Оцена Теме:
  • 46 Гласов(а) - 4.52 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Милослав Самарџић одговара на ваша питања

(31-10-2018, 11:25 PM)Александар Динчић Пише:  
(23-10-2018, 08:46 PM)Милослав Самарџић Пише:  Не знам.
Али постоји још једна верзија, коју је објавио мајор Драга Сотировић некада, да су четници убили Кенига код села Лесковац.
ВАљда из велике жеље да га макну су те приче.

То у зајечарском крају?
Не, требало би да је код Краљева.
Одговори

Шта ће он код Краљева када је та његова дивизија премештена у Источну Србију?
Одговори

(31-10-2018, 11:11 PM)Милослав Самарџић Пише:  
(31-10-2018, 10:13 PM)Николај Пише:  Ако је добио само две године, тај је певао и што му нису тражили.

ПС.
Знам за слике из Прањана, али тамо је дебљи и без бркова, па нисам био сигуран да је он иза Кесера.
На коју слику из Прањана мислиш, постави је ако ти није тешко...

Рецимо, има га на овој:

[Слика: General-Mihailovic-u-Podrinju-septembra-...i-u-sr.jpg]

У књизи Аце Милошевића има још њихових заједничких слика на некој ливади у Прањанима. Били су класићи.

"Не бојте се Турака је мало, а нас је много, они се бију за господство, а ми за Слободу, да можемо данути душом" - Карађорђе Србима пред ослобођење Баточине марта 1804. године
Одговори

Аха. ОК. Мислио сам да није онај са великим стомаком.
А овај десно овде је изгледа Цига.
Одговори

(01-11-2018, 04:48 PM)Милослав Самарџић Пише:  Аха. ОК. Мислио сам да није онај са великим стомаком.
А овај десно овде је изгледа Цига.

Да, на земљи је Цига. Има и њега на сликама са Милошевићем. Тај са стомаком је ордонанс Радовановић.

"Не бојте се Турака је мало, а нас је много, они се бију за господство, а ми за Слободу, да можемо данути душом" - Карађорђе Србима пред ослобођење Баточине марта 1804. године
Одговори

(01-11-2018, 04:53 PM)Николај Пише:  
(01-11-2018, 04:48 PM)Милослав Самарџић Пише:  Аха. ОК. Мислио сам да није онај са великим стомаком.
А овај десно овде је изгледа Цига.

Да, на земљи је Цига. Има и њега на сликама са Милошевићем. Тај са стомаком је ордонанс Радовановић.

Дражин ордонанс? Јел знаш нешто о њему?
Одговори

(01-11-2018, 05:48 PM)Милослав Самарџић Пише:  
(01-11-2018, 04:53 PM)Николај Пише:  
(01-11-2018, 04:48 PM)Милослав Самарџић Пише:  Аха. ОК. Мислио сам да није онај са великим стомаком.
А овај десно овде је изгледа Цига.

Да, на земљи је Цига. Има и њега на сликама са Милошевићем. Тај са стомаком је ордонанс Радовановић.

Дражин ордонанс? Јел знаш нешто о њему?

Не знам ништа ближе о њему.

"Не бојте се Турака је мало, а нас је много, они се бију за господство, а ми за Слободу, да можемо данути душом" - Карађорђе Србима пред ослобођење Баточине марта 1804. године
Одговори

Милославе, јеси гледао јутрос јутарњи на Првој, неки рватски новинар те помињао? Јок
Одговори

Неко ми рече. Шта каже, четнички идеолог? Smile
Одговори

А барата чињеницама, свака част.
Истакнути идеолог четништва, звао се Самарџић, који је објавио да није било стрељано у Крагујевцу седам хиљада људи, него 2400 и нешто, да Немци нису стрељали него су то били Љотићеви Боре Благојевића.
Одговори

(08-11-2018, 01:04 AM)Вукашин Петковић Пише:  А барата чињеницама, свака част.
Истакнути идеолог четништва, звао се Самарџић, који је објавио да није било стрељано у Крагујевцу седам хиљада људи, него 2400 и нешто, да Немци нису стрељали него су то били Љотићеви Боре Благојевића.
Како је успео све то тако да омаши, свака част! Smile
Одговори

Пре неки дан је било обележавање "ослобађања Новог Сада од фашистичке чизме". Ко је учествовао у борбама ? Црвана Армија и партизани с једне стране и Немци и можда још неке фашисти ? ( усташе, Мађари )

П.С. Да ли је остала нека четничка ћелија у Новом Саду и после доласка "црвене чизме" ?
Одговори

Нису ми познати ти детаљи.
Одговори

(01-11-2018, 05:48 PM)Милослав Самарџић Пише:  
(01-11-2018, 04:53 PM)Николај Пише:  
(01-11-2018, 04:48 PM)Милослав Самарџић Пише:  Аха. ОК. Мислио сам да није онај са великим стомаком.
А овај десно овде је изгледа Цига.

Да, на земљи је Цига. Има и њега на сликама са Милошевићем. Тај са стомаком је ордонанс Радовановић.

Дражин ордонанс? Јел знаш нешто о њему?

рез.арт.поручник ИСИДОР М. РАДОВАНОВИЋ (1906 - 1945), учитељ, шифра "БЕМ".
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 15 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним