Оцена Теме:
  • 46 Гласов(а) - 4.52 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Милослав Самарџић одговара на ваша питања

Мађар, Србин, Србин.
Одговори

Да ли је тачно да је краљ Александар Карађорђевић желео да забрани употребу ћирилице?
Одговори

(10-05-2019, 04:41 PM)Српски Четник Пише:  Да ли је тачно да је краљ Александар Карађорђевић желео да забрани употребу ћирилице?

Да, ако се добро сјећам од тога га је одговорио Патријарх.

Наравно да ћеш ође чути другачије али то је сува истина а не перверзна југо-пропаганда.

Када виђех витешку невољу
забоље ме срце, проговорих:
"Што, погани, од људи чините?
"Што јуначки људе не смакнете?
"Што им такве муке ударате?"
Одговори

Не, то је предлагао Скерлић, а да заузврат Хрвати пређу на екавицу.
Одговори

(10-05-2019, 05:46 PM)Милослав Самарџић Пише:  Не, то је предлагао Скерлић, а да заузврат Хрвати пређу на екавицу.
Хвала! И мислио сам да краљу Александру тако нешто никад не би пало на памет.О нашем витешком краљу се много тога лаже у последње време, а неки га чак пореде са Титом, што само болестан ум може.Да ли можда знате ко је убио извесног Марка Натлачена? Он је измислио ону грозоту "Srbe na vrbe!", а постао је бан Дравске бановине 1935(после убиства нашег краља).
Одговори

Убили га комунисти у атентату у Љубљани 1942. Не наравно због тога.
Одговори

(10-05-2019, 11:03 PM)Милослав Самарџић Пише:  Убили га комунисти у атентату у Љубљани 1942. Не наравно због тога.
Тај случај се такође злоупотребљава од стране оних који блате краља Александра.
Одговори

Дакле, Скерлић је 20 година након своје смрти хтио укинути ћирилицу, па сад злобници због тога блате краља Александра. Да ли сам најбоље разумио?

Ко је хтио укинути ћирилицу 1929.? Ко је хтио стварати Југословенску православну цркву исте године?

Када виђех витешку невољу
забоље ме срце, проговорих:
"Што, погани, од људи чините?
"Што јуначки људе не смакнете?
"Што им такве муке ударате?"
Одговори

(11-05-2019, 11:07 PM)мунгос Пише:  Дакле, Скерлић је 20 година након своје смрти хтио укинути ћирилицу? Да ли сам најбоље разумио?
Ниси, некако је то предлагао за живота.
Одговори

Ко је 20 година након његове смрти ишао да спроведе у дјело ту сулуду замисао?

Када виђех витешку невољу
забоље ме срце, проговорих:
"Што, погани, од људи чините?
"Што јуначки људе не смакнете?
"Што им такве муке ударате?"
Одговори

Не знам, ко?
И ма кога да наведеш, дај неки доказ...
Одговори

Наравно. Кад уватим времена прочешљаћу стари компјутер. Мислим да знам ђе се налазе информације о томе.

Када виђех витешку невољу
забоље ме срце, проговорих:
"Што, погани, од људи чините?
"Што јуначки људе не смакнете?
"Што им такве муке ударате?"
Одговори

(11-05-2019, 11:07 PM)мунгос Пише:  Дакле, Скерлић је 20 година након своје смрти хтио укинути ћирилицу, па сад злобници због тога блате краља Александра. Да ли сам најбоље разумио?

Ко је хтио укинути ћирилицу 1929.? Ко је хтио стварати Југословенску православну цркву исте године?
Југословенску православну цркву су покушали да створе комунисти након ДСР.Занимљив је начин на који су то покушали да ураде.Наиме, желели су да створе "Македонску" и "Црногорску православну цркву", које би се касније ујединиле са СПЦ у јединствену Југословенску православну цркву.Овај пример јасно говори о антисрпској природи "југословенских" комуниста.У Македонији су успели да створе "МПЦ", а тај процес је ишао много теже у ЦГ.
Одговори

Да ли међу спашенима у операцији Халијард има злочинаца из Крвавог Васкрса?
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 18 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним