"и лајкује прича о томе како је Шијаковић са још двојицом убио мајора,чак и његова изјава како је пуцао и умало пао са мердевина...Чија је то пропаганда?

Покрет обнове Краљевине Србије је дао предлог да се Веселину Шијаковићу додели улица у Београду. ЧитајSmile
Одговори

(24-10-2018, 08:01 PM)Бенито Пише:  
(23-10-2018, 07:27 PM)смедерево Пише:  
(22-10-2018, 10:52 PM)Милослав Самарџић Пише:  
(22-10-2018, 07:49 PM)Бенито Пише:  Ког немачког официра је, у ствари, убио Веселин Шијаковић у Врњачкој Бањи 1943. године?
Ни једног. Мајор Кениг је умро 1968. у Дрездену, није ни гоњен у Нирнбергу, јер су комунисти тврдили да су они убили оних 10 и ранили 26 Немаца, а одмазде према међународном праву су биле кажњиве ако су предузете после сукоба са регуларном војском, а не са бандитским формацијама.

Видим да се по интернету масовно "шерује"и лајкује прича о томе како је Шијаковић са још двојицом убио мајора,чак и његова изјава како је пуцао и умало пао са мердевина...Чија је то пропаганда?

Покрет обнове Краљевине Србије је дао предлог да се Веселину Шијаковићу додели улица у Београду. ЧитајSmile

Писао сам им да се не зачећу, али нестаде коментар. Као и један који сам послао везано за коришћење ботова за коментаре на фејсбуку. Нешто ми је климава та њихова прича, иако су једина странка која се бар делом и официјелно залаже за "нашу ствар".
Одговори

Климава? Прича је рахитична , само што се не распадне.
Ево, Чичин унук и вели да " без ЈВуО нема антифашизма". И шта човек да каже на то?
Него, пусти ћорава посла.
Одговори

(25-10-2018, 08:43 PM)Бенито Пише:  Климава? Прича је рахитична , само што се не распадне.
Ево, Чичин унук и вели да " без ЈВуО нема антифашизма". И шта човек да каже на то?
Него, пусти ћорава посла.

Баш вала...
Одговори

Г. Самарџићу
Прочитао сам на неком форуму да се капетан Мијат Ненадић дуго крио, чак дуже од Шипчића.
Шта се зна о њему?
Одговори

Да ли су познати немачки губици за време борби око Краљева 41.? Зна ли се број погинулих официра?

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

(27-10-2018, 11:08 PM)luka.luke Пише:  Г. Самарџићу
Прочитао сам на неком форуму да се капетан Мијат Ненадић дуго крио, чак дуже од Шипчића.
Шта се зна о њему?
Није ми познато то име.
Одговори

(28-10-2018, 07:05 PM)Перун Пише:  Да ли су познати немачки губици за време борби око Краљева 41.? Зна ли се број погинулих официра?
Колико ми је познато, губитке на Краљеву најпрецизније наводи потпуковник Сергије Живановић у књизи Трећи српски устанак, али ни он не наводи прецизно. У целој Србији 196 Немаца су убили четници 1941, а партизани нешто мало.
То према немачком извештају.
Одговори

(28-10-2018, 07:47 PM)Милослав Самарџић Пише:  
(27-10-2018, 11:08 PM)luka.luke Пише:  Г. Самарџићу
Прочитао сам на неком форуму да се капетан Мијат Ненадић дуго крио, чак дуже од Шипчића.
Шта се зна о њему?
Није ми познато то име.
Писао сам овде о њему. Име му је Михаило.
Одговори

(28-10-2018, 07:52 PM)Мића Адмирал Пише:  
(28-10-2018, 07:47 PM)Милослав Самарџић Пише:  
(27-10-2018, 11:08 PM)luka.luke Пише:  Г. Самарџићу
Прочитао сам на неком форуму да се капетан Мијат Ненадић дуго крио, чак дуже од Шипчића.
Шта се зна о њему?
Није ми познато то име.
Писао сам овде о њему. Име му је Михаило.
Дај линк?
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: Chetniks, 23 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним